فیلم تبلیغاتی

ساخت فیلم تبلیغاتی موشن گرافی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

امروزه به دلیل وجود بازار رقابتی شدید، تبلیغات به عنوان اصلی ترین عامل در پیشرفت و معرفی برند شما به مردم تلقی می شوند که با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی، تبلیغات نیز به سطح بالاتری رسیده و به روز شده اند. برای مثال دیگر از تصاویر تکراری و جملات خسته کننده استفاده نمی شود بلکه برند شما را با به تصویر کشیدن فیلمی مهیج و دیدنی همراه با موسیقی به عموم معرفی می نمایند، این روش که ساخت فیلم تبلیغاتی موشن گرافی نام دارد علاوه بر جذب مشتریان خاصی که می توانند خریداران واقعی باشند باعث می شود تا برندتان برای مدتی طولانی در یادشان باقی بماند.

Motion Graphic یا اصطلاحاً موشن گرافی از دو کلمه موشن به معنای حرکت و گرافی به معنای تصاویر گرافیکی کامپیوتری ایجاد شده که به عنوان یکی از انواع طراحی های گرافیک محسوب می شود، با این تفاوت که در ساخت فیلم تبلیغاتی موشن گرافی، قوانین موجود در طراحی گرافیک را در یک محیط فیلم سازی (یا دیگر وسایل دیداری درحال تحول موقت مانند محیط تولید تلویزیونی) گرد آوری نموده و از طریق به کاربردن انیمیشن (هنر جان بخشیدن) یا تکنیک ‌های سینمایی، مورد استفاده قرار می دهند. در ساخت فیلم تبلیغاتی موشن گرافی علاوه بر داشتن تمام مشخصات، خصوصیات و ویژگی های گرافیکی قادرید تا آن را با اجزاء و المان‌های متفاوت نیز به اجرا در آورید.

مثال‌های ساخت فیلم تبلیغاتی موشن گرافی شامل علائم حرکتی و ترسیماتی هستند که تبلیغات برند، محصولات و خدمات شما را به عنوان عناوین یک فیلم، در سکانس‌های آغازین تلویزیون، انیمیشن‌های مبتنی بر وب ،لوگو شناسایی سه بعدی و ... تولید نموده و برای کانال های تلویزیونی به نمایش می گذارند. اگر چه ممکن است این فرم هنری برای چندین دهه بی اهمیت شده باشد اما در سال های اخیر و با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و اینترنت موشن گرافی توانسته در زمینه مهارت های تکنیکی، جهش‌های کمیتی خود را روبه جلو برده و دوباره به اوج محبوبت بازگردد.

فیلم های موشن گرافی تلفیقی

نوع پیچیده تری از موشن گرافی با نام موشن گرافی تلفیقی نیز وجود دارد که جلوه های بصری و تخیلی را نیز به تصاویر اضافه می نماید.

هزینه ساخت فیلم تبلیغاتی موشن گرافی

ساخت فیلم تبلیغاتی موشن گرافی هزینۀ کمتری نسبت به تیزر های فیلمبرداری دارد  چرا که شاخصه های پر هزینه مانند فیلمبرداری، دستمزد بازیگران، ساخت لوکیشن، طراحی صحنه و لباس و غیره در آن حذف می شوند. اما باز هم به دلیل وجود افراد متخصص این هزینه ها می تواند متفاوت باشد که طبیعتاً اگر می خواهید بازخورد خوبی برای محصولات یا خدمات خود داشته باشید بهتر است این کار را به حرفه ای ها بسپارید.

البته سایت هایی نیز وجود دارد که می توانید از طریق آن ویدئوهای موشن گرافیک خود را به صورت آنلاین و رایگان بسازید. اما ساخت فیلم تبلیغاتی موشن گرافی رایگان محدودیت هایی نظیر درج لوگوی سایتی که به شما این امکان را می دهد و... را نیز در بر دارد اما برای کسب و کارهای نوپا مناسب است.