چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال بروشور سه لتی

  • نویسنده: سعید هدایتی
  •     
  • :تاریخ

چاپ دیجیتال بروشور سه لتی

بروشور مجموعه ای از صفحات و کاغذهاست که اطلاعات و توضیحاتی که دانستن آن برای یک محصول نیاز است را شرح می دهد. بروشور ها می توانند حاوی اطلاعاتی از جزییات محصولات عرضه شده باشند. آنها با فراهم آوردن این جزییات شناخت بیشتری از محصول را در اختیار مشتریان قرار می دهند. همانطور که می دانیم بروشور ها مناسب ترین گزینه برای افرادی هستند که سیاهه ای از محصولات را به سمت بازار عرضه می کنند. کارکرد اصلی بروشورها آگاهی بخشی نسبت به محصولات است. این آگاهی بخشی سبب می شود که کاربران هر محصولی با اطلاعات از آن محصول استفاده کنند و در مواقعی از وقوع خرابی ها و آسیب ها جلوگیری کنند.

 

چاپ دیجیتال بروشور سه لتی

 

همچنین این بروشورها مزیت دیگری را هم پیش روی شرکت ها می گذارد و سبب میشود از مراجعه های بیهوده جلوگیری شود یا اینکه سبب تقلیل آنها می شود.  امروزه و و در بازار کنونی بروشور به سه نوع یافت و استفاده می شوند.  بروشور ها یا لتی هستند یا فرمی و یا اسلیپ کیس.

در این مقاله قصد داریم به چاپ دیجیتال برشورهای لتی بپردازیم. شکل هندسی بروشورهای لتی به گونه ای است که صفحات روی یک دیگر به شکلی تا شده قرار می گیرند. یعنی یک بروشور لتی امتدادی از صفحات تا خورده است که این امر چند مزیت دارد، اول آنکه نیاز آنچنان زیادی به صحافی دوخت یا منگنه ای ندارد، هم آنکه صفحات به راحتی کنار یکدیگر قرار می گیرند و توالی یک یک آنها مشخص است. مخاطب به هنگام استفاده از این گونه ی بروشورها به راحتی آن ها را باز و بسته می کند و به صفحات مورد نظر می رود.

در بروشورهای لتی جابجایی میان صفحات بسیار راحت است و صاحبان این بروشورها به راحتی می توانند در میان نوشته های آن تورق نمایند. به بیان دیگر می توان در این بروشورها هم به خوبی می توان تورق کرد و هم احتمال آسیب دیدگی این گونه بروشورها بسیار کمتر است.

 

چاپ دیجیتال بروشور سه لتی

 

از دیگر مزایای بروشورهای لتی که می توان به آن اشاره کرد قابلیت حمل بالای آنها است. بروشور های لتی سبک و تاخور هستند و به راحتی می توانند در کیف ها قرار بگیرند. از این میان بروشورهای چند لتی بروشورهای سه لتی رواج بسیاری دارند.چرا که هم از نظر اندازه فیزیکی زیبا و چشم نواز به نظر می رسند و از طرف دیگر قادرند محتویات معمول اکثر بروشورها را پوشش بدهند. وقتی سه بار حالت گسترده بروشور را تا می دهیم به یک صفحه از بروشور می رسیم، این بروشورها بروشورهای سه لتی نام دارند.

بروشور هم مثل همه محصولاتی چاپی و تبلیغاتی که در بازار یافت می شود ابعاد مختلفی دارد. به هنگام بررسی ابعاد بروشورهای چند لتی ما با دونوع اندازه طرف هستیم، یکی اندازه گسترده آنها است و دیگری اندازه تا شده آن است. از آنجا که در این مقاله در مورد بروشور های سه لتی صحبت می کنیم ابعاد را ویژه بروشورهای سه لتی شرح می دهیم.

سایز لتی به طور معمول اندکی کوچکتر از سایز گسترده تقسیم بر تعداد لت است. به عنوان مثال در بروشورهای سه لتی سایز لتی بروشور اندکی کمتر از یک سوم سایز گسترده آن  در عرض است. در اندازه گیری بروشورهای لتی می بایست به این نکته توجه داشت که اندازه طول همواره ثابت است.در ادامه برخی از ابعادی که بروشورهای سه لتی در آن تولید می شود را شرح می دهیم.

 

چاپ دیجیتال بروشور سه لتی

 

  1. سایزهای اکونومیک

اندازه سایز گسترده این محصولات چیزی حدود 21*30 است که در حالت لتی به 8.5 در 21 تغییر می یابد.

  1. بروشور های خشتی

تا آن جا که امکان دارد طراحان و چاپ خانه داران سعی دارند شکل هندسی بروشور های خشتی به مربع نزدیک شود.این مربع شدن در حالت لتی آن است که سایز گسترده 20*60 قابلیت آن را دارد.

برشورهای سه لتی را می توان روی انواع و اقسام سلفون ها با گرماژهای مختلف چاپ نمود.

مطالب مرتبط

طراحی بروشور های سه لتی سایز A4

# چاپ دیجیتال کاتالوگ با کیفیت بالا

# چاپ دیجیتال