مطالب آموزشی

هدف از طراحی گرافیکی کارت ویزیت

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

هدف از طراحی گرافیکی کارت ویزیت

کارت های ویزیت اولین رسانه ارتباطی بین شرکت ها و مخاطبین شان هستند.کارت ویزیت خاص، کارت ویزیت لاکچری، کارت ویزیت شیک، کارت ویزیت خلاقانه، کارت ویزیت طلاکوب، کارت ویزیت کتان و... انواع مختلف کارت ویزیت هستند.  این ابزار تبلیغاتی ابعاد کوچکی دارد و اولین معرف هر شرکت است. از مهم‌ترین ویژگی های یک کارت ویزیت کوچکی و قابل حمل بودن است که وقتی به یک مشتری کارت ویزیت ارائه می شود هدف از آن نشان دادن راه های ارتباطی با آن شرکت است.

 

هدف از طراحی گرافیکی کارت ویزیت

 

گاهی یک طرح خلاقانه کارت ویزیت با ابعاد کوچک بیش از یک پوستر چند متری  نظر مخاطبین را به خود جلب می کند.  هدف از طراحی کارت های ویزیت به شرح زیر است:

  • یک کارت ویزیت در ابتدا باید نام شرکت و نوع کسب و کار را نشان دهد
  • یک کارت ویزیت باید تمامی راه های ارتباطی با شرکت یا شخص را مشخص کند.
  • سبک کاری و نوع سلیقه شرکت را باید به مشتری نشان دهد.
  • یک کارت ویزیت باید ماندگار باشد، چه از لحاظ جنس چه از لحاظ طرح. طرح های گرافیکی خلاقانه یک کارت ویزیت باید بتواند در ذهن مخاطبیان و مشتریان ماندگار شود
  • کارت ویزیت باید بتواند به راحتی بین افراد مختلف جا به جا شود و پیام خود را به دیگران نیز منتقل کند.

چه نکاتی در زمان طراحی کارت ویزیت باید رعایت گردد؟

مهم‌ترین ویژگی طراحی گرافیکی هر کارت ویزیتی خلاقیت و منحصر به فرد بودن آن است. هیچ کارت ویزیتی نباید کپی و یا برگرفته از کارت ویزیت شرکت دیگری باشد. زمانی که یک کارت ویزیت دیده می شود باید در وهله اول شرکت و سبک کاری آن را برای مخاطب یادآوری کند به همین جهت است که طراحی آن باید منحصر به فرد باشد.

 

هدف از طراحی گرافیکی کارت ویزیت

 

زمان طراحی کارت های ویزیت دو بخش اهمیت دارد: 1- محتوای کارت ویزیت 2- فرم و ساختار کارت ویزیت

در محتوای یک کارت ویزیت اولین قیمتی که باید درج گردد لوگو شرکت است. در زمان طراحی باید دقت شود که لوگو در مکانی مشخص درج شود تا در اولین نگاه به چشم بیایید. این لوگوی شرکت است که هویت شرکت شما را مشخص می کند. یکی از راه های شناساندن لوگوی شرکت به مخاطبان قرار دادن آن بر روی کارت ویزیت است. در دومین مرحله طراحی درج شعار های شرکت اهمیت دارد شرکت های بزرگ دنیا در چند کلمه معرف یک شرکت و یا محصول آن هستند. اصلی ترین دلیل داشتن یک شعار برای شرکت ها تبلیغات است. پس یک شعار تبلیغاتی بعد از معرفی شرکت و لوگو باید در کارت ویزیت قرار گیرد.

معرفی کسب و کار در کارت ویزیت امری اساسی است. این معرفی باید در مکانی صحیح و زیر نام شرکت و لوگو باشد . این معرفی باید به گونه ای باشد که مخاطب با دیدن آن جذب کار شما شود و برای کسب اطلاعات بیشتر به دنبال راه های ارتباطی با شما باشد. چون فضای کارت ویزیت کوچک است و نباید کارت ویزیت شلوغ باشد، این معرفی باید کوتاه و مختصر باشد. گزیده گویی در کارت های ویزیت به شدت توصیه می گردند.

 

هدف از طراحی گرافیکی کارت ویزیت

 

آخرین محتوایی که در کارت های ویزیت تایپ می شوند راه های ارتباطی است. راه های ارتباطی زیادی با شرکت ها وجود دارد اما تنها راه ها ارتباطی مستقیم را در کارت ویزیت درج می کنند. وب سایت یکی از راه های ارتباطی مهم است که حتماً باید در کارت ویزیت درج شود. کارت ویزیت باید به گونه ای باشد که مخاطب برای کسب اطلاعات بیشتر سریع به وب سایت شما رجوع کند.

آخرین نکته در طراحی گرافیکی کارت های ویزیت انتخاب رنگ و هارمونی رنگ است. طراحان بزرگ پیشنهاد می کنند از رنگ های تند و گرم به عنوان زمینه استفاده نشود زیرا مخاطب باید به سادگی بتواند محتوای کارت را با یک نگاه مطالعه کند. یکی از بهترین رنگ های پیشنهادی برای رنگ زمینه سفید است. رنگ سفید برای هر صنف و کسب و کاری مناسب است.

 

مطالب مرتبط

طراحی ست اداری 2 رو

# کارت ویزیت لمینیت

# چاپ دیجیتال کارت پرسنلی