چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال تابلو عکس

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

چاپ دیجیتال تابلو عکس

یکی از ابزارهای تبلیغاتی چاپ تابلو عکس در اندازه های مختلف می باشد که می توان از آنها در محیط های مختلف از جمله شرکت های تبلیغاتی، نمایشگاه های عکاسی و ... بهره برد. تابلوهای عکس معمولا بر روی کاغذهای A3، A4 و A5 چاپ می شوند و با توجه به تعداد تیراژ آنها از دو نوع چاپ دیجیتال و چاپ افست استفاده می گردد اگر چاپ با تعداد محدود در نظر باشد از چاپ دیجیتال و اگر چاپ با تعداد زیاد مدنظر باشد از چاپ افست کمک گرفته می شود. چاپ دیجیتال تابلو عکس بر روی کاغذ های A3، A4 و A5 را می توان قاب گرفت یا بر روی تخته شاسی یا فوم برد چسباند. برای مشاهده نمونه کارهای چاپ دیجیتال اینجا کلیک کنید.

 

چاپ دیجیتال تابلو عکس

 

تخته شاسی چیست؟

تخته ای که بر روی سطح رویی آن با کمک چسب و پرس، طرح و عکس قرار می گیرد و سطح پشت آن نیز به منظور قرارگیری بر روی پیچ یا میخ و نصب بر دیوار تعبیه شده است این مدل تخته را تخته شاسی می گویند که دارای انواع مختلفی از قبیل فوم، فوم برد، کامپوزیت، آلومینیوم، PVC، MDF و ... می باشد.

مشخصات فوم برد

همانطور که در بالا اشاره شد, فوم برد یکی از مدل های تخته شاسی است که از جنس پلی استایرن ساخته می شود و از MDF سبک تر است و تنها عیبی که می توان برای آن ذکر کرد این است که به نسبت سایر تخته شاسی ها در مقابل ضربه از مقاومت کم تری برخوردار می باشد.

کارایی انواع تخته شاسی

تخته شاسی ها به راحتی طرح و تصاویر چاپ شده دیجیتالی بر روی انواع کاغذها را ثابت نگه می دارند و همچنین عکس ها و تصاویر را بر روی سطوح و دیوارها به نمایش می گذارند. برای مشاهده نمونه کارهای چاپ دیجیتال اینجا کلیک کنید.

 

 تخته شاسی

 

موارد استفاده از چاپ دیجیتال تابلو عکس بر روی تخته شاسی

چاپ دیجیتال تابلو عکس بر روی تخته شاسی برای تمام مکان هایی که در آنها زیبایی بصری و کاربرد تبلیغی طرح و عکس چاپی دارای اهمیت است همچون آتلیه ها، سازمان ها، شرکت های تبلیغاتی، عکاسی ها و ... مناسب است و قابلیت استفاده دارد همچنین از چاپ دیجیتال تابلو عکس بر روی تخته شاسی از جمله فوم برد می توان برای دکوراسیون منازل و اتاق نشیمن ها نیز بهره گرفت. امروزه با ظهور تابلوهای عکس بیشتر از آن، برای فضاهای بسته استفاده می گردد که باید گفت به منظور تبلیغات و برگزاری نمایشگاه های عکاسی، بهترین گزینه انتخابی است که می توانیم داشته باشیم.

مزیت های چاپ دیجیتال تابلو عکس بر روی تخته شاسی

از مزیت های فراوان این نوع چاپ می توان به قیمت بسیار مناسب، کیفیت بالا، ضد آب، ضد خش، ضد اثر انگشت، سبکی، تنوع زیاد و بدون محدودیت، سادگی و ماندگاری آن اشاره نمود.

ابعاد عکس در چاپ دیجیتال تابلو عکس

ابعاد عکس در چاپ دیجیتال تابلو عکس بر تخته شاسی از جمله فوم برد بستگی به نوع عکس و محیطی دارد که قصد داریم آن را برای آنجا مورد استفاده قرار دهیم و در کل باید بگوییم سلیقه و نظر مشتری نیز در اندازه و ابعاد عکس نقش بسزایی خواهد داشت. برای مشاهده نمونه کارهای چاپ دیجیتال اینجا کلیک کنید.