فیلم تبلیغاتی

نحوه تهیه فیلم از شرکت و روند کار

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

چگونه شرکت‌ها با ارائه یک ویدیو روی شما تاثیر می‌گذارند؟ تهیه مستند از شرکت و روند کار، برای هر کسی که حرفه ای کار می کند و یا کرده است، ضروری است. افراد تمایل به تجسم و دیدن پروسه و روند کار دارند. بهترین نوع تیزر، انتخاب یک داستان مناسب برای معرفی پتانسیل هاست. یکی از بهترین روشهای معرفی داستان و بیلان کاری شرکت، استفاده از ویدئو است. وقتی شما معرفی خود را با تیزرهای کوتاه مدت برای مخاطبان خود بسازید، می توانید در ارائه خدمات و محصولات پپیشرفت چشم گیری را داشته باشید.
 

 

خوب است بدانید که چهار سبک برای ساخت بیلان کاری شرکت ها وجود دارد که اگر هر شرکتی اقدام به ساخت آنها کند در کار خود بسیار موفق خواهد شد.

شرکت ها با تهیه ی مستند معرفی خود ، آن را در همایش های بین شرکت ها نمایش می دهد و حرفه ای بودن خود را به رخ رقبا می کشانند!

 

انواع فیلم های شرکت و روند کار:

فیلم گواهی نامه ها

ساخت سریال چند قسمتی از پتانسیل های شرکت

فیلم معرفی پتانسیل ها

معرفی اعضای تیم و دپارتمان ها

در فیلم های معرفی شرکت و روند کار چه می گوییم؟

روند کاری شما چیست

شما چه کسی هستید و چه خدماتی دارید؟

شما چه پتانسیل هایی دارید؟

چه اهدافی را پشت سر دارید؟

چه کسانی با شما کار می کنند؟

چه محصولات یا خدماتی را ارائه می دهید؟

و یا سوالاتی از این قبیل در ذهن افراد وجود دارد که چه ابزار ضبطی باید استفاده کنیم؟ این ویدیوها چه اندازه‌ای باید داشته باشند؟ بهترین میکروفن چیست؟ مدت زمان هر فیلم باید چقدر باشد؟ اندازه‌ی فایل قابل‌قبول چقدر است؟ باید از صداگذاری استفاده کنیم یا زیرنویس؟ کجا ضبط کنیم؟

 


آشنایی کلی با مراحل ساخت فیلم از شرکت و روند کار

تهیه و تولید فیلم از شرکت کاری دشوار است. اما ما روند کلی کار را برای ما شرح می دهیم تا با جذابیت این کار بیشتر آشنا شوید.

مرحله ی 1: گرفتن طرح یا ایده اولیه

مرحله ی 2: نوشتن فیلم نامه

مرحله ی 3: فیلم برداری

مرحله ی 4: تدوین 

فاز اول پروژه: پیش تولید

شامل برنامه ریزی برای انجام ضبط فیلم و یا نقشه راه تعریف می کنند. با این کارشناخت کلی نسبت به تولید و هزینه ها و دیگر موارد مورد نیاز برای تولید نیز مشخص می شود. فیلمنامه، استوری بورد یا فیلنامه تصویری، انتخاب بازیگران، تعیین محل فیلمبرداری، انتخاب عوامل کار از اقدامات اساسی این مرحله به شمار می رود. هزینه و مزایا و نکات مالی باید مد نظر قرار گرفته شود. بین دست‌اندرکارانی که هزینه‌های ثابت دریافت نمی‌کنند و دست‌اندرکارانی که هزینه ثابت دریافت می‌کنند تفاوت است که باید به طور واضح بیان شود.

فاز دوم پروژه: تولید

حالا زمان استفاده از برنامه ریزی های انجام شده در زمان پیش تولید است. تمام سکانس‌های و موارد یادداشت شده حالا تبدیل به تصویر می شوند.عوامل کار: منشی صحنه ، دستیاران ، بازیگران، فیلمبردار بازیگردان، نورپرداز ، عکاس و باید با کارگردان هماهنگ شوند. توجه کنید که کارگردان بعنوان یک نهاد مجزا درنظر گرفته می‌شود، نه بین ساختار دپارتمان عوامل تولید فیلم. به علاوه نورپردازی، ترکیب‌بندی ، کادربندی و را مد نظر قرار دهید تا کار دچار اختلال نشود.

فاز سوم پروژه: ارزیابی و تحویل به کارفرما

در این مرحله درصدی از کار به کارفرما تحویل داده می شود تا نظرات خود را نسبت به کار بیان کند.