فیلم تبلیغاتی

عوامل موثر در ساخت آگهی تبلیغاتی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

در دنیای امروز که کسب و کارها به شکل قابل توجهی به صورت رقابتی تبدیل شده، تنها با داشتن تبلیغات و برندیگ است که می توانید همچنان مشتریان جدید را جذب کرده و در این رقابت پیروز بمانید. اما آیا تبلیغات به تنهایی کافی خواهند بود یا مؤلفه های مختلفی نیز در این راه دخیل هستند؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی عوامل موثر در ساخت آگهی تبلیغاتی بپردازیم.

آگهی تبلیغاتی چیست:

با ایجاد وب ‏سایت های تجاری، صنعتی و بالا رفتن کاربران و بازدیدکنندگان، وب سایت ها به هدف تجاری شرکت ها و سازمان ها تبدیل شده اند. این امر به گونه ای است که کاربران و خریداران این وب سایت جزء سرمایه اصلی شرکت های دارندۀ آن سایت محسوب شده و در تلاش اند تا محصولات و خدمات خود را با نیازهای مشتریان منطبق سازند.

این کار امروزه توسط آگهی تبلیغاتی آنلاین و یا به اصطلاح دیگر تبلیغات دیجیتالی توانسته علم و ابزار مورد نیاز را در اختیار شرکت ها و مشتریان قرار دهد. در میان آگهی تبلیغاتی، تبلیغات بنری ، متنی ، پست الکترونیک از مشهوریت بیش تری برخوردار هستند که دلیل اصلی آن می توان به بصری و دیداری بودن و همچنین قابل درک بودن برای عامه مردم اشاره نمود.

عوامل تاثیرگذار

عوامل بسیاری می تواند در موثر ساختن آگهی تبلیغاتی دخیل باشند که در ادامه به مهمترین آن ها می پردازیم:

  1. استفاده از موزیک:

استفاده از این شیوه ، باعث می شود تا برند شما در خاطر افراد بیش تر باقی بماند. یاد آوری اشعار و ترانه های ساده است که به راحتی در اذهان حک می شود و ممکن است بیننده نیز آنان را زمزمه نماید که باعث بیاد آوردن آن محصول می اندازد.

2. ارائه تاییدیه :

در این روش باید از منبعی که برای عموم قابل اعتماد است تاییدیه کالا بگیرید این تاییدیه نیازی نیست تنها گواهینامه ها و مدارک این چنینی باشند بلکه افراد مشهور نظیر بازیگران، ورزشکاران و افرادی که از دید مردم دوست داشتنی هستند نیز می توانند به عنوان چهره برند شما شناخته شوند و نشان دهند که از مشتریان شما هستند. البته این روش ممکن است به مرور زمان نتیجۀ عکس نیز داشته باشدزیرا ممکن است بنا آن شخص به دلایلی در جایی کردار ناشایستی نشان دهد و باعث خراب شدن وجه اش شود . این موضوع می تواند بر روی محصول شما نیز تاثیر عکس بگذارد.

 

3. داستان گویی :

می توانید از تکنیک داستان گویی استفاده کنید، این روش عموماً در زمان ساخت تیزرهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد. این تکنیک همانند تکنیک های بکار رفته در ساختن فیلم کوتاه است، با این تفاوت که باید در عرض زمان کوتاه مثلا حدود 15 تا 30 ثانیه شروع ، پیگیری و تمام شود. اکثراً در این شیوه بخش گفتاری توسط گوینده ای انجام می شود که تنها صدایش در فیلم مورد استفاده قرار می گیرد که عموماً شعری را بر روی تبلیغ خوانده می خواند. استفاده از این روش می تواند برای بینندگان مهیج و جذاب باشد که در نهایت منجر به خرید محصول می شود.