چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال کاتالوگ

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

 

امروزه استفاده از وسایل دیجیتال بخش جدایی ناپذیر زندگی افراد است. این صنعت دیجیتال در حوزه چاپ نیز وارد عمل شده و از روش های سنتی مانند لیتوگرافی و چاپ افست پیشی گرفته است. تفاوت اصلی بین چاپ دیجیتال، لیتوگرافی و چاپ افست در استفاده نکردن از پلیتهای چاپ است، که در نتیجه مراحل آماده سازی پیش از چاپ را متحول کرده است. طراحی و چاپ کاتالوگ دیجیتال و یا طراحی کاتالوگ فلش یکی از کار های حرفه ای شرکت تبلیغاتی طرح هرم در حیطه وسایل بازاریابی و رسانه بوده که با استفاده از فناوری های جدید قادر شده منزلت خوبی در گسترش تجارت افراد حقیقی و حقوقی داشته باشد.

چاپ دیجیتال کاتالوگ

 امروزه در صنعت بازرگانی و تبلیغات رقابت مهم‌ترین بخش است. با وجود پیشترفت های فراوانی که در صنعت تبلیغات شده است اما هنوز هم کاتالوگ ها جز کاربردی ترین ابزار تبلیغاتی هستند. انچه که از یک کاتالوگ(نمونه کارها) می بینید نمونه چاپ شده، طرح کاتالوگ است. به یاد داشته باشید هر چند که یک طراحی خاص و منحصر به فرد باشد، این کیفیت چاپ است که هنر طراح را نشان می دهد. کیفیت چاپ دیجیتال کاتالوگ از دیگر چاپ های سنتی بیشتر است، اما چرا چاپ های سنتی هنوز هم سر پا هستند؟

 

چاپ دیجیتال کاتالوگ

( چاپ دیجیتال کاتالوگ شرکت مازند فیل)

قیمت چاپ دیجیتال کاتالوگ

در چاپ دیجیتال کاتالوگ از پلیت های چاپ استفاده نمی شود بلکه شما یک طرح دیجیتال کاتالوگ را با استفاده از چاپگرهای لیزی و چاپگرهای لارج فرمت و یا جوهر افشان حرفه ای پرینت می کنید. در چاپ دیجیتال کاتالوگ آنچه که از همه مهمتر است تعداد صفحات کاتالوگ و ابعاد کاتالوگ است. واضح است که با افزایش تعداد صفحات و بزرگتر شدن ابعاد قیمت چاپ دیجیتال کاتالوگ افزایش می یابد. آنچه که باعث شده هنوز هم چاپ های افست و لیتوگرافی هنوز سر پا باشند همان قیمت بالای چاپ دیجیتال کاتالوگ نسبت به روش های چاپ سنتی است. زمانی که شما برای چاپ کاتالوگ محدودیت زمانی نداشته باشید و تیراژتان بالا باشد چاپ افست پیشنهاد می شود. اما زمانی که زمان محدود است و تعداد تیراژ پایین است چاپ دیجیتال کاتالوگ مسلما بهترین گزینه است. بیشتر بخوانید : چاپ کاتالوگ فوری

 

چاپ دیجیتال کاتالوگ

( چاپ دیجیتال کاتالوگ شرکت فراتک)

فرآیند چاپ دیجیتال کاتالوگ

همان طور که گفته شد پلیتها‎‎‎ی چاپی دستگاه چاپ، در روش های سنتی استفاده زیادی دارند. این پلیت ها در چاپ دیجیتال به چاپگر تبدیل می شوند.  در چاپ دیجیتال کاتالوگ(نمونه کارها) چاپگرهای جوهرافشان و لیزری (به عنوان مهم‌ترین دستگاه های چاپ دیجیتال) تونر را بر روی انواع سطوح همچون کاغذ، کاغذ عکاسی، چوب، کانواس یا بوم، شیشه، فوم، سنگ و … چاپ می کنند. از مهم‌ترین ویژگی هایی که حین فرایند چاپ دیجیتال کاتالوگ رخ می دهد این است که، جوهر یا تونر مانند شیوهها‎‎‎ی سنتی به داخل کاغذ نفوذ نمی‌کند، بلکه یک لایه نازک روی سطح چاپی قرار می‎‎‎گیرد. در برخی از سیستمها‎‎‎ی پیشرفته تر فرایند دیگری اضافه کرده اند که طی آن امکان تثبیت فایل چاپ شده بر روی سطح چاپی از مواد پوششی که توسط فرآیندهای حرارتی یا تابش یو وی انجام می‎‎‎‎شود.

 

چاپ دیجیتال کاتالوگ

( چاپ دیجیتال کاتالوگ شرکت جانستون)

مزایای چاپ دیجیتال کاتالوگ

  • حذف واسطه‌های چاپی و پلیت های چاپ، علاوه بر حذف هزینه های جانبی ، زمان آماده سازی را کاهش داده است و قابلیت های جدیدی به چاپ کاتالوگ(مقالات مرتبط) اضافه کرده است.
  • به وسیله یک پایگاه اطلاعات (Data Base) در دستگاه چاپ دیجیتال، می‎‎‎‎توان در هر برگ چاپ کاتالوگ، محتویات متنی و حتی تصویری متفاوت از برگ قبلی را چاپ نمود. بنابراین چاپ اطلاعات در هر نوبت از چاپ کاتالوگ متغیر است که امکان ایجاد تغییرات در تیراژهای جدید وجود دارد.
  • دستگاه چاپ دیجیتال دارای خدمات جانبی همچون پایگاه داده‌ها و ابزار ارسال اطلاعات شخصی می‎‎‎باشد.
  • در چاپ دیجیتال کاتالوگ بیشتر به نیاز های مشتری توجه می شود و علایق مشتری بیشتر مرتفع می گردد.
  • سهولت استفاده از دستگاه چاپ دیجیتال باعث شده تا کارگران چاپ نیز به این روش چاپ علاقه بیشتر داشته باشند.

 

مقالات مرتبط: 

# چاپ دیجیتال

# چاپ دیجیتال و کیفیت عالی

# طراحی و چاپ کاتالوگ