جعبه و بسته بندی

طراحی جعبه شکلات

  • نویسنده: سعید هدایتی
  •     
  • :تاریخ

طراحی جعبه شکلات

شکلات یکی از محصولات شیرین و دوست داشتنی در مهمانی ها و مراسم های مختلف است. همه ما با شکلات ها در مهمانی های مختلف، اعم از مهمانی های کوچک خانوادگی  تا مراسم بزرگی مانند عروسی یا همایش های مختلف روبرو شده ایم. در گذشته های دور شکلات ها داخل پلاستیک یا به صورت قطعه ای در بقالی های کوچک به دست مردم می رسیدند. اما بعدها کارخانجات اینها را به شکلی منظم و زیبا و با طرحواره های مختلف به قطعات کوچکی تقسیم می کردند. و بعد ها از طریق این شکلات ها مجموعه ای ایجاد می کردند و آن را داخل جعبه ای نیز قرار می دادند.

 

طراحی جعبه شکلات

 

این جعبه ها که جعبه های شکلات نام داشتند، پذیرای طرح ها و رنگ های مختلفی می شدند و قادر بودند تا تبلیغاتی روی آنها انجام شود. در مورد شکلات ها استفاده از جعبه از حیث دیگری نیز اهمیتی می یابد. شکلات محصولی خوراکی است. این خوراکی بودن باعث می شود یک جعبه اهمیتی بهداشتی پیدا کند. به بیان دیگر جعبه سبب می شود، تا تهدید های بهداشتی یا آلودگی ها روی محصولات خوراکی کاهش یابد و کمتر و کمتر شود.

جعبه ها باعث می شوند تا محصول شما تازه تر و مرغوب تر به نظر آیند و فرآیند فاسد شدن آنان به تعویق بیفتد. جعبه ها می بایست مخاطبین و بینندگان خود را ترغیب کنند، بر اساس تحقیقات انتخاب تصاویر می توانند در کاهش یا افزایش اشتهای مخاطبین موثر باشند. از این روست که طراحان می توانند با انتخاب طرح و تصویر مناسب این کار را انجام دهند. آنها با تحریک و تهییج احساسات مخاطبان می توانند سبب فروش بیشتر محصولات شوند.

تنوع جعبه های شکلات فقط به نوع رنگ و نوع تصویر مربوط نمی شود. انتخاب شکل هندسی مناسب نیز از وظایف طراح است. روی این جعبه ها می توان تصاویری از لوگو یا آرم شرکتتان را قرار دهید. این قرار دادن باعث می شود که عنوان و تصاویر شرکت شما به ذهن مخاطب برود.

 

طراحی جعبه شکلات

 

این قرار گیری باعث می شود که مشتریان شما به مشتریان وفادارتری برای شما تبدیل شوند. جعبه ها در کیلومتر ها دورتر از محل کار شما می توانند محصولات شما را تبلیغ کنند و این اهمیت استفاده تبلیغاتی جعبه ها برای شما را بیش از پیش آشکار می کند.

شاید جالب باشد که بدانید جعبه های شکلات گاهی کارکرد هدیه هم می یابند. در این مواقع شما می توانید جعبه های شکلات را به طرزی که برای مناسبت ها و لحظات مهم دوستانه مفید باشد آماده کنید. جعبه ها می توانند با طرح ها و اشکال هندسی مختلفی تداعی گر عشق، یا حس عمیق دوست داشتن نسبت به افراد مختلفی که در زندگی شما حاضرند باشد. این جعبه ها را می توان برای شیرین کردن لحظات تولد یا لحظات عاشقانه خودتان به کار ببرید.

 

طراحی جعبه شکلات

 

جعبه های شکلات نیز می توانند سر و شکل های فانتزی و کودکانه ای نیز بیابند. این اشکال بسیار باب میل کودکان است. و همه ما واقف هستید که کودکان در شمار مصرف کنندگان و هواداران این شکلات ها هستند. به همین دلیل گروهی از تولید کنندگان با استفاده از تصاویر محبوب کودکان که تداعی گر شخصیت های خیالی و کارتون های محبوب کودکان است شور و هیجان کودکانه را بیدار می کند و آنان را به مشتریان بالقوه محصولات تبدیل می کنند.

شکلات چیزی به ظاهر کم اهمیت و فانتزی به نظر می رسد اما این شکلات ها می توانند در شیرین کردن بسیاری از لحظات مهم زندگی شما تاثیر گذار باشند و انتخاب یک جعبه زیبا به تثبیت این امر نیز بیش از پیش کمک می کند.

مقالات مرتبط

# چاپ و تولید جعبه شیرینی

# چاپ و تولید جعبه ی شکلات

# طراحی جعبه چای