فیلم تبلیغاتی

ساخت فیلم تبلیغاتی خط تولید

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

ساخت فیلم تبلیغاتی خط تولید از زیر مجموعه های فیلم صنعتی است که می تواند نقش مهمی را در میزان فروش محصولات صنعتی شما ایفا کند زیرا ممکن است مشتریان شما نتوانند به دلایل مختلف اعم از موارد شخصی یا عدم تطابق وقت های حضور در کارخانه به مشاهده خط تولید شما بپردازند و از آن آگاه شوند. ساخت فیلم تبلیغاتی خط تولید با درنظرگرفتن مهمترین فاکتورها و استانداردها می تواند کارخانه تولیدی شما را به بهترین نحو ممکن به بیننده نشان داده و معرفی نماید.

 

در نتیجه ساخت تیزر و فیلم تبلیغاتی خط تولید می تواند با هدف تبلیغات و یا ارائه گزارش از عملکرد بسیار مفید واقع شود که بسته به هدف ، نحوۀ فیلم برداری، افکت های مورد استفاده و تدوین فیلم می تواند متفاوت باشد.

 

مراحل ساخت فیلم تبلیغاتی خط تولید

  • تشکیل اتاق فکر  ( برای یافتن ایده های تازه)
  • نگارش فیلمنامه
  • طراحی استوری برد و دکورپاژ
  • فیلمبرداری و تصویربرداری هوایی
  • طراحی جلوه های ویژه
  • تدوین

 

درباره فیلم های تبلیغاتی خط تولید

عموماً فیلم های تبلیغاتی خط تولید را به عنوان نوعی فیلم تبلیغاتی مستند می شناسند که همانند نامش به معرفی خط تولید کارخانه پرداخته و می تواند به راحتی بینندگان را با روش های کاری، دستگاه ها و محصولات شما آشنا نمایند و باعث جذب مشتریان بیش تر شود.

 

تفاوت فیلم تبلیغاتی خط تولید با تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی عموماً کوتاه تر از ساخت فیلم های صنعتی مانند فیلم تبلیغاتی خط تولید است و در آن از افکت های انیمیشنی و کامپیوتری بیشتری استفاده می شود. در ساخت تیزر، نقش تبلیغاتی پر رنگ تر بوده و اکثراً دارای حالت مستند گونه نمی باشند و قصد دارد تا در زمان کوتاه تری توجه مخاطب را جلب کرده و نام برند یا کسب کار شما را در ذهن ها ماندگار سازد. در نتیجه تیزرهای تبلیغاتی به خاطر کوتاه تر بودن زمان و عدم نیاز به تجهیزات فیلم برداری از هزینه تولید پایین تری برخوردار هستند.

مخاطب فیلم تبلیغاتی خط تولید

فیلم های تبلیغاتی خط تولید عموماً برای ارائه و نمایش در نمایشگاه ها، سمینارها و کنفرانس ها و همچنین برای ارائه به رده های بالاتر مدیریتی و تصمیم گیری، ارائه به نمایندگی ها و مشتریان، و همچنین پخش در شبکه های تلویزیونی و ویدیوئی ساخته می شوند.

افزایش فروش و تولید

تولید و ساخت فیلم تبلیغاتی خط تولید می تواند نقش مهمی در بالا بردن میزان فروش داشته باشد که به طبع باعث افزایش تقاضا و تولید نیز می گردد. فیلم تبلیغاتی خط تولید به عنوان یکی از ژانرهای مهم و دشوار در زمینه مستندسازی شناختهمی شود. در نتیجه توجه داشته باشید که باید برای هر پلان یک میزانسن و بازسازی وجود داشته باشد، این عمل دشوار باعث می شود تا فیلم تبلیغاتی شما در نظر مخاطب مصنوعی به نظر نیاد و آن طور که باید دیده شده و دارای بازخورد موفق باشد. رعایت این عوامل باعث می شود تا بیننده و مشتریان بتوانند ارتباط بهتری را با فیلم برقرار کرده و تصمیم بگیرند تا همکاری با واحد تولیدی شما را به مرحلۀ بالاتری ببرند.