فیلم تبلیغاتی

ساخت فیلم تبلیغاتی یک دقیقه ای برای اینستاگرام

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

همانطور که می دانید مردم حدوداً 93% از زمانی را که در اینترنت به سر می برند صرف مشاهده سوشیال مدیا هایی اعم از اینستاگرام می کنند که در این میان بازخورد و مشاهده فیلم های تبلیغاتی درون آن ها بالغ بر 68% این زمان را در بر می گیرد که علاوه بر جذب مخاطبین هدف باعث می شود تا این افراد بتوانند فیلم تبلیغاتی شما را نیر برای دیگران ارسال کرده و بدون نیاز به هزینه باعث بازاریابی بیش تر محصولات شما شوند.

همانطور که می دانید اغلب شبکه های اجتماعی برای آپلود فیلم محدودیت زمانی مشخصی دارند که این امر می تواند از جهاتی به عنوان فرصتی عالی برای بروز خلاقیت در ساخت فیلم تبلیغاتی کوتاه جهت معرفی برند، محصولات و  خدمات شما استفاده شوند. البته در این میان عواملی نیز جهت بازخورد بیش تر ویدیوی تبلیعاتی شما وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

  1. هر چه کوتاه تر بهتر

حاشیه پردازی را فراموش کنید و به صورت مختصر و مفید حرف هایتان را از طریق فیلم های جذاب  به گوش عموم برسانید. این امرکه اینستاگرام به کاربران خود تنها اجازه بارگذاری ویدیوهای طولانی تر از یک دقیقه را نمی دهد به عنوان ضعف آن شبکه محصوب نمی شود بلکه این برناه با شناختی که از روحیات مردم دارد به نتیجه رسیده که عموم مردم حوصله دیدن محتوای طولانی را ندارند در نتیجه این که بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن مفهوم مورد نظر خود را به صورت کامل انتقال دهید به هنر داستان نویسی شما بستگی دارد.

  1. فان باشید، نه مضحک

اگر شغل شما طنز نیست مجبور نیستید وارد مبحث طنز شوید زیرا ساخت یک فیلم طنز مانند راه رفتن روی طناب است و هر لحظه احتمال د سقوط  و بازخورد منفی را به همراه دارد.

  1. شیوایی کلام

استفاده از کلمات ساده برای توضیحات و دیالوگ های بازیگران می تواند به جلب نظر مردم کمک کند زیرا استفاده از کلمات سخت و تخصصی تنها باعث خسته شدن مغز آن ها می شود.

  1. نمایش برخورد مشتریان با محصول

اگر یک محصول یا یک خدمت ارائه می کنید یکی از بهترین پیشنهادات برای ساخت فیلم ، نمایش لحظه استفاده مشتری از محصول و نمایش احساس مشتری در هنگام مصرف آن محصول است.

  1. درک محدودیت های موجود

شرایط را درک کرده و با واقعیت ها کنار بیایید حتی اگر قادر به ساخت یک کاراکتر کارتونی زیبا نیستید می توانید از ساخت داستان بر پایه شخصیت های کارتونی اجتناب کرده و سریع موضوع را به بهترین شکل عوض کنید. همیشه به یاد داشته باشید که ساخت یک تیزر واقعی با یک انسان گریم شده می تواند بسیار تاثیرگذار تر از یک تیزر نیمه کارتونی باشد که هیچگاه ساخته نمی شود و یا به بدترین شکل تولید شده است.