طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ  طرح هرم

مقدمه :
در دنیای تجارت امروز، مؤسسات تجاری و شرکت های زیادی وجود دارند که محصولات مختلف و متنوعی تولید می کنند و به دنبال معرفی این محصولات هستند. از طرفی دیگر در دنیای تجارت، رقابت افزایش یافته و هر شرکت و نهادی در تلاش است تا نام برند خود را تبلیغ کرده و در صدر صنعت خود قرار بگیرد. از قدیم الایام تا به امروز در دنیای تبلیغات، شرکت ها به دنبال راه کارها و ابزارهایی هستند تا بتوانند علاوه بر محصولات و خدمات خود، نام برند خود را نیز تبلیغ کنند. یکی از ابزارهایی که از گذشته تا به امروز در تبلیغات حضور داشته و از اهمیت آن کاسته نشده است، کاتالوگ ها هستند.کاتالوگ ها یک ابزارهای تبلیغاتی هستند که نه تنها لیستی از محصولات یا خدمات ارائه شده توسط یک شرکت خاص را نمایش می دهند بلکه به عنوان یک ماده تبلیغاتی شبیه به آگهی ها ،بنرها و بروشورها کار می کنند و خود شرکت و برند شرکت را به خوبی به مخاطبین معرفی می کند.
شرکت طرح هرم یک شرکت تبلیغاتی است که با کادری مجرب و خلاق از ابزارهای تبلیغاتی مانند کاتالوگ استفاده کرده تا ارتباط بین تولیدکننده و مصرف کننده را بهبود بخشد. بازاریابی با استفاده از کاتالوگ یک تکنیک افزایش فروش است که از طرف مشاورین تبلیغاتی طرح هرم به هر کسب و کاری پیشنهاد می شود. در شرکت طرح هرم تمامی مراحل تولید کاتالوگ از ایده پردازی، طراحی و چاپ داخل شرکت و تحت نظر مشتریان انجام می شود.  هدف از طراحی و چاپ کاتالوگ در طرح هرم این است که کاتالوگ ها همانند یک بازاریاب در فروشگاه ها به معرفی کالا و خدمات شما بپردازند. 
کاتالوگ های طرح هرم محتواهای متفاوت و رسالت های متفاوتی دارند و از آنجا که مشاغل اغلب از چند در چند وجه فعالیت دارند نیازمند کاتالوگ های خاص و متفاوت هستند. کاتالوگ های طرح هرم شامل دو بخش می شوند، بخش محتوای تصاویر، بخش محتوای متنی. که در ادامه به بررسی محتوای کاتالوگ طرح هرم از لحاظ طراحی و چاپ می پردازیم.

