چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال منوی رستوران

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

چاپ دیجیتال منوی رستوران

منوی رستوران ها در واقع لیست کاملی از خدماتی هستند که یک رستوران یا کافی شاپ ارائه می دهد. یکی از راه های مقرون به صرفه برای ترویج نام تجاری رستوران  طراحی گرافیک و عکاسی خلاقانه از مواد غذاهای آن می باشد، این طراحی حرفه ای هر مخاطبی را می تواند ترغیب کند تا غذای آن رستوران را امتحان کنند، که این موارد در منوهای رستوران  گنجانده می شود. منو ها به دو صورت در اختیار مخاطبان قرار می گیرد، یا منو را با خود می برند یا در رستوران باقی می ماند. زمانی که قرار است منو در رستوران بماند یعنی قرار است به تعداد زیاد از منو استفاده شود و باید با تیراژ کمتر چاپ شوند. از ویژگی های بارز این منو ها این است که باید به راحتی ساییده و پاره نشوند و دارای پوشش مناسب باشند.  منو ها چون به دست مشتری می رسد علاوه بر طراحی باید دارای کیفیت چاپ بالایی باشد تمام موارد ذکر شده با چاپ دیجیتال منوی رستوران مرتفع می‌گردد. با چاپ دیجیتال منوی رستوران شما هم کیفیت بالای چاپ دارید و هم می توانید از کاغذ های فانتزی با گرماژ بالا استفاده کنید تا منو طول عمر بیشتری داشته باشد.  چاپ دیجیتال منوی رستوران ها  با عنوان چاپ فوری نیز یاد می شود که می تواند ما را در داشتن منویی کامل در اولین فرصت و بدون اتلاف وقت کمک نماید.

 

چاپ دیجیتال منوی رستوران

( طراحی و چاپ دیجیتال منو رستوران دل)

کاغذ چاپ دیجیتال منوی رستوران ها

برای چاپ دیجیتال منو رستوران از کاغذ گلاسه در گرماژ های مختلف استفاده می کنند و با برش های مختلف می توان شکل منو را به صورت اختصاصی متناسب با رستوران و فست فود طراحی کرد.

از ویژگی های کاغذ گلاسه این است که به صورت براق و صیقلی هستند و برای چاپ های دیجیتال با رنگ زیاد کاربرد فراوان دارند.  هزینه های طراحی و چاپ دیجیتال منو  رستوران ها شامل هزینه کاغذ، چاپ ، طراحی و زینک است. البته در سالهای اخیر استفاده از کاغذ کرافت در چاپ دیجیتال منوی رستوران نیز رواج یافته است.

انواع منوهای رستوران برای چاپ دیجیتال :

منوی رستوران را می توان به اشکال مختلفی طراحی و چاپ نمود. چاپ منو به صورت دیجیتال، کاورهای منو، کتابهای منو، تابلوهای داخل کافه و رستوران، منوهای چوبی با حک، منوهای سفارشی تالارهای پذیرایی، دفترچه ای و با جلد های چرمی یا پلاستیکی، چاپ به صورت تراکت، چاپ بنری، چاپ پوستری، چاپ بروشوری (دو لا، سه لا و چهار لا) و چاپ در کتابچه های تبلیغاتی روش جدیدی که اکنون مرسوم است. ارائه منوی رستوران در هر روش می تواند ابزار خوبی برای تبلیغات مؤثر باشد. 

 

چاپ دیجیتال منوی رستوران

( طراحی و چاپ دیجیتال منو رستوران بوبو )

  1. منوی تک صفحه ای :

این منو ها چون به صورت تک صفحه ای هستند برای گنجاندن تمامی مطالب به صورت دو رو چاپ می شوند سایز مناسب برای آن‌ها A3 است و لمینیت کردن منوی چاپ شده می توانید طول عمر منو را افزایش دهید.

  1. منوی تاشدنی:

در منو های تا شدنی نیز تنها یک صفحه وجود دارد با این تفاوت که صفحات تا می خورند در قسمت داخلی صفحه منوی رستوران قرار می گیرد و در پشت آن  یک تصویر به همراه لوگوی رستوران، کافه و … قرار می گیرد. برای چاپ دیجیتال منوی رستوران تا شدنی سایز A3 بهترین گزینه است. برای دوام بیشتر منو آن را لمینیت دو رو می کنند.

  1. منو های صحافی شده

زمانی که منوی یک رستوران زیاد است از منو های تا شدنی با چند صفحه استفاده می شود. این منو ها چون تگ برگی نیستند پس باید صفحات آن‌ها پس از چاپ دیجیتال وارد مرحله صحافی شود. صحافی ها می توانند به صورت منگنه، چسب گرم، چسب سرد و سیمی دوبل فنری باشند.

 

چاپ دیجیتال منوی رستوران

( طراحی و چاپ دیجیتال منو رستوران عالیان )

مطالب مرتبط:

# چاپ دیجیتال کتاب

# چاپ دیجیتال مجله

# چاپ دیجیتال کارت تبریک عید نوروز