چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال قبض

  • نویسنده: سعید هدایتی
  •     
  • :تاریخ

چاپ دیجیتال قبض

همه ما در زندگیمان بارها با انواع و اقسام قبض ها روبرو شده ایم، به طور کلی قبض کاغذیست که طی آن می بایست پرداخت ها و هزینه هایی که می بایست از سوی فرد یا گروهی انجام شود را نشان  دهد. قبض را می توان از ملزومات اداری به حساب آورد، قبض ها باید محدوده هایی داشته باشند که در آن طرفین یک معامله یا قرارداد نامشان را بنویسند می بایست یک خط را به نوشتن یا مبلغ یا وجه مورد معامله اختصاص دهند.  چاپ دیجیتال قبض علاوه بر سرعت چاپ امکان چاپ قبض ها در تیراژ های پایین را نیز فراهم می کند. طراحی قبض باید بگونه ای باشد که تمام نیاز کارفرما را تامین نماید، و هر قبض با توجه به کاربرد اختصاصی خود طراحی می گردد، مثلا قبض خروج کالا از انبار یک شرکت با قبض رسید پیک موتوری تفاوت های زیادی دارد.

 

 قبض

 

همه ما به هنگام ورد به ترمینال ها، خرید و فروش یا به هنگام تقاضا برای گرفتن دستمزدمان با این قبض ها روبرو شده ایم. قبض ها وجاهت قانونی دارند و در محضر قانون و نهادهای قضایی می توان به آنها استناد کرد. استفاده از قبض این تصور را در مشتریانتان ایجاد می کند که با کسب و کاری قانونی طرف است که می توان به آن اعتماد داشت.

قبض ها شرکت یا محل اداری شما را بسیار کامل، نظام مند و دارای اصول نشان میدهند. قبض ها عمدتا روی کاغذهای تحریر 80 گرمی چاپ می شوند. همواره سعی بر این بوده است که طراحی قبض ها به شکلی ساده و مبرا از هر نوع حاشیه یا طرح اضافی انجام شود. شاید نهایت اضافاتی که در طراحی به قبض ها اضافه می شود نام شرکت و لوگوی آن است.

بهتر است که مراجعین و مخاطبین با ویژگی های یک قبض مناسب آشنا باشند. اولین چیزی که می بایست در مورد یک قبض یا هر محصول این چنینی از سوی ارباب رجوع تعیین شود ابعاد قبض است. معمولا قبض ها در ابعاد 8*20 ، 10.25 و 12.30 در بازار یافت می شوند. قطع 10*25 قطع مناسب و رایجی برای این محصول چاپی ضروری است.

 

 قبض

 

دامنه جنسی قبض ها گستردگی چندانی ندارد، قبض ها یا کاربن دار هستند یا از جنس الوان می باشند. ما با قبض های کاربن دار در بانک ها روبرو شده ایم. قبض های کاربن دار این مزیت را دارند که مدرک اصولی و قابل استنادی از یک داد و ستد را فراهم آورند. این کاربن ها قبض را با دقت و جزییات بسیار کپی می کنند که در اختیار طرفین معامله نیز قرار بگیرد.

در چاپ دیجیتال قبض ها را می توان از جنس الوان ایرانی یا الوان خارجی تولید کرد، هر یک از اینان مزایا و معایبی نیز دارند که ارباب رجوع می توانند بر مبنای قیمتی که به نظرش مناسب است و همسو با اهداف کاری و شغلیش است آن را انتخاب کند.

قبض ها را می توان بر اساس تعداد نسخه هایی که دارند. طبقه بندی کرد، ما در بازار قبض های یک نسخه ای،قبض دو نسخه، قبض سه نسخه، قبض چهار نسخه ای وقبض پنج نسخه ای داریم،  تعداد نسخ قبض ها بر مبنای طرفین معامله قابل تغییرند، بدیهی است که اگر طرفین معامله بیشتر باشند نیاز به قبض های چند نسخه ای بیشتر می شود، اما به طور کلی و بر مبنای آنچه که در بازار بیش از موارد دیگر رخ می دهد، قبض های تک نسخه و دو نسخه ای رواج بیشتری دارند، البته این امر بیش از هر چیزی وابسته به نوع تجارت و کسب و کار مورد نظر است.

 

 قبض

 

نکته ای که می بایست در نظر داشت این است که افزایش نسخ قبض به افزایش قیمت آن منجر می شود.

امروزه با استفاده از دستگاه چاپ دیجیتال می توان در اسرع وقت این محصول را در هر تیراژی که لازم است تولید کرد. انتخاب تیراژ بسته به نوع کسب و کار و از سوی کارفرماست و چاپخانه ها آمادگی آن را دارند که در تیراژهای بالای ده هزار نسخه نیز این محصول را چاپ نمایند.

مطالب مرتبط

# چاپ دیجیتال اقلام شرکت

# قبض، رسید و فیش

# چاپ دیجیتال قبض