طراحی کاتالوگ با فتوشاپ

بعد از ایده پردازی، کاتالوگ ها وارد مرحله طراحی می شوند. طراحی کاتالوگ  مهم‌ترین بخش از تولید یک کاتالوگ است. در مرحله ی طراحی است که ایده پردازی و اهداف تولید کاتالوگ به تصویر کشیده می شود. اهمیت طراحی کاتالوگ تا حدی است که در طرح هرم یک واحد مجزا برای طراحی در نظر گرفته شده است. در واحد طراحی کاتالوگ طرح هرم، طراحی محتوای تصویری و ادغام آن با محتوای متنی صورت گرفته و کاتالوگ با بهترین و خلاقانه ترین حالت ممکن صفحه آرایی می گردد. 
برای طراحی کاتالوگ در طرح هرم از نرم افزارهای متفاوتی استفاده می شود. هر یک از این نرم‌افزارهای قابلیت های متفاوتی دارند که در اینجا به نحوه استفاده از نرم افزار فتوشاپ در طراحی کاتالوگ طرح هرم می پردازیم. 
نرم افزارهای فتوشاپ Adobe Photoshop یکی از قوی ترین نرم افزارهای ویرایش و طراحی عکس است که بهترین افکت ها و طبیعی ترین افکت ها را به عکس می دهد. در شرکت طرح هرم برای ویرایش محتوای تصویری کاتالوگ ها از نرم افزار فتوشاپ استفاده می کنند اما برای صفحه آرایی و طراحی نهایی کاتالوگ، از ترکیب فتوشاپ با دیگر نرم افزارها استفاده می شود. از آنجا که طراحی کاتالوگ تصویر برند و کالا و خدمات شما را در ذهن مخاطب ثبت می کند، نرم‌افزارهای طراحی کاتالوگ باید به گونه ای استفاده گردند که به مخاطب احساس مصنوعی بودن تصاویر و غیر واقعی بودن آن‌ها القا شود. نرم افزار فتوشاپ با افکت های طبیعی و جذاب  و ویرایش حرفه ای تصاویر به کمک تیم طراحی کاتالوگ طرح هرم آماده تا کاتالوگی جذاب و حرفه ای طراحی کنند.
در واحد طراحی کاتالوگ طرح هرم از نرم افزار فتوشاپ برای طراحی جلد کاتالوگ نیز استفاده می کنند. جلد کاتالوگ مهم‌ترین بخش در کاتالوگ است زیرا مخاطبین کاتالوگ در ابتدا با جلد کاتالوگ رو به رو شده و با آن ارتباط بصری برقرار می کنند. محتوای جلد کاتالوگ ها بیشتر تصویری است تا متنی و خلاقانه ترین تصاویر و با کیفیت تصاویر باید بر روی جلد قرار گیرند. در طراحی جلد کاتالوگ طرح هرم رنگ آمیزی و استفاده از رنگ های غیر متعارف و جذاب بسیار متداول است و از این رو نرم افزار فتوشاپ به رنگ آمیزی و تغییر رنگ طرح روی جلد کمک کرده و با پشتیبانی خود از چندین مدل رنگی RGB، CMYK، Lab Color Space، Spot Color و Duotone  در با کیفیت چاپ شدن کاتالوگ های طرح هرم نقشی مهم ایفا می کند. از طرفی دیگر نرم افزار فتوشاپ قابلیت ذخیره طرح های کاتالوگ ها را با فرمت های مختلف دارد که به میزان زیادی کار گرافیستان طرح هرم را آسان کرده است. 

 طراحی کاتالوگ دیجیتال

کاتالوگ ها یکی از قدیمی ترین ابزارهای تبلیغات و بازاریابی هستند، که پیشرفت علم و تکنولوژی از اهمیت آن‌ها کم نکرده است. در واقع کاتالوگ ها جزء اولین پایه های بازاریابی و تبلیغات هستند که حتی در بازاریابی آنلاین نیز جایگاه خود را پیدا کرده اند. با پیشرفت اینترنت و گسترش فروشگاه های مجازی نیاز به کاتالوگ ها در این فضا احساس شد، از طرفی دیگر با گسترش شبکه های اجتماعی و افزایش روز افزون مخاطبین آن‌ها شرکت طرح هرم به شروع استفاده از این بستر برای بازاریابی کرد. از آنجایی که دنیای دیجیتال و مجازی نیاز به ابزار مناسب این فضا را دارد مشاوران و طراحان طرح هرم به طراحی کاتالوگ های دیجیتال متناسب با دنیای مجازی پرداخته اند. 
طراحی کاتالوگ چاپی و طراحی کاتالوگ دیجیتال از لحاظ فنی و تخصصی در شرکت طرح هرم یکسان است با این تفاوت که کاتالوگ های دیجیتال یکسری از محدودیت های کاتالوگ های چاپی را ندارند.  کاتالوگ های دیجیتال از لحاظ ابعاد هیچ محدودیتی نداشته و چون در نظر گرفتن ابعاد کاغذ در طراحی وجود ندارد خلاقیت طرحان طرح هرم در طراحی کاتالوگ دیجیتال افزایش یافته است. از طرفی دیگر کاتالوگ های دیجیتال از لحاظ تعداد صفحات محدودیت نداشته و در دادن اطلاعات به مشتری و انجام رسالت معرفی کالا و خدمات شرکت ها بهتر از کاتالوگ های چاپی عمل می کنند. واحد طراحی کاتالوگ طرح هرم از لحاظ تولید محتوا و صفحه آرایی کاتالوگ ها محدودیت نداشته و کاتالوگ هایی جامع و خلاق به مشتریان خود تحویل می دهند. کاتالوگ های دیجیتال طرح هرم علاوه بر محتوای تصویری و محتوای متنی با موزیک و ویدئو همراه شده و جذابیتی دو چندان برای مخاطبین کاتالوگ دارند، یعنی مخاطبین علاوه بر ارتباط بصری ارتباط شنوایی نیز می توانند با کاتالوگ برقرار کنند.
 این ویژگی ها سبب شده کاتالوگ های دیجیتال طرح هرم، بازدهی و افزایش فروش بالایی داشته باشند. از طرفی دیگر چون فرایند چاپ از تولید کاتالوگ های طرح هرم حذف گردیده است برای مشتریان نیز سود بیشتری را به همراه دارد. 

