جعبه و بسته بندی

کارتن با گوشواره

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

کارتن با گوشواره ، کارتن هایی است که از لوگو، برچسب، آویز و ... برای اتصال پیام، مطلب، بخش ضمیمه و... محصول به کارتن استفاده می شود. طراحی و زمان استفاده از گوشواره کارتن بخشی است که مرتبط با کار بازاریابی و تبلیغات شرکت می باشد. علاوه بر گوشواره کارتن ، می توانید از روش های دیگر برای بازاریابی استفاده کنید.

شیوه های چاپ کارتن با گوشواره :

به طور کلی، انواع تکنولوژی ها و طریق های چاپ را میتوان به دو دسته کلی چاپ های متداول و چاپ های غیر تماسی تقسیم بندی نمود. در بخش چاپ های متداول, لازم است که مرکب, با استفاده از واسطه ای همچون پلیت، کلیشه، شابلون و مثل آن، در قالب گونه ها گود، مسطح و برجسته، به سطح چاپ شونده انتقال یابد. در تقسیم چاپ های غیر تماسی ، انتقال مرکب یا جوهر، و یا شکل گیری تصویر بر روی سطح چاپ شونده، به شکل سر راست و بی واسطه انجام میگردد.

در طریق های الکتروفوتوگرافی و یونوگرافی، از تونر پودری و مایع برای ایجاد تصویر استفاده می شود, حال آنکه در شیوه چاپ مغناطیسی از تونر مغناطیسی و در طریق چاپ جوهر افشان، جوهر مایع و جوهر حرارتی مورد استفاده واقع میشوند. چاپ گرمایشی نیز به دو طریق انتقالی و تصعیدی قابل اجرا است. که رنگ دهی در این گونه چاپ یا استفاده از فویل یا ریبون, شدنی می باشد. در طریق عکاسی نیز, تصویر پایانی از راه تابش نورهای رنگی بر روی پوشش حساس به روشنایی موجود بر روی سطح چاپ شونده می شود.

روش افست از جمله طریق های متداول در چاپ و بسته بندی است که به منطور برپایی تصویر با بهره گیری از رنگ های تفکیکی و ترکیبی باره کاربرد واقع می شود. در این طریق با به کارگیری طریق لیتوگرافی و جداسازی رنگ و ترام گذاری بر روی پلیت مقوله لازم برای انتقال مرکب و برپایی رنگ های مختلف حاصل گردیده و سطح چاپ شونده می تواند به صورت رول ادامه و یا صفحات مجزا باشد.

به طور کلی طریق افست به خصوص در چاپ جعبه و بسته بندی های کاغذی و مقوایی ، روشی در دسترس و مقرون به صرفه است که کیفیت قابل قبولی را ارائه می دهد و امکان به کارگیری رنگ های از قبل ساخته شده و نیز رنگ های تفکیکی چهار رنگ و شش رنگ در این روش وجود دارد.

در ماشین چاپ ، لاستیک واسط به عنوان سطحی انعطاف پذیر، واسطه انتقال مرکب از پلیت به سطح در ماشین چاپ شونده مثل کاغذ یا مقوا می گردد. به علت هزینه های لیتوگرافی و تعبيه پلیت  و نیز تاسیس و تنطیم دستگاه چاپ، کمینه تیراژ مقرون به صرفه در این طریق ۱۰۰۰ نسخه است  و در مقادیر کمتر ، معمولا تنها خرج مواد اولیه از هزینه پایان یافته کسر می گردد، هر چند پلیت ها از دوام نکوداشتن برای چاپ متعدد برخوردار بوده و با حرارت دهی آنها پیش از آغازفرآیند چاپ می توان این میزان را افزایش داد که معمولا مقداری از جزییات ترام ها و کیفیت نهایی کاسته می شود.

چاپ لترپرس یکی از کهن ترین طریق های چاپ ماشینی محسوب میگردد. در این شیوه،  پلیت چاپ که انتقال دهنده مرکب است، سطحی سخت و برجسته دارد که عمدتا از راه حروفچینی حروف ریخته گری شده سربی  در کناره کلیشه های تصویری، امکان انتقال متن و تصویر را فراهم می آورد. امکان دیگری که شیوه لترپرس فراهم می آورد ،کاربرد مفصل آن در مراحل تکمیلی است و پس از چاپ همانند عملیات درج خط لغایت و برجسته کاری است که امروزه به این قابلیت دستگاه بیشتر پروا میگردد.

مطابق نمای میکروسکوپی، تصاویر، خطوط و حروف چاپ شده با این شیوه, معمولا در منطقه کناره ها، پر رنگ تر از نواحی مرکزی می باشند که این عامل ، به عنوان مشخصه شناسایی این شیوه چاپ محسوب میگردد.

به طور کلی، روش لترپرس از روش های ارزان قیمت چاپ به خصوص در تیراژ های ذیل محسوب می گردد لیکن از دقت و کیفیت نهایی چندانی برخوردار نمی باشد. وانگهی لازم است رنگ ها به صورت تخت و در تعداد محدود و به صورت مجزا در طراحی در نظر گرفته شده و برای انتقال هر یک از آنها، یک مرتبه عملیات چاپ لحاظ شود. در تداول به این شیوه, چاپ ملخی گفته می شود.