فیلم تبلیغاتی

ساخت فیلم تبلیغاتی چند مرحله از روند تکمیل پروژه

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

امروزه با بالا رفتن پیشرفت های اینترنتی و ساخت فیلم تبلیغاتی روش های نوین بسیاری در زمینه فیلم های تبلیغاتی به وجود آمده و علاوه بر این ها به دلیل رقابتی شدن بازار و حج انبوهی از مردم که در بین برند های مختلف سردرگم شده اند، داشتن تبلیغات به امری بسیار ضروری و محبوب تبدیل شده که برای تمامی صنف ها و مشاغل گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلم تبلیغاتی

امروزه فیلم های تبلیغاتی در کنار فیلم های سینمایی ، تلویزیونی ، مستند ، خبری و غیره به نمایش گذاشته می شوند تا بتوانند اهمیت هرچه بیشتر خود را به اثبات برسانند. درساخت تیزر تبلیغاتی خلاقیت زیاد ، مهارت های کافی و همچنین متخصصان این راه برای اجرای ایده های مختلف و متنوع نیاز است  و همانطور که می دانید شناخته شدن نام تجاری ، شهرت و اعتبار برند  شما بستگی به این متخصصان و درست اجرا شدن پروژه دارد. بدیهی است که برای ساختن فیلم های تبلیغاتی موفق باید در زمینۀ نام تجاری شرکت مورد نظر اطلاعات کاملی داشته باشید.

ویژگی های ساخت فیلم تبلیغاتی

مهم ترین امر در ساخت فیلم تبلیغاتی خلق ایده و نوشتن طرح اولیه است که تا ثانیه های پایانی مرحلۀ ساخت فیلم نیز نقش اساسی و مهمی را ایفا می کند. این را هرگز فراموش نکنید که موفقیت یک فیلم تبلیغاتی بر مبنای موفقیت متنی آن است که یک فیلمنامه نویس آن را رقم می زند. اما آنچه در فیلم تبلیغاتی بسیار مهم است وظیفه ی مدیریت و کارگردانی پروژه است که شامل بودجه بندی ، انتخاب لوکیشن ها ، لوازم و دوربین های مورد نیاز و می باشد.

در انتخاب کلمات دقت کنید، استفاده از کلمات سنگین و اصطلاحات تخصصی می تواند بیننده را خسته کند پس نحوه بیان در فیلم تبلیغاتی بسیار مهم است و لازم است که این فیلم ها در چند کلمه کلیدی و گویا که موضوع را به صورت کامل بیان می نماید گفته شود.

مراحل تولید فیلم تبلیغاتی

مرحله بعدی مرحلۀ تولید است که به عنوان فصل آغازین فیلمبرداری شناخته می شود. فیلمبرداری را باید طبق برنامه ریزی و بر مبنای آنچه که برنامه ریزی و نوشته شده ادامه داد زیرا هر چه فیلمبرداری بیش به طول بیانجامد به همان نسبت نیز هزینه ها بالاتر می رود. در نتیجه داشتن برنامه ریزی مخصوص فیلم بر داری بسیار مهم است.

پیشنهاد ما برای شما این است می توانید جهت جذاب نمودن پروژه و ایجاد حس شناخت بیش تر برای مشتری و بینندگان بخشی از مراحل تولید محصول یا روند ارائه خدمات خود را با آن ها و به عنوان بخشی از فیلم تبلیغاتی خود در اختیارشان قرار دهید. این کار باعث می شود تا بیننده احساس کند که خود نیز در بخشی از این روند سهیم است و در نتیجه این عمل باعث بالا رفتن بازخورد و ماندگار شدن آن در یادها می شود.

مرحله پس تولید فیلم تبلیغاتی یا تدوین فیلم

دراین مرحله انیمیشن، موسیقی، صدا، دوبله ها و هماهنگی بین حرکت و صداها به تصاویر افزوده می شود که اصطلاحاً به آن تدوین می گویند.