چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال لیبل

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

چاپ دیجیتال لیبل

لیبل همان برچسب است که بر روی کالاهای مختلف چسبانده می‌ شود و معمولاً دارای اطلاعاتی در مورد مشخصات یک کالا است. در سال ۱۹۳۹ میلادی استفاده رسمی از لیبل و بارکد شروع شد و به تدریج رواج پیدا کرد. علت استفاده از این محصول وجود تکنیک هایی است که به امور مربوط به خرید و فروش، سرعت می بخشد و این تکنیک ها هنوز هم در حال پیشرفت هستند.

 

چاپ دیجیتال لیبل

(طراحی و چاپ لیبل شرکت لینکس)

تفاوت لیبل و تگ

همانطور که پیشتر بیان شد لیبل یک چسب است که بر روی اجسام چسبانده می‌ شود در حالی که تگ بر روی اجسام نصب می گردد اما باید خاطرنشان کرد که نصب در مورد همه اجسام جوابگو نمی باشد. از دیگر موارد تفاوت لیبل و تگ، تفاوت در قیمتشان می باشد که لیبل در مقایسه با تگ و موارد مشابه، قیمت پایین تری دارد و همین امر موجب شده است تا طرفداران بیشتری داشته باشد. برای مشاهده نمونه طراحی و چاپ لیبل اینجا کلیک کنید.

کاربردهای لیبل

یکی از کاربردهای بارز و مهم لیبل، انتقال پیام تولیدکنندگان به مشتریان می باشد. در فروشگاه های زنجیره ای انواع لیبل ها را می توان بر روی بسته بندی های مختلف مشاهده کرد. یکی از روش هایی که می توان به وسیله آن لیبل ها را چاپ نمود استفاده از روش چاپ دیجیتال است برای این منظور دستگاه های چاپ دیجیتال مختلفی همچون دستگاه چاپ دیجیتال لیبل سولارجت یووی، دستگاه چاپ دیجیتال لیبل فلکسو، دستگاه چاپ دیجیتال لیبل کاسلون و ... وجود دارد که همگی برای چاپ لیبل مورد استفاده قرار می گیرند دستگاه چاپ دیجیتال چه از جهت طول عمر و چه از لحاظ مقاومت در مقابل گرفتگی باید از مرغوبیت بالایی برخوردار باشد تا بتواند لیبل با کیفیت و مشتری پسندی را به چاپ برساند. در چاپ دیجیتال لیبل باید به چند مورد از جمله حاشیه، درصد رنگ، فونت و فرمت لیبل توجه ویژه شود.

حاشیه

بین کادر و اطلاعات چاپ، فضایی وجود دارد که به آن حاشیه گفته می‌ شود. حاشیه برای حفظ زیبایی ظاهری و همچنین رعایت فاصله از خط برش است.

 

چاپ دیجیتال لیبل

(طراحی و چاپ لیبل شرکت کاریاران پارس - لینکس )

درصد رنگ

در چاپ دیجیتال لیبل همیشه این نکته را در نظر بگیرید که رنگ تصویر قابل مشاهده در مانیتور با رنگ چاپ تفاوت دارد.

فونت

فونت استفاده شده برای لیبل چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ زیبایی ظاهری نقش بسیار بسزایی در لیبل دارد بنابراین باید بگوییم هر چقدر فونت انتخابی از لحاظ ظاهری زیبا و بدون نقص باشد لیبلی جذاب تر را ارایه می دهد. فونت لیبل باید به گونه ای باشد که بتواند اطلاعاتی مانند شماره تماس و آدرس را به وضوح به مخاطب نشان دهد و مخاطب برای دیدن آن مشکلی نداشته باشد. فونت های بسیار ریز ممکن است مخاطب را دچار گمراهی نمایند. برای مشاهده نمونه طراحی و چاپ لیبل اینجا کلیک کنید

چاپ دیجیتال لیبل در واقع شناسنامه برند و همچنین یک روش مناسب و ایده آل برای معرفی محصول و خدمات به مشتریان می باشد و به راحتی می تواند به سازمان یا نهاد اعتباری مضاعف ببخشد بنابراین در طراحی و چاپ، تمام دقت خود را باید به کار گرفت تا لیبلی زیبا، با کیفیت و جذاب به چاپ رسانده شود.