جعبه و بسته بندی

طراحی، چاپ و تولید جعبه در قفل دار

  • نویسنده: سعید هدایتی
  •     
  • :تاریخ

طراحی، چاپ و تولید جعبه در قفل دار

قفل چیزیست که همه ما به هنگام حفاظت از چیزی به آن نیاز پیدا می کنیم. قفل ها در موارد متنوعی روی کالاهای مختلف وجود دارند. مثل قفل خانه، وظیفه حفاظت از در خانه شما در برابر اشخاص و افراد بیگانه را دارد. در استخرها، خوابگاه ها و اماکن عمومی همواره کمدهای قفل داری تعبیه شده اند تا محصولات را حفظ کنند. این حفظ کردن محصولات به معنای جلوگیری از ورود و خروج زیاد محصول از جعبه اش می باشد.حفاظت در کنار امنیت کارکرد اصلی قفل ها است.

 

طراحی، چاپ و تولید جعبه در قفل دار

 

محصولات پذیرایی ، صنعتی و غذایی بیش از سایر محصولات به جعبه های در قفل دار نیاز دارند. استفاده از قفل تفاوت عمده ای را در طراحی و چاپ این محصول در قیاس با سایر محصولات چاپی ایجاد می کند.

چاپ عمده جعبه های در قفل دار نیازمند به کارگر و نیروی کار دستی است. ضرورت استفاده از کارگر و نیروی کار دستی دو تاثیر را در فرآیند ساخت از خود به جای می گذارد. نخست آنکه زمان را افزایش می دهد و دوم آنکه هزینه را بالا می برد.

در جعبه های در قفل دار بایستی زائده هایی روی مقوای جعبه قرار گیرد که بتواند آن را به هم دیگر محکم کند. این زاوئد حجم مصرفی مقوا را افزایش می دهند.

استفاده از این گروه از جعبه ها مزایای پرشماری دارد و به سبب همین مزایا است که در بازار به شکل پر تعدادی استفاده می شود. مهم ترین مزیت اینان حمل و نقل راحتی است که برای مصرف کننده ایجاد می کنند.

در تحقیقاتی که انجام شد بسیاری از کارخانجات و خریداران از آسیب های حین حمل و نقل شکایت می کردند. این آسیب ها باعث می شد که بازده و بهینگی کار کاهش بیابد و در برخی موارد سبب ضرر مالی می شد.

 

طراحی، چاپ و تولید جعبه در قفل دار

 

افزون بر همه اینها ممکن بود ضررهای اعتباری به شرکت عرضه کننده و پست کننده این کالاها بزند. این جعبه های در قفل دار میزان ایمنی را در حمل و نقل کالا به شکل معناداری افزایش دادند و به تبع این فایده به محصول چاپی محبوب و پرفروشی تبدیل شدند.

تنها جایی که محصولات در قفل دار به بهبود یک کار منجر می شوند در فرآیند حمل و نقل نیست. این محصولات در نگهداری یک کالا هم بسیار مفید هستند. ضرورت نگهداری برای محصولات صنعتی در قیاس با سایر محصولات بیشتر نیز هست.

یک محصول صنعتی به طور معمول هزینه زیادی دارد و قرار است در مدت زمان زیادی هم مورد استفاده از قرار بگیرد. بنا به این هزینه بالا نگهدای از این محصول بسیار مهم می شود. جعبه های در قفل به راحتی محصول را در فضای امنی قرار می دهند و آنان را از تمامی عوامل آسیب زای بیرونی حفاظت می کند. و هم احتمال شکستگی ، افتادن و ... به واسطه این درب های قفل دار کاهش پیدا می کند و محصول شما همواره نو و زیبا به نظر می آید.

جعبه های قفل دار نیز بنا به کارکرد و تفاوت های ظاهری که دارند نیز متنوع و متفاوت می باشند. از این بین می توان به جعبه های کیبوردی در قفل دار اشاره کرد. در این جعبه ها نواره باریکی از فضای خالی وجود دارد که پذیرای دندانه قفل می شود و جعبه را اصطلاحا کیپ می کند. تنوع این جعبه های در قبل دار فقط محدود به این محصول نمی شوند و به فراخور حجم، کار کرد، شکل هندسی و نوع محصول می توانند متفاوت هم باشند.

مطالب مرتبط

# طراحی و چاپ جعبه لوازم یدکی

# طراحی و چاپ جعبه لباس

# طراحی و چاپ جعبه با قالب پنجره دار