جعبه و بسته بندی

چه نکاتی در طراحی  جعبه های لوازم آرایشی باید رعایت گردد

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

چه نکاتی در طراحی  جعبه های لوازم آرایشی باید رعایت گردد؟

بسته بندی مقوایی لوازم آرایش یک پوشش محافظ است. طراحی و زیبایی آن نیز در تبلیغات و بازاریابی مؤثر است. اما این بسته بندی مقوایی نباید هزینه های زیادی را بر کارفرما القا کند. می توان جعبه مقوایی زیبا و خلاقانه داشت و هزینه ای متناسب با جعبه مورد نظر صرف تولید شود. برای اجتناب از این اشتباهات پرهزینه و طراحی های بدون تأثیر در تبلیغات، دانستن نکات مهم در مورد طراحی جعبه های لوازم آرایش برای تولید کنندگان ضروری است تا بدانند که چه نکاتی در طراحی و ساخت جعبه های لوازم آرایشی برای مخاطبان مهم و با ارزش هستند. در ادامه به بررسی نکاتی می‌پردازیم که از دیدگاه مخاطبان در بسته بندی و جعبه های لوازم آرایشی دارای اهمیت هستند.

 

طراحی و چاپ جعبه لوازم آرایش

 

بیشتر مخاطبان خرید لوازم های آرایشی خانم ها هستند، پس در زمان طراحی و ساخت جعبه های لوازم آرایشی توجه به سلیقه این قشر از مخاطبان ضروری است.

متن روی جعبه های لوازم آرایشی چه ویژگی هایی دارند؟

بسته بندی و جعبه های لوازم آرایشی اولین بخشی که مشاهده می شود پس نکات و مطالبی که در تبلیغات و جلب نظر مشتری مؤثر هستند باید بر روی آن چاپ شوند. اما فونت و اندازه این مطالب باید به چه گونه باشد و چه نکاتی باید در نگاه اول به چشم بیاید. طی تحقیقاتی که محققان انجام داده اند و تجربیاتی که از مشتریان و فروش محصولات آرایشی به دست آمده است، نام محصول باید بزرگ‌ترین فونت جعبه را به خود اختصاص دهد و طوری باشد که در نگاه اول از روی قفسه قابل مشاهده باشد. در وهله بدی نام برند تجاری باید درج شود. دستور العمل مصرف و نحوه استفاده نکته بعدی است. و در آخر نکات منع مصرف نیز باید در آخر اضافه گردد. نشان استاندارد و هولوگرام لوازم آرایش حتماً باید درج شوند.

رنگ و نوع فونت نیز حائز اهمیت است، زیرا هم در خوانایی متن و هم در زیبایی جعبه لوازم آرایش تأثیر گزار است. اطلاعات کاربردی در کنار زیبایی پکیجی کامل از تبلیغات را به مخاطب ارائه می دهد. کاربردی بودن این مطالب و مفید بودنشان، می تواند مخاطب را مجاب کند که این محصول از لحاظ کیفیت مطلوب است. از آنجایی که فضای روی جعبه های آرایش محدود هستند گزیده گویی در این مطالب امری اساسی است.

 

طراحی و چاپ جعبه لوازم آرایش

 

معرفی برند از طریق جعبه های لوازم آرایش

صرف نظر از کاتالوگ هاو بروشور های تبلیغاتی، جعبه های بسته بندی لوازم های آرایش می توانند معرف یک برند باشند. در زمان خرید لوازم های آرایشی با استفاده از تصاویر، لوگو، مطالب و ساختار خود جعبه، تولید کنندگان می توانند برندشان را به مخاطبان معرفی کنند.

در واقع این بسته بندی باید مانند یک بیلبورد سیار برند شما را معرفی نماید. بسته بندی اولین چیزی است که نگاه یک خانم را به خود جذب می نماید. و در وهله بعدی رنگ بسته بندی است که خانم ها را به خود جلب می کند.

جعبه های لوازم آرایشی باید بهداشتی باشند

جعبه های بهداشتی جعبه هایی هستند که جنس و پوششان متفاوت است. از آنجا که لوازم های آرایشی نیز با سلامت و مراقبت افراد جامعه در ارتباط هستند جعبه های تولیدی بسته بندی آن‌ها نیز باید بهداشتی باشد.

هدف از استفاده جعبه های بهداشتی اول محافظت از محصولات آرایشی در برابر ضربه، نور آفتاب و غیره بوده  و در وهله بعدی چیدمان راحت تر و جابه جای راحت تر لوازم آرایشی در کارخانه و فروشگاه است. مقوا های پشت سفید و با کیفیت همراه با کیفیت چاپ، زیبایی بصری را نیز به همراه دارند.

جعبه های مقوایی در لوازم آرایشی بهداشتی یک نوع پوشش ثانویه هستند به علت وجود پوشش اولیه و عدم تماس مستقیم ماده آرایشی بهداشتی با مقوا، از مقوا های پشت طوسی نیز می توان برای بسته بندی استفاده کرد اما از لحاظ بهداشتی و زیبایی این مقوا ها پیشنهاد نمی شوند.  

مقالات مرتبط

# چاپ جعبه های لوازم آرایشی بهداشتی

# اهمیت طراحی جعبه لوازم آرایشی با قالب اختصاصی

# تیغ زنی و قفل جعبه های دارویی