فیلم تبلیغاتی

فیلمبرداری تبلیغاتی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

فیلم های تجاری انواع مختلفی دارند که می توان به صنعتی ، تبلیغاتی ، تیزر و ویدیو کاتالوگ اشاره کرد.

عامل 1: از یک فیلمبرداری تبلیغاتی کمک بخواهید.
فیلمبردار تبلیغاتی همه ی  سلایق ، خواسته ها و نیازهای کارفرما را در نظر گرفته  و از بهترین و مناسب ترین تجهیزات برای فیلم برداری استفاده می کند
.اما نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که در انتخاب تجهیزات فیلمبرداری ، فضای در دسترس ، نوع محصول و خواسته های مشتری از اهمیت بالایی برخوردارند .

عامل 2: ناظر کیفی را دست کم نگیرید.
اگر از ناظر کیفی استفاده کنید ، توافقات دوجانبه شما در تولید فیلم تبلیغی افزایش خواهد یافت و علت اصلی آن این است که  ناظر کیفی طبق توافق دو طرف انتخاب می شود .
علاوه بر دو عامل اصلی یاد شده، تیم فیلمبرداری تشکیل شده مانند تمامی گروه ها بسته به نوع کار از تعداد پرسنل خاصی تبعیت می کند. یک شرکت فیلم بردار فیلم های تبلیغاتی باید داری تخصص هایی همچون ارائه خدمات مشاوره، ایده پردازی و خلاقیت، ساخت تیزر، فیلم صنعتی و تبلیغاتی، سناریو نویسی، ساخت فیلم های مستند سفارشی، عکاسی تبلیغاتی، صنعتی و مدلینگ، عکاسی و فیلمبرداری از رویدادها عکاسی و فیلمبرداری خبری، ساخت فیلم های کوتاه، موشن گرافیک

انیمیشن، مصاحبه های خبری و تبلیغاتی، صدابرادری و ساخت پادکست، تولید تیزرهای رادیویی و... باشد تا در هنگام سفارش گیری بتواند طیف قابل توجهی از نیازها را پاسخگو بوده و بتواند به بهترین روش ممکن خدماتی با کیفیت به مشتریان ارائه کند.

 

 

 

نحوه فیلمبرداری فیلم تبلیغاتی

برای این که با نحوه فیلمبرداری فیلم تبلیغاتی آشنا شوید باید در ابتدا با دسته بندی های فیلم های تبلیغی آشنا شوید. فیلم های تبلیغی از نظر ماهیت به 4 دسته تقسیم می شوند:

  • فیلم تبلیغاتی و فیلم صنعتی کارخانجات ، پالایشگاه و نیروگاه
  • فیلم تبلیغاتی بنادر و صنایع ساحلی و فراساحل
  • فیلم تبلیغاتی سازمان ها و شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات ، بانک ها و مراکز آموزشی
  • فیلم تبلیغاتی مراکز تجاری ، تفریحی و ورزشی و اقامتی

در تبلیغ اصلی ترین مخاطب، مشتریان هستند. پس نیاز مشتری از جمله مهمترین ارکان فیلمبرداری است در فیلم برداری تبلیغاتی تیم فیلمبرداری باید از تمام سلایق و خواسته های شما که شامل افکت ها ، حال و هوای محیط فیلم یا عناصر موجود در کادر فیلمبرداری تبلیغاتی می شوند مطلع باشد تا بتواند بهترین نتیجه را به شما ارائه دهد . محتوا نیز در فیلمبردری تبلیغاتی حرف اول را می زند و تمامی حرکات دوربین وابسته به محتوا یا فیلمنامه است. به همین خاطر است که اکثر افراد فعال بر این نظر متفق القول هستند که محتوا پادشاه است!
 

آنچه در فیلم های صنعتی مهم است وظیفه مدیریت یا کارگردان است، او با در اختیار داشتن منابع انسانی می تواند بهترین نتیجه را ثبت کند. بنابراین کارگردانی رکن اصلی در موفقیت فیلم های تبلیغاتی را دارد . در کنار کار حرفه ای و برنامه ریزی و ایده های مختلف ، نقش اصلی مدیر انتخاب ایده های خلاقانه ای است تا بهترین نتیجه را داشته و برای مردم دنبال کننده تر باشد.