هدایای تبلیغاتی

استفاده از کلاه تبلیغاتی برای بازاریابی برندها

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

استفاده از کلاه تبلیغاتی برای بازاریابی برندها

برنامه‌ریزی برای تبلیغات برندها می‌تواند بسیار پیچیده باشد. معمولاً تبلیغات هزینه زیادی دارد اما فقط هزینه کردن کافی نیست. مهم‌ترین مسئله در تبلیغات انتخاب مؤثرترین روش است. یکی از اهداف تبلیغات این است که افراد بیشتری با برند و محصول شما آشنا شوند و شما را ببینند. بازاریابی‌های تکمیلی فراتر از تبلیغات اینترنتی رادیویی و یا تلویزیون‌های محلی هستند. در صدر لیست بازاریابی تکمیلی استفاده از پوشاک تبلیغاتی هستند. استفاده از پوشاک تبلیغاتی به این معنا است که مردم برند شما را می‌بینند و با پوشیدن آن، با برند شما ارتباط برقرار می‌کنند. افراد با پوشیدن لباس‌های تبلیغاتی، مانند یک بیلبورد متحرک در شهر حرکت می‌کنند و به افراد بیشتری برندتان را معرفی می‌کنند. و در صدر لیست پوشاک تبلیغاتی، کلاه‌های تبلیغاتی بیشترین کاربرد و اثرگذاری را دارند. برای استفاده از کلاه به عنوان پوشاک تبلیغاتی برای بازاریابی برندها دلایلی زیادی وجود دارد اما در ادامه مهم‌ترین آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

 

کلاه تبلیغاتی رستوران سلوان عراق

( کلاه تبلیغاتی رستوران سلوان عراق)

هزینه مناسب: مهم‌ترین دلیل استفاده از کلاه‌های تبلیغاتی این است که چاپ کلاه‌های تبلیغاتی مانند دیگر پوشاک نبوده و هزینه  پایینی دارد. تهیه بعضی از پوشاک مانند کاپشن، بلوز و ... هزینه بالایی دارند . بعضی دیگر که هزینه بالایی ندارند یا سایز کوچکی دارند یا به خوبی در معرض نمایش عموم نیستند. به طور کلی کلاه یکی از کم‌هزینه‌ترین و مؤثرترین پوشاک‌های تبلیغاتی است.

انعطاف‌پذیری در مد: کلاه‌ها یکی از پرطرفدارترین اکسسوری های تاریخ برای مردان، زنان و کودکان هستند. استفاده از کلاه نه به جنسیت مربوط است نه به سن. کلاه‌ها در هر صنف و در هر فصل از سال کاربرد دارند. کلاه‌ها در تزیین اتاق‌ها تا سالن‌های ورزشی، تا فروشگاه‌های زنجیره‌ای تا رانندگی  کاربرد دارند. بیشترین تنوع را می‌توان در کلاه‌ها مشاهده کرد. علاوه بر تنوع خود کلاه‌ها، تنوع در کاربرد کلاه نیز مشاهده می‌شود با چاپ لوگو و یا گلدوزی آن روی کلاه یک بیلبورد سیار دارید که روی سر افراد در شهر قابل مشاهده هستند.

سفارش در تعداد کم: بسیاری از وسایل تبلیغاتی نیاز به سفارش در مقیاس بزرگ‌تر از هزاران قطعه را دارند اما کلاه‌های تبلیغاتی تا تعداد 100 عدد هم قابل سفارش هستند. تجارت‌های کوچک و نوپا برای تبلیغات نیاز به تبلیغات مؤثر و کم‌هزینه دارند. کلاه‌های تبلیغاتی برای این تجارت‌ها گزینه مناسبی هستند.

 

کلاه تبلیغاتی شرکت بهران

(کلاه تبلیغاتی شرکت بهران)

نکات طراحی کلاه‌های تبلیغاتی

به طور کلی در طراحی پوشاک تبلیغاتی تنها به لوگو و یا یک پیام خیلی خیلی کوتاه و ساده بسنده می‌کنند. بهترین طرح‌های کلاه تبلیغاتی دنیا نیز بسیار ساده هستند و هیچ نوع شلوغی در طراحی آن‌ها به چشم نمی‌خورد. به یاد داشته باشید افراد هنگام گذر از پوشنده کلاه وقت زیادی برای خواندن یک مطلب را ندارند. تنها کلاه‌هایی با طرح اسپرت می‌توانند از آرم‌هایی با ابعاد بزرگ‌تر استفاده کنند. اما به یاد داشته باشید در کلاه‌های تبلیغاتی همه‌چیز ریز و ظرف باید باشد و طرح کلاه باید متناسب با محل قرارگیری آن روی کلاه باشد.

 

کلاه تبلیغاتی شرکت مازندفیل

(کلاه تبلیغاتی شرکت مازندفیل)

 

طراحی کلاه باید متناسب با افراد هدف نیز باشد. گاهی کلاه‌ها برای مشتریان بالقوه فرستاده می‌شوند. در این صورت متناسب با محل قرار گیر تبلیغات باید طراحی ظریف داشته باشیم و جنس کلاه باید با کیفیت‌تر باشد تا کلاه گزینه‌ای برای استفاده این افراد باشد. گاهی کلاه برای یک نمایشگاه تجاری و یا یک رویداد ویژه طراحی می‌شود در این صورت به یاد داشته باشد هم طراحی باید مشخص‌تر باشد و هم کلاه باید به صورتی باشد که گیرنده حتماً از آن استفاده کند در این مورد کلاه می‌تواند از کیفیت کمتر برخوردار باشد اما تعداد سفارش آن باید بالا باشد تا افراد بیشتری از آن استفاده کنند.

رسالت کلاه‌های تبلیغاتی این است که به طور ظریف نام کاملی از نام تجاری شما، لوگو شما باشند، کلاه‌ها یکی از کم‌هزینه‌ترین و مؤثرترین کالاهای تبلیغاتی هستند.

مقالات مرتبت:

#  هدایای تبلیغاتی

# تیشرت های تبلیغاتی 

#  لباس کار