قیمت طراحی کاتالوگ

برای اینکه یک شرکت تبلیغاتی برای طراحی کاتالوگ انتخاب شود دو ویژگی مهم در نظر گرفته می شود، کیفیت و قیمت. قیمت طراحی کاتالوگ در شرکت طرح هرم به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه به بررسی برخی از این عوامل می پردازیم:
تعداد صفحات کاتالوگ، یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین قیمت طراحی کاتالوگ است. مسلماً هر چه تعداد صفحات کاتالوگ بالاتر باشد قیمت طراحی نیز افزایش می یابد. 
ابعاد کاتالوگ و شکل ظاهری کاتالوگ نیز در تعیین قیمت طراحی کاتالوگ مؤثر هستند. کاتالوگ هایی که ابعاد خارج از عرف و به اشکال خاص نظیر خشتی، لوزی و ... طراحی می گردند قیمت طراحی و چاپ بالاتری در طرح هرم دارند.
محتوا و صفحه آرایی نیز در تعیین قیمت طراحی کاتالوگ مؤثر هستند. در طرح هرم طراحی کاتالوگ تنها با فعالیت های گرافیکی همراه نیست. یک تیم حرفه ای برای تولید محتوای تصویری و متنی در طرح هرم فعالیت می کنند. برای طراحی کاتالوگ های معرفی کالا یک تیم عکاسی در طرح هرم وجود دارند که بالاترین کیفیت و بهترین قیمت عکس های مناسب برای کاتالوگ را تهیه می کنند. تیم کانتنت نویسی نیز با تجربه ای بالا متنی تبلیغاتی و متناسب با فعالیت مشتری و نیاز کاتالوگ فراهم می کنند. 
بعد از تعیین قیمت طراحی کاتالوگ، مرحله چاپ و پس از چاپ کاتالوگ نیز در طرح هرم شامل هزینه های مشخصی می شوند که آن‌ها نیز بستگی به نوع چاپ، تعداد تیراژ، نوع کاغذ، نوع رنگ انتخابی، خدمات پس از چاپ و تزیین کاتالوگ مانند سلفون کشی، مخمل کشی و ... دارد. 
از آنجا که تمامی مراحل از ایده پردازی، طراحی و چاپ کاتالوگ... تا تحویل کاتالوگ به مشتری در شرکت طرح هرم انجام می شود و واحد های مجزایی برای هر مرحله وجود دارد، قیمت تمام شده کاتالوگ برای مشتریان طرح هرم مقرون به صرفه است. از طرفی دیگر چون تمامی مراحل در دست یک کارفرما انجام می شود نظارت بر کیفیت و نحوه طراحی و چاپ آسان تر بوده و کیفیتی بی رقیب نسبت به هزینه در طرح هرم مشاهده می شود. 

طراحی کاتالوگ ارزان

تبلیغات نیز مانند دیگر فعالیت های کسب و کار ها دارای یک سقف بودجه بوده و نامحدود نیست. هدف از تولید کاتالوگ ها برای کسب و کارها متفاوت بوده و گاهی بودجه ای که یک شرکت برای یک کاتالوگ در نظر می گیرد پایین است. حال چه طور می شود با هزینه کم کاتالوگی با کیفیت بالا داشت؟
متخصصین و مشاوران طرح هرم برای طراحی کاتالوگ ارزان قیمت راه کارهایی را به مشتریان خود ارائه می دهد که در ادامه به بررسی آن‌ها می پردازیم:
هدف از طراحی کاتالوگ: طرح هرم برای طراحی کاتالوگ ارزان قیمت ابتدا پیشنهاد می کند که هدف از تولید کاتالوگ را مشخص کنید. مشخص کنید این کاتالوگ چه رسالتی دارد، کاتالوگ طراحی شده قرار است تنها به معرفی بپردازد؟ یا قرار است تبلیغات برند را هم داشته باشد؟ قرار است تنها یک کالا را معرفی کند؟ یا قرار است لیستی از چند محصول را کنار هم معرفی کرده و مقایسه کند و ...
برای طراحی کاتالوگ ارزان قیمت در طرح هرم مشاوران مشخص می کنند که چه نوع کاتالوگی با چه نوع محتوایی و با چه تعداد صفحه ای قرار است طراحی گردد. تمامی موارد ذکر شده در تعیین قیمت طراحی کاتالوگ مؤثر هستند، مسلماً یک کاتالوگ تک محصولی با 4 صفحه محتوا از یک کاتالوگ معرفی کالاهای یک شرکت با 10 صفحه محتوای تصویری و تبلیغاتی قیمتی متفاوت دارند. 
مخاطبان کاتالوگ: در مرحله دوم از طراحی کاتالوگ ارزان قیمت در طرح هرم باید مشخص شود چه مخاطبانی قرار است از کاتالوگ استفاده کنند. آیا مخاطبان کاتالوگ طرح هرم افرادی هستند که از فعالیت شما اطلاع دارند؟ آیا کاتالوگ قرار است در فروشگاه برای معرفی به مشتری استفاده شود و یا قرار است در یک همایش و نمایشگاه برای معرفی به همکاران استفاده شود؟ کاتالوگ ها قرار است به دست چه گروه سنی برسند؟ و ...
این‌ها نمونه پرسش هایی هستند که برای مخاطبان کاتالوگ ارزان قیمت در طرح هرم بررسی می گردد. مسلماً قیمت طراحی کاتالوگ هایی که برای کالای خواب یک نوجوان استفاده می شود، با قیمت کاتالوگی که قرار است برای معرفی محصولات یک شرکت صنعتی در نمایشگاه بین المللی استفاده گردد، متفاوت است. 
تعیین محتوا و عناصر کاتالوگ: برای طراحی یک کاتالوگ ارزان قیمت در طرح هرم مشاوران ما پیشنهاد می کنند تا مشتریان محتوا و عناصر کاتالوگ خود را مشخص نمایند. این موضوع دقیقاً قبل از برنامه ریزی برای شروع طراحی کاتالوگ انجام می گیرد. تعیین عناصر و عواملی مانند لیست محصولات، عکاسی صنعتی از آن‌ها، تعیین قیمت ها، طراحی تصاویر گرافیکی، تولید محتوای متنی، مقایسه محصولات و ... در تعیین قیمت طراحی کاتالوگ مؤثرند. از همه مهم تر تعیین محتوای تبلیغاتی و معرفی برند جز عواملی هستند که قبل از طراحی باید مشخص گردند. قیمت طراحی کاتالوگی صنعتی که قرار است تنها یک لوگو و آدرس از تبلیغات برند داشته باشد و تنها به معرفی کالا بپردازد با قیمت طراحی کاتالوگی که 3 صفحه تبلیغات محتوایی و تصویری از برند دارد و سپس به معرفی کالا می پردازد متفاوت هستند.
سؤالات مطرح شده تنها گوشه ای از عواملی هستند که در ارزان تر شدن طراحی کاتالوگ مؤثر هستند. در طراحی کاتالوگ طرح هرم سعی می شود با پاسخ هر چه دقیق تر به این سؤال ها قیمت تمام شده کاتالوگ را برای مشتری ارزان تر کرده و کیفیتی بالا و متناسب با نیاز مشتری را ارائه دهند. با بررسی سؤالات مطرح شده طراحی کاتالوگ در طرح هرم هوشمندانه تر و بازدهی حاصل از طراحی کاتالوگ برای شرکت ها بیشتر بود و فروش و سود حاصله از کاتالوگ چندین برابر هزینه طراحی کاتالوگ در طرح هرم می شود.
همان‌طور که در بالا ذکر شده چون تمامی عوامل تولید کاتالوگ در طرح هرم کنار هم قرار دارند قیمت تمام شده کاتالوگ مقرون به صرفه است. 

هزینه طراحی کاتالوگ الکترونیکی

طراحی کاتالوگ های دیجیتال و طراحی کاتالوگ های چاپی تفاوتی از لحاظ فنی و ساختاری ندارد. با این وجود چون در طراحی کاتالوگ های دیجیتال محدودیت های طراحی کاتالوگ چاپی وجود ندارد، واحد طراحی طرح هرم خلاقیت و آزادی عمل بیشتری برای طراحی کاتالوگ دارند. کاتالوگ هایی که در شرکت طرح هرم طرحی می گردند در واحد طراحی تولید شده اما وارد مرحله چاپ نمی شوند. این ویژگی سبب شده هزینه های واحد چاپ از تولید کاتالوگ طرح هرم حذف گردد.
 گرافیستان طرح هرم با آخرین متدها و به روز ترین نرم افزارهای به  طراحی کاتالوگ با فرمت های متناسب با فضای دیجیتال می پردازند. اما هزینه های تولید محتوای کاتالوگ های دیجیتال با کاتالوگ های چاپی متفاوت است. طراحی و تولید محتوای کاتالوگ های دیجیتال تنها منحصر به عکس و متن نمی شود، تولید موزیک، تولید ویدئو، تولید پادکست و ... هزینه هایی هستند که بسته به هدف طراحی کاتالوگ می توانند به قیمت پروژه بیفزایند. 
از طرفی دیگر کاتالوگ های دیجیتال تنها در سایت ها و شبکه های اجتماعی استفاده نمی شوند و می توانند به صورت سی دی، فلش و ... در فروشگاه ها، نمایشگاه ها و ... به دست مخاطبین برسند که خود هزینه ای جداگانه به همراه دارند. 
بسته به هدف از طراحی کاتالوگ های دیجیتال و نحوه استفاده از آن‌ها می توان هزینه طراحی کاتالوگ های دیجیتال را در طرح هرم بررسی کرد. برای تعیین دقیق این هزینه طراحی کاتالوگ دیجیتال مورد نیاز خود با مشاوران طرح هرم تماس حاصل فرمایید.

 چرا طراحی کاتالوگ با طرح هرم

طرح هرم یک شرکت تبلیغاتی است که بیش از یک دهه در زمینه تبلیغات و طراحی و چاپ ابزار تبلیغاتی تجربه دارد. در طرح هرم برای مشتری، وقت گران‌بهای او و هزینه ای که می کند ارزش زیادی قائل می شویم. متخصصین و مشاورین طرح هرم سعی دارند تا طراحی و چاپ ابزار تبلیغاتی را با بالاترین کیفیت و با بالاترین بازدهی تولیدند. یکی از این ابزار تبلیغاتی که بازدهی بالا نسبت به هزینه را دارد کاتالوگ ها هستند. 
کاتالوگ هایی که در طرح هرم تولید می شوند بسیار هوشمندانه طراحی و چاپ می شوند. آنچه که طراحی کاتالوگ در طرح هرم را نسبت به دیگر شرکت ها متمایز کرده است:
•    تعیین بازار هدف کاتالوگ
•    تعیین چشم انداز هزینه های طراحی و چاپ کاتالوگ (تعیین میزان هزینه، سودهی و ...)
•    تعیین ابعاد، شکل و تعداد صفحات در طراحی کاتالوگ
•    طراحی خلاقانه، استفاده از طراحی گرافیکی منحصر به فرد و  صفحه آرایی هوشمندانه در طراحی کاتالوگ
•    استفاده مناسب و به جا از رنگ ها، فونت و سایز مناسب کلمات در طراحی کاتالوگ
•    گزیده گویی و دوری از ابهام در تولید محتوای کاتالوگ
•    مفهوم سازی و ایجاد طراح جلد خلاقانه، منحصر به فرد و اصولی در طراحی کاتالوگ
•    طراحی و چاپ کاتالوگ های عاری از خطا و ابهام 
•    سهولت نظارت مستقیم بر تمامی مراحل طراحی و چاپ کاتالوگ توسط مشاوران طرح هرم و مشتریان 
•    از همه مهم‌تر طراحی و چاپ کاتالوگ با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت 
داشتن تیم حرفه ای و با تجربه و استفاده از آخرین نرم افزارها و ابزار روز دنیا در زمینه طراحی و چاپ کاتالوگ
و در نهایت در طراحی کاتالوگ طرح هرم سعی می شود کاتالوگی به مشتری تحویل داده شود که باعث جذب مخاطب شود، اعتماد به برند را افزایش دهد، آگاهی دادن به مخاطب را به حداکثر رسانده و در آخر افراد را ترغیب به خرید کند به فروش هر چه بیشتر شرکت کمک کند. 

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

در اولین قدم از طراحی کاتالوگ های طرح هرم، هدف از طراحی کاتالوگ را مورد بررسی می‌دهیم تا بدانیم چه نوع کاتالوگی با چه نوع محتوایی قرار است تولید کنیم، تا هم از هزینه های اضافی جلوگیری کنیم و هم هوشمندانه تر به تولید محتوا بپردازیم. یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین کاتالوگ های طرح هرم، کاتالوگ های تبلیغاتی هستند. رسالت تمامی کاتالوگ های طراحی شده طرح هرم تبلیغات و معرفی یک کسب و کار است اما کاتالوگ های تبلیغاتی تخصصی تر به این حوزه پرداخته و در طراحی این کاتالوگ ها نکات خاصی رعایت می گردد.
هدف از طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی، معرفی برند و یا یک محصول است. رسالت طراحی کاتالوگ تبلیغاتی این است که در یک فروشگاه مانند یک بازاریاب حرفه ای عمل کند به بهترین شکل، برند یک شرکت و محصولات و خدماتش را به مخاطبین معرفی کند. طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی در طرح هرم به گونه ای است که کاتالوگ تصویری پررنگ از برند در ذهن مخاطب خلق کند و حس اطمینان به برند را افزایش دهد. 
در طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی طرح هرم از بررسی و مقایسه جزئیات کالا و خدمات دوری شده و کاتالوگ تنها به معرفی و بررسی ویژگی ها بسنده می کند. در تولید محتوای تصویری کاتالوگ تبلیغاتی طرح هرم  از تصاویر گرافیکی و تصاویر کالا و خدمات برند استفاده شده و در تولید محتوای متنی کاتالوگ تبلیغاتی نیز از گنده گویی، گزافه گویی، عبارات دروغین و بزرگ نمایی دوری می شود. زیرا این عبارت احساس اطمینان مشتری را نسبت به کالا و خدمات شرکت کاهش داده و بازدهی کاتالوگ را پایین می آورد.
در طراحی جلد کاتالوگ های تبلیغاتی طرح هرم نیز در تلفیق رنگ ها، چیدمان تصاویر، محل قرارگیری نام شرکت و لوگوی شرکت دقت بیشتری شده و همه نکات به سمت تکنیک های تبلیغاتی دقیق تر سوق پیدا می کند.
در مرحله چاپ نیز برای کاتالوگ های تبلیغاتی طرح هرم از کاغذهای براق با گرماژ بالاتر استفاده می کنند تا جلب توجه بیشتری را داشته باشد. خدمات پس از چاپ مانند سلفون کشی، یووی، مخمل کشی و تمامی کارایی تزیینی که به زیبایی کاتالوگ کمک می کنند بیشتر توجه شده و کاتالوگ تبلیغاتی اصولی به مشتریان طرح هرم تحویل داده می شود. 

طراحی خلاقانه کاتالوگ

خلاقیت وجه تمایز و برتری یک شرکت تبلیغاتی را نشان می دهد. خلاقیت شاخصی است که حاصل نیروهای متخصص یک شرکت حاصل می شود. در هر ابزار تبلیغاتی خلاقیت ویژگی است که آن ابزار را منحصر به فرد می کند. خلاقیتی که در نمونه کارهای طرح هرم مشاهده می کنید توان اجرایی بالای تیم حرفه ای طرح هرم را نشان می دهد. خلاقیتی که برای طراحی و چاپ کاتالوگ های طرح هرم به کار می رود در تمامی بخش های تولید قابل مشاهده است. در شرکت طرح هرم از زمان ایده پردازی برای کاتالوگ تا زمان تحویل کاتالوگ خلاقیت و منحصر به فرد بودن در تمامی مراحل دیده می شود. مخاطبان کاتالوگ طرح هرم نیز در اجرای این خلاقیت بسیار تأثیرگذارند. زمانی که مخاطب کاتالوگ های ما کودکان هستند مسلماً خلاقیت به کار رفته متفاوت از یک مخاطب جوان است. 
تمامی کاتالوگ های تولید شده در طرح هرم منحصر به فرد و خلاقانه هستند زیرا کپی برداری و تکرار در هیچ پروژه ای وجود ندارد و هر پروژه ای متناسب با نیاز مشتری و نوع فعالیت شرکت تولید می شود. اما این خلاقیت در چه بخش هایی مورد توجه قرار می گیرد؟ در طرح هرم خلاقیت در ابتدا در قسمت ایده پردازی و طرح های اولیه کاتالوگ قابل مشاهده است. در مراحل بعد در سایز و ابعاد کاتالوگ نیز خلاقیت وجود دارد. از همه مهم‌تر در قسمت تولید محتوای متنی و تصویری و صفحه آرایی کاتالوگ خلاقیت به کار گرفته می شود. در طراحی جلد کاتالوگ بیشترین زمان برای خلاقیت صرف می شود زیرا جلد کاتالوگ اولین بخشی است که با مشتری ارتباط بصری برقرار می کند. در نهایت در قسمت چاپ و خدمات بعد از چاپ خلاقیت در نمونه کاتالوگ های طرح هرم قابل مشاهده است. خدمات چاپ مانند نوع کاغذ، صحافی و ...، خدمات پس از چاپ مانند یووی، سلفون کشی، مخمل کشی و ... مجموعه طرح هرم را برای تولید یک کار منحصر به فرد و خلاق یاری می کند. 

نکات طراحی کاتالوگ شرکتی

کاتالوگ ها ابزاری تنها برای معرفی کالا نیستند، کاتالوگ ها یک ماده تبلیغاتی اند که هم شبیه یک کارت ویزیت عمل می کنند، هم بروشور هستند و هم بنر. از آنجا که شرکت ها و مؤسسات تنها در یک زمینه فعالیت نداشته و معمولاً کالا و خدمات متنوعی ارائه می دهند، تنها به سفارش یک کاتالوگ اکتفا نمی کنند. این شرکت ها نیازمند کاتالوگ های مجزا با محتوا و رسالتی متفاوت هستند. کاتالوگ های شرکتی جزء کاتالوگ هایی هستند که تمامی کسب و کار ها به آن نیازمند هستند. کاتالوگ های شرکتی از لحاظ محتوا یک کاتالوگ جامع هستند که هم به معرفی برند می پردازند و هم کالا و خدمات شرکت را معرفی می کنند. شرکت طرح هرم در زمینه طراحی کاتالوگ های شرکتی تجربه ای 10 ساله دارد و با اتکا به دانش و تجربه خود کاتالوگ های شرکتی را طراحی و چاپ می کند که بازدهی بالا داشته باشند. 
در طراحی کاتالوگ های شرکتی طرح هرم نکات کلیدی رعایت می شود که اثربخشی کاتالوگ را بیشتر کرده و سود حاصل از چاپ کاتالوگ را افزایش می‌دهد. در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم.
در طرح هرم هدف از طراحی کاتالوگ شرکتی را بر مبنای معرفی قرار می دهند، یعنی در این کاتالوگ ها به معرفی برند، سابقه آن، معرفی کالا و خدمات آن و در آخر به مشتریان شرکت می پردازند. محتوایی که در طراحی کاتالوگ شرکتی طرح هرم استفاده می شود بر مبنای افزایش اعتماد مشتری تولید می شود. این محتوا هدفش فروش نیست بله هدفش جذب نظر مخاطبین به برند و معرفی کالا و خدمات شرکت است. مخاطب بعد از بررسی کاتالوگ احساس می کند که به برند اعتماد داشته و نیاز دارد که محصولات آن را به خوبی بررسی و مقایسه کند، در اینجاست که به دیگر کاