چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال منو

  • نویسنده: سعید هدایتی
  •     
  • :تاریخ

چاپ دیجیتال منو

امروزه در سطح شهرهای دنیا به خصوص شهرهای بزرگ کسب و کارهایی به وجود امده اند که خدمات مشخصی را همراه با قیمت های از پیش تعیین شده به مشتریان خود عرضه می کنند. مشتریان عموما و وقتی که برای اولین بار به مرکز تجاری پا می گذارند می خواهند بدانند چه محصولاتی در این مرکز تولید می شوند و هر یک چه قیمتی را دارا می باشند. در این شرایط است که منو به وجود می آید و ضرورت می یابد. عمده ما در رستوران ها، کافی شاپ ها، قهوه خانه های سطح شهر و .... با این منوها روبرو می شویم. محتویات داخل منوها خیلی به جزییات نمی پردازد فقط عنوان هر کالای قابل ارائه و قیمت آن را ارائه می دهد. مشتری اینگونه مراکز از طریق همین منوها گزینه مورد نظر خودش را انتخاب می کنند.

 

چاپ دیجیتال منو

 

از طرف دیگر چاپ دیجیتال منوها این کاربرد را دارند که مشتری را نسبت به آخرین قیمت ها آگاه نمایند. این برای کشورهایی که قیمت ها در آن بسیار تغییر می کنند یا محصولات قیمت آن ها روزانه بالا و پایین می رود و نوسان زیادی دارد بسیار موثر است. گروه ای از صاحبان کسب و کارهای تجاری حتی پا را فراتر از این می گذارند و منوها را به درب خانه های افراد می برند. آنان با این کار دو هدف را دنبال می کنند، از طرفی مردم را نسبت به قیمت محصولات آگاه می کنند و از سوی دیگر باعث می شوند که مردم شناخت بیشتری از یک مرکز تجاری خاص پیدا کنند.

 

چاپ دیجیتال منو

 

این کارکرد منوها همزمان هم تبلیغاتی است و هم جنبه اطلاع رسانی دارد. حالا با توجه به اهدافی که مراکز تجاری دارند می توانند تیراژ مورد نظر، طرح مورد نظر، کاغذ مورد نظر و ... را انتخاب نمایند.  منو ها دامنه وسیعی از تنوع را شامل می شوند. این تنوع می تواند منوط به سایز منو باشد، ممکن است نوع کاغذ به کار رفته تولید شده این تنوع را سبب شود، در موارد نوع و قالب منو تاثیر گذار است یا طراحی های مختلف طراحان هم یکی از عواملی است که این تنوع را ایجاد می کند، منوها می تواند تک برگ یا چند برگ باشند. آنان می توانند به صورت صفحات پی در پی به مانند کاتالوگ ها یا دفاتر باشند، می توانند در یک کاغذ بزرگ و ایستاده قرار گیرند و قیمت ها را با خود نشان دهند.

 

چاپ دیجیتال منو

 

منو ها می توانند به مانند بروشورهای حاوی لت تا بخورند این کار آنان را سبک تر و قابل انعطاف تر می کند، منوها می توانند حاوی صفحات مختلف و با طرح های مختلف باشند که این طرح ها کارکرد تبلیغاتی و زیبایی شناختی بسیار بالایی هم دارند. شکل دهی طرح های زیبای بصری مناسب و مرتبط با کار بسیار در افزایش تاثیرگذاری منو نقش آفرینی می کند، معمولا در منوهای چند برگی یک صفحه برای معرفی مرکز تجاری و آدرس آن به کار می رود و چند صفحه نقش صفحات لیست را دارند که نام محصول همراه به قیمتش در آن به چشم می خورد، منوها بسته به سفارش مشتری هم می توانند رنگی باشند و هم سیاه وسفید.

چاپ دیجیتال از سیستم رنگی پیشتیبانی می کند، سیستم رنگی CMYK ، سیستم مناسب و همسو با توانایی های چاپ دیجیتال است که می توانند از دامنه وسیعی از رنگ ها پیشتیبانی کند و طرح مورد نظر شما را بر روی انواع  کاغذهای  تحریر، گلاسه، کتان و...  با کیفیت بالا چاپ نماید.

 

مقالات مرتبط

# نمونه منو رستوران

# منو برد رستوران

# چاپ دیجیتال