مطالب آموزشی

اصول پایه در طراحی CorelDraw

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

اصول پایه در طراحی کورل دراو

یکی از به روز ترین و کاربردی ترین نرم افزارهای حرفه ای و گرافیکی برای ایجاد ، طراحی و ویرایش فایل های گرافیکی از جمله طراحی بنر ، لوگو ، کارت ویزیت ، طراحی صفحات وب و بیلبوردهای تبلیغاتی CorelDraw  می باشد. کورل دراو توسط شرکت کانادایی Corel که یکی از به نام ترین شرکت ها پس از Adobe در زمینه نرم افزارهای گرافیکی است تولید و به روز رسانی میشود.

 

اصول پایه در طراحی CorelDraw

 

یکی از امکانات نرم افزار کورل قابلیت کاربردی بر روی انواع گرافیک های پیکسلی و وکتوری است که با داشتن امکانات مناسب روند بسیار چشمگیری در زندگی متخصصین داشته است. تاثیر این نرم افزار را میتوان در برنامه های تبلیغاتی تلویزیون ، روزنامه ها و بیلبوردهای تبلیغاتی مشاهده نمود.

در ابتدای پیدایش نرم افزار کورل دراو به دلیل شباهت های کلی با نرم افزار فتوشاپ به عنوان یک رقیب اصلی شناخته شد. اما امکانات منحصر به فرد کورل دراو باعث شد که مسیر این دو نرم افزار مشخص و از هم جدا شود. در حال حاضر تنها رقیب اصلی این نرم افزار برنامه ایلوسریتور می باشد، که نهایتا برنامه کورل قوت بیشتری را داراست، زیرا برنامه ایلوسریتور محیطی شبیه فتوشاپ دارد که با توجه به کارهای برداری و قابلیت متغیر بودن بسیار زیاد این نوع از فایل ها نمیتواند گزینه اجرایی مناسبی باشد.

امکانات کاربردی کورل دراو

نرم افزار کورل دراو به افراد فعال در این حوزه کمک میکند تا با استفاده از نوآوری و خلاقیت خود در محیط نرم افزاری کاملا تخصصی تصاویری حرفه ای و زیبا ایجاد و در نهایت تصویر مورد نظر خود را طراحی نمایند و در سیستم چاپ افست ، صفحات وب ، پرینت ، صفحه آرایی ، نرم افزارهای ساخت فایل های چند رسانه ای ، طراحی و آماده سازی نوشته و آرم های مختلف برای برش با دستگاه کاتر پلاتر برای شرکت هایی که تابلوسازی های تبلیغاتی و برش شبرنگ دارند مورد استفاده قرار دهند.


معرفی پسوندهای قابل پشتیبانی و کاربردهای نرم افزار کورل دراو

Cdr پسوند اصلی نرم افزار کورل است و قابلیت پشتیبانی از سایر پسوندهای نرم افزارهای برداری را نیز دارد از جمله ai ، eps، wmf، shw و esp . همچنین قابلیت پشتیبانی از پسوند فایل های پیکسلی همچون bmp، png، jpg، gif و psd را دارد.
همانطور که اشاره شد ، نرم افزار کورل دراو علاوه بر استفاده آسان و حرفه ای خود ، قابلیت کاربردی در نرم افزارهای برداری در زمینه طراحی وکتور و توانایی کار با ابزار فتوشاپ و ایلوستریتور را نیز دارد.

در این راستا بخوانید:

طراحی کارت ویزیت خاص 

طراحی کارت ویزیت خلاقانه

آموزش طراحی بیلبورد