مطالب آموزشی

معرفی اصول پایه نرم افزار 3Dmax

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

نرم افزار 3Dmax که در گذشته با نام های 3D Studio و 3D Studio Max شناخته می شد، نوعی از ابزار گرافیکیست که قابلیت ساخت مدل های سه بعدی، انیمیشن و رندر را داراست که توسط کمپانی اصلی خود به نام Autodesk توسعه و مدیریت می شود،3Dmax  از قدرتمندترین نرم افزارهای طراحی مدل های سه بعدی و متحرک سازی روز دنیاست. همچنین از این نرم افزار میتوان در زمینه های صنعتی ، هنری و سرگرمی نیز بهره مند شد.معرفی اصول پایه نرم افزار 3Dmax
 


تکنیک های پر کاربرد برای نرم افزار 3Dmax کدامند؟
3D max دارای ساختار پلاگین است که موجب انعطاف بهتر آن شده است و قابلیت اجرا بر روی Microsoft Windows را دارد.
یکی از بیشترین کاربردهای این نرم افزار در صنعت به نام Box Modeling است، که با تغییرات ایجاد شده توسط این برنامه میتوان حجم های سه بعدی ساده مثل جعبه ، کره و ... را ترسیم کرد.
برای ترسیم دو بعدی اشکال توسط خطوط دو بعدی در 3Dmax از Surface Modeling استفاده می کنند، که با تغییر در محل قرار گیری گره های Vertex  اشکال  را به صورت 3بعدی تبدیل می نمایند.

3D max نرم افزاری حرفه ایست برای مدلسازی یا 3بعدی سازی، ساخت تصاویر متحرک یا انیمیشن، بازی و عکس. این نرم افزار به طراح اجازه میدهد که ایده خود را مدلسازی کند و آن را برای دیگر افراد به مرحله اجرا یا نمایش گذارد.

3D max همچنین توسط صاحبان و توسعه دهندگان برنامه ها و بازی های ویدئویی ، استودیوهای تبلیغاتی و شرکت های معماری و سینمایی مورد استفاده قرار می گیرد.

نرم افزار چند منظوره 3D max ابزاری بی نظیر و پیشرفته جهت طراحی ، مدلینگ و در نهایت بهترین کیفیت خروجی تصویری می باشد. از موارد زمانگیر آن می توان به پیچیدگی نسبی در سایر نرم افزارها ، همچنین نبود امکان طراحی و اجرا در هر نوعی از حجم اشاره کرد.
 

در این راستا بخوانید:

طراحی غرفه نمایشگاهی 

طراحی سه بعدی غرفه نمایشگاهی

پلن غرفه نمایشگاهی