چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال کتابچه های راهنما

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

چاپ دیجیتال کتابچه های راهنما

غالبا اطلاعات توضیحی در مورد یک کالا و یا توضیح چگونگی کارکرد یک محصول به شکل یک کتابچه چاپ می گردد که به این مجموعه منظم، کتابچه راهنما گفته می شود. طراحی کتابچه راهنما به عهده طراح است که باید آن را به صورت یکپارچه طراحی نماید. مجموعه محصولات یک شرکت را می توان با کتابچه راهنماهایی با جلدهای مشابه و صفحه های داخلی متفاوت طراحی کرد. از مزیت بارز این کتابچه کمک به مشتری به منظور استفاده بهتر از محصولات می باشد. کتابچه های راهنما را می توان با کمک چاپ دیجیتال در مدت زمان کوتاه به چاپ رساند. برای مشاهده نمونه های چاپ دیجیتال اینجا کلیک کنید.

 

چاپ دیجیتال کتابچه های راهنما

 

علت انتخاب چاپ دیجیتال کتابچه های راهنما

امروزه هزینه های چاپ کتابچه های راهنما با کمک روش چاپ افست رو به افزایش است به همین علت به منظور دست یابی به چاپی ارزان، بهترین راه انتخابی، بهره گیری از روش چاپ دیجیتال می باشد.

تفاوت چاپ دیجیتال کتابچه های راهنما با چاپ افست

  • چاپ کتابچه های راهنما به دو روش چاپ دیجیتال و چاپ افست امکان پذیر است اما از لحاظ کمیت دارای تفاوت اساسی هستند این بدین معنی است که در چاپ دیجیتال کتابچه های راهنما می توان آنها را با تیراژ بسیار پایین حتی یک جلد نیز به چاپ رساند که این ویژگی موجب می گردد تا بتوان به راحتی، با کمترین هزینه و با همان کیفیت چاپ افست کتابچه های مورد نظر را چاپ کرد بنابراین با این روش چاپ، جای هیچگونه نگرانی برای ناکافی بودن بودجه نیست.
  • تفاوت دیگر چاپ کتابچه های راهنما با استفاده از این دو روش ( روش دیجیتال و افست ) تفاوت در کیفیت می باشد. چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست از کیفیت کمتری برخوردار است اما این پایین بودن کیفیت آن قدر فاحش نیست تا به راحتی برای مردم عادی، قابل شناسایی باشد و تنها صاحبان فن می توانند تفاوت بین این دو چاپ را تشخیص دهند.برای مشاهده نمونه های چاپ دیجیتال اینجا کلیک کنید

 

چاپ دیجیتال کتابچه های راهنما

 

ابعاد کتابچه های راهنما

چاپ کتابچه های راهنما به روش دیجیتال یا افست محدودیتی برای ابعاد کتابچه ایجاد نمی کند و در هر دو روش چاپ، می توان کتابچه را با ابعاد دلخواه به چاپ رساند.

صحافی چاپ دیجیتال کتابچه های راهنما

صحافی کتابچه در چاپ دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است و در این مورد باید تمامی دقت خود را به کار گرفت زیرا در غیر این صورت پس از گذشت زمان کمی و با یکی دو دفعه باز و بسته شدن، صفحات کتابچه از یکدیگر جدا می شوند و به طور کلی قابلیت استفاده خود را از دست می دهد.

چاپ رنگی کتابچه های راهنما

چاپ رنگی کتابچه های راهنما بر روی کاغذ گلاسه با روش چاپ افست نیازمند هزینه بالایی در حدود چند میلیون است علاوه بر این مورد در چاپ افست اگر اشتباهی رخ دهد تمام نسخ مشکل دار بوده و قابلیت اصلاح ندارد با توجه به تمام مطالب ذکر شده در این مقاله باید بگوییم چاپ دیجیتال کتابچه های راهنما تمام رنگی بهترین و باصرفه ترین روش است گرچه این روش کیفیت پایینی نسبت به چاپ افست دارد اما این کاهش کیفیت جزئی بوده و در مقایسه با چاپ افست از هزینه فوق العاده پایینی برخوردار است که این هزینه پایین به خوبی می تواند افت کیفیت را توجیه نماید.برای مشاهده نمونه های چاپ دیجیتال اینجا کلیک کنید