چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال بر روی کاغذ تحریر

  • نویسنده: سعید هدایتی
  •     
  • :تاریخ

چاپ دیجیتال بر روی کاغذ تحریر

در میان انواع و اقسام روش های چاپی که در جای جای دنیا در طول زمان طولانی که از اختراع چاپ گذشته است انجام می شود چاپ های افست و دیجیتال جای خود را باز کرده اند و رایج ترین نوع چاپ مورد تقاضا از سوی مشتریان هستند و از طرف دیگر چاپخانه داران نیز خدمات خود را برای یکی از این دو نوع چاپ استوار کرده اند. چاپ دیجیتال چاپیست سبک و کم حجم به دستگاه های جانبی بسیار زیادی نیاز ندارد و سرعت عمل بسیار بالایی دارد. به دلیل همین مزایا این چاپ بسیار انجام می گردد. چاپ دیجیتال شیوه ای چاپیست که می تواند طرح، عکس و نوشته را به خوبی روی هر نوع کاغذی اعمال کند. شاید بتوان گفت رایج ترین کاغذی که در بازار چاپ و نشر از آن استفاده می شود کاغذ تحریر است. همه ما بارها و بارها در اماکن و موقعیت های مختلف با این کاغذها روبرو شده ایم.

 

چاپ دیجیتال بر روی کاغذ تحریر

 

تحریر به معنای نوشتن است، کاغذ تحریر کاغذیست که برای نوشتن به کار می رود. البته کاغذهایی هم که در کتاب ها دیده ایم به مانند همین کاغذها هستند. این گونه از کاغذها حجم و وزن کمتری از عمده کاغذها دارند. به بیان تخصصی تر می توان گفت که این دست از کاغذها گرماژ پایین تری دارند. آنان به خوبی پذیرای نوشته هستند و با توجه به وزن کمترشان به راحتی ورق می خورند. این گونه از کاغذها به خوبی پذیرای تصاویر نیستند و رنگ ها را به خوبی نمی گیرند از سویی به زیبایی و چشم نوازی کاغذهای گلاسه و ... نیستند.

چاپ دیجیتال بر روی کاغذ تحریر

 

اما همانطور که می دانیم که هر کاغذی برای اهداف خاص خودش مناسب است. اگر شما سعی دارید محصولی مثلا کتاب، دفتر و .... را تولید کنید که حاوی نوشته های بسیار زیادی است کاغذهای تحریر بسیار مناسب هستند. اگر شما سعی در چاپ مطلبی دارید که حجم زیادی دارد، مثلا چند صد صفحه  کاغذهای تحریر بسیار مناسب هستند، آنان سبک و ارزان می باشند و وزن و قیمت زیادی به خود نمی گیرند. کاغذهای تحریر به راحتی مورد صحافی قرار می گیرند و در صورتی که صحافی روی آنها انجام شود، به خوبی کنار یکدیگر تجمیع می شوند.

زیبایی آنها به اندازه سایر انواع کاغذها آسیب پذیر نیست و مطالعه آن ها یا استفاده از آن ها بر مدت طولانی برای چشم های شما آسیب زا نیست. همه این مزایا سبب شده است که کاغذهای تحریر رایج ترین و محبوب ترین نوع کاغذ در صنعت چاپ باشند و محبوب ترین گزینه متقاضیان و چاپخانه داران برای محصولات حجیم یا تیراژهای بالا باشند.

 

چاپ دیجیتال بر روی کاغذ تحریر

 کاغذهای تحریر در گرماژهای مختلفی به سمت بازار عرضه می شوند که از این میان می توان به رایج ترین انواع آن که کاغذهای هفتاد گرمی و هشتاد گرمی هستند اشاره کرد. این کاغذها به واسطه گرماژهای مختلف کیفیت مختلفی میگرند و نوشته ها روی آن ها به طرق مختلفی نمایش داده می شود. چاپ دیجیتال به راحتی و به سادگی روی کاغذهای تحریر قابل انجام است و آن ها را در اسرع وقت آماده می سازد. چاپ دیجیتال به طرق مختلفی از جمله شیوه جوهرافشان یا با استفاده از چاپگرهای لیزری انجام می گیرد و چاپگر تصاویر دیجیتال را روی کاغذهای تحریر می آورد.

مقالات مرتبط

چاپ  دیجیتال قبض

# چاپ دیجیتال کارت کتان

# چاپ دیجیتال کارت ویزیت گلاسه