چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال سربرگ

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

چاپ دیجیتال سربرگ

سربرگ چیست

برگه ای رسمی که دربرگیرنده آرم و لوگو، نام شرکت یا موسسه، شماره ثبت، آدرس، تلفن و ایمیل می باشد سربرگ گفته می شود. چاپ سربرگ از مهمترین و رسمی ترین اوراق چاپی ست اداری محسوب می گردد که با توجه به نوع صحافی، جنس سربرگ ( تحریر و گلاسه ) سایز سربرگ ( A4 و A5 )، تعداد رنگ به کار رفته در سربرگ ( تک رنگ، دو رنگ و چهار رنگ ) و تعداد سفارش ( زیر ۱۰۰۰ عدد روش دیجیتال و بالای ۱۰۰۰ عدد روش افست ) دارای مدل های مختلفی می باشد و به دو روش چاپ دیجیتال و افست چاپ می گردند. برای مشاهده نمونه سربرگ و ست های اداری خاص اینجا کلیک کنید.

 

چاپ دیجیتال سربرگ

 

کاربرد سربرگ

تمامی مراکز دولتی و خصوصی از جمله وزارت خانه ها، اصناف، سازمان ها، شهرداری ها، بانک ها، اتحادیه ها و ... همچنین اشخاص حقیقی چون مهندسان، پزشکان، وکلا و ... به منظور مکاتبات قراردادها، اطلاعیه ها، پیش فاکتورها، دستورها و اوامر نیاز به استفاده از سربرگ دارند.

چاپ سربرگ فوری

اگر نیازمند تعداد محدودی مثلا 50 تا 200 عدد سربرگ هستید یا برای تحویل گرفتن آنها عجله دارید پیشنهاد می شود که از چاپ دیجیتال سربرگ استفاده نمایید و در کمترین زمان ممکن به سربرگی با کیفیت دسترسی یابید.

سایز استاندارد چاپ دیجیتال سربرگ

معمولاً کاغذهای تحریر 80 گرم، تحریر 100 گرم، کتان 120 گرم و گلاسه 135 گرم جهت چاپ دیجیتال سربرگ مورد استفاده قرار می گیرند. سایز استانداردی که برای آنها نیز در نظر گرفته شده است قطع A4 و A5 است.

 

چاپ دیجیتال سربرگ

 

تفاوت چاپ سربرگ در چاپ افست و دیجیتال

این دو روش چاپ، در قیمت، تعداد و مدل چاپ دارای تفاوت هستند. از لحاظ تعداد در چاپ افست حداقل تیراژ 1000 عدد است درحالی که در چاپ دیجیتال حداقل تیراژ 1 عدد می باشد. در رابطه با قیمت نیز باید گفت که چاپ افست نسبت به چاپ دیجیتال با صرفه تر است و در آخر برای تفاوت مدل هم باید گفته شود که در چاپ دیجیتال 5 میلی متر حاشیه سفید از چهار طرف کاغذ درنظر گرفته می شود که باید برش خورده و کار نهایی کوچک تر شود یا می توان آن را بر روی کاغذ بزرگتر چاپ نمود که پس از برش به اندازه اصلی درآید. چاپ دیجیتال سربرگ با دستگاه چاپ رنگی لیزری انجام می شود. برای مشاهده نمونه سربرگ و ست های اداری خاص اینجا کلیک کنید.

اهمیت استفاده از سربرگ در کسب و کار

کسب و کارهای بسیار بزرگ و پایدار به منظور تاثیرگذاری بر روی ذهن مشتریان به چاپ سربرگ و ست اداری و مدیریتی نیاز دارند بنابراین تمامی مکاتبات اداری، نامه ها، قراردادهای یک شرکت نیازمند کاغذی است که دارای آرم و مشخصات شرکت باشد. جنس و نوع کاغذی که برای تولید سربرگ بکار گرفته می شود نیز دارای اهمیت است و باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد زیرا بالا بودن کیفیت آن موجب می گردد تا اعتماد مشتریان به کسب و کار افزایش یابد.

هزینه چاپ دیجیتال سربرگ

عواملی همچون هزینه نوع دستگاه بکار گرفته شده، نوع کاغذ مصرفی ( جنس و سایز )، طراحی، تعداد رنگ بکار رفته، نوع صحافی و ... بر روی تعیین قیمت چاپ سربرگ بسیار تاثیرگذار می باشد و قیمت نهایی با توجه به تمامی عوامل اشاره شده اعلام می گردد.