چاپ دیجیتال

چاپ  دیجیتال قبض

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

چاپ  دیجیتال قبض

زمانی که از قبض ها سخن می گوییم ، دو مفهوم در ذهن ما تداعی می شود، قبض های خدمات شهری مانند آب و برق، و قبض هایی که به صورت رسید ارائه می شوند. قبض و رسید یکی از محصولات مالی و اداری جهت دریافت رسید، بلیط، برگه مرخصی، رسید کالا، رسید انبار، رسید صندوق، رسید چک، رسید دریافت و پرداخت، قبض پارکینگ و...  می باشد که بر روی آن اطلاعاتی از قبیل نام، آ‌درس، تلفن، تاریخ ثبت، مبلغ، مبلغ بیانه و... می باشد.

بر اساس استفاده ما و کاربردشان ، قبض ها در انواع : دو برگی ، سه برگی ، چهار برگی چاپ می شوند. زمانی که قبض ها و رسید ها بصورت چکی و تک برگی می باشند، طراحی و چاپ آن ها به این صورت است که یک بخشی از کاغذ قبض پرفراژ خورده و جدا می شود،  بخشی که جدا شده به مشتری ارائه می شود و بخشی که در دسته قبض باقی می ماند برای فروشنده است. برای سهولت در کار می توان از قبض های کاربن دار استفاده نمود .

 کاغذ کاربن دار یا همان NCR   کاغذ هایی می باشند که نیاز به کاغذ کاربن ندارند . مثل دفترچه های بیمه تامین اجتماعی . در بعضی موارد که قبض ها قرار است در دست مشتری ها باقی بماند و یا قبض مورد نظر اطلاعات مهمی را به همراه دارد باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. گاهی تیراژ بعضی از قبض ها نیز کم است. از ویژگی بارز چاپ دیجیتال، چاپ با بالاترین کیفیت، در تیراژ پایین است. برای چاپ دیجیتال قبض ها، فایل های طراحی شده باید با اندازه اصلی و وضوح ۳۰۰dpi   حالت رنگی حالت رنگی CMYK   و در فرمت های PDF یا JPEG و TIFF  باشند تا بالاترین کیفیت چاپ را بدست آورد.

 

چاپ  دیجیتال قبض

 

سایز استاندارد چاپ دیجیتال قبض

برای چاپ های دیجیتال سایز استاندارد قبض و رسید دسته چکی 9*20 سانت می باشد که داری دو شماره و یک خط پرفراژ جدا کننده ته برگه جهت بایگانی می باشد.

سایز معمول چاپ قبوض A5 ( 14.5 × 21 ) و یا 10 × 21 بصورت افقی می باشد.

البته به یاد داشته باشید قبض ها در تمامی ابعاد با توجه به نیاز مشتری چاپ دیجیتال می شوند و موارد گفته شده در بالا برای حالت های استاندارد و متداول است.

 

چاپ  دیجیتال قبض

 

مزایای استفاده ازچاپ دیجیتال قبض

قبض رسید ها هم می توانند کلاس کاری شما را حفظ نمایند و هم اعتماد مشتری را نسبت به خودتان بالاتر ببرید. اینکه مشتری در ازای دریافت بیعانه و وجه به شما، رسیدی با طراحی شکیل و چاپ قوی و دیجیتال  برای پول و خدماتی که قرار است از شما بگیرد، دریافت نماید؛ هم به این اطمینان میرسد که شما برای کسب و کار خود ارزش قائلید و هم اینکه برای مشتری ارزش قائل هستید.

همچنین ارائه رسید با کیفیت با چاپ دیجیتال از سوی شما، باعث سهولت بیشتر کار خودتان نیز خواهد بود. در این صورت دیگر فرقی نمیکند کدام یک از همکاران و نیروهای زیر دست شما با مشتری در ارتباط بوده و با ایشان مکاتبه کرده است، چرا که ته قبضی که برای شما باقی می ماند، تمام اطلاعات مشتری را شامل می شود و به راحتی می توانید پیگیری مطالبات خود را انجام دهید.

مطالب مرتبط

# چاپ دیجیتال کارت تبریک

# چاپ دیجیتال کاتالوگ

# چاپ دیجیتال مجله