چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال فوری

  • نویسنده: سعید هدایتی
  •     
  • :تاریخ

در دنیای امروزه که هر بار فناوری یکی از آرزوهای ما را برآورده می کند. چاپ دیجیتال فوری به عنوان یک روش نوین و موثر در تبلیغات، بازاریابی و ایجاد آثار چاپی به شهرت رسیده است. این روش به طور چشم‌گیری تفاوت‌های زیادی با چاپ معمولی دارد و به افراد و صاحبان کسب و کار این امکان را می‌دهد تا با سرعت و کارایی بالا، انواع مختلفی از محصولات چاپی را تولید کرده و به بازار عرضه کنند. در این مقاله، به مزایا، معایب و موارد کاربردی و پیامدهای چاپ دیجیتال فوری پرداخته خواهد شد.

 

چاپ دیجیتال کاتالوگ

 

چاپ دیجیتال فوری چه مزایایی دارد؟

  1.  یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های چاپ دیجیتال فوری، سرعت بالای اجرای پروژه‌هاست. این روش به سرعت بیشتری نسبت به چاپ آفست امکان تولید محصولات را فراهم می‌کند.  به همین دلیل سفارش دهندگان نگران زمان نخواهند بود و در واقع چیزی را از دست نمی دهند.
  2. تنوع بالا در محصول نهایی: به طور کلی دنیای دیجیتال و محصولات دیجیتال انعطاف بیشتری در طرح پذیری نسبت به رقبایشان دارند. به همین دلیل یکی از فواید چاپ دیجیتال فوری امکان چاپ محصولات با تنوع بیشتری از نظر اندازه، شکل، و طراحی است. این امکان به افراد و کسب‌وکارها این اجازه را می‌دهد تا به سرعت و با کیفیت بالا محصولات چاپی را تولید و تنظیم کنند.

 

چاپ دیجیتال منو رستوران - طرح هرم

  1. بهترین گزینه برای تعداد کم: چاپ دیجیتال علاوه بر سرعت بالایش، در چاپ های با تعداد کم بهترین گزینه است. همانطور که می دانید بسیاری از کسبه که کارهای کوچکی دارند و مخاطب محدودی به چاپ تعداد بالا نیاز ندارند. آنها به چاپ ارزان، سریع و کم تعداد نیاز دارند. این گزینه ها، که مد نظر بسیاری از سفارش دهندگان است در چاپ دیجیتال فوری وجود دارد. برای تعداد کم از محصولات چاپی، چاپ دیجیتال معمولاً هزینه کمتری دارد. همین موضوع به افراد و کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که به راحتی تست محصولات خود را انجام دهند و تغییرات را اعمال کنند.

موارد استفاده از چاپ دیجیتال فوری

کتاب‌ها و نشریات: نویسندگان تازه کار با بودجه محدود، مجلات تخصصی، درون سازمانی یا کم مخاطب، هفته نامه ها و روزنامه هم به سرعت عمل نیاز دارند، هم به تنوع و هم به قیمت مناسب. پس آنها به چاپ دیجیتال نیاز دارند. ناشران می‌توانند با استفاده از چاپ دیجیتال، کتاب‌ها و نشریات خود را به سرعت به بازار عرضه کنند و حتی می‌توانند به سفارش مشتریان نسخه‌های خاص تولید کنند.

 

چاپ دیجیتال کتاب

 

کارت‌های تبریک و دعوت:برای عروسی ها، همایش، جشن های مناسبتی، سالگردها و جشنواره های درون سازمانی و بیرون سازمانی می توانید به چاپ دیجیتال اعتماد کنید. با این کار افراد می‌توانند کارت‌های تبریک و دعوت خود را با طراحی‌های خاص به سرعت و با کیفیت چاپ کنند.

 تبلیغات : کسب‌وکارها می‌توانند تبلیغات مهم خود را از جمله پوسترها، بروشورها و سربرگ‌ها را به صورت دیجیتال فوری چاپ کنند. به موارد اشاره شده گارانتی و  ... را نیز بیافزایید.

چاپ فوری کارت ویزیت: یک از مزیت های چاپ دیجیتال این است که می توان از این طریق به سرعت کارت ویزیت های خود را در تعداد دلخواه چاپ نمود، انواع کارت ویزیت هایی که می توان از طریق چاپ دیجیتال چاپ کرد عبارتند از : کارت ویزیت کتان، کارت ویزیت سلفون مات، کارت ویزیت سلفون براق، کارت ویزیت لمینت، کارت ویزیت پی وی سی و... با استفاده از چاپ دیجیتال شما در عرض چند دقیقه می توانید کارت ویزیت های خود را چاپ نمایید.

 

چاپ فوری کاتالوگ: برای بسیاری از شرکت ها یا برند ها پیش می آید که برای شرکت در یک جلسه کاری یا نمایشگاه یا رویداد های صنفی خود نیاز فوری به چاپ کاتالوگ در تعداد محدود داشته باشند. از طریق چاپ دیجیتال می توان در کوتاه ترین زمانی ممکن اقدام به چاپ فوری کاتالوگ نمود، به دلیل کیفیت بالای چاپ دیجیتال امروزه استقبال خوبی از این روش برای چاپ اقلام تبلیغاتی صورت گرفته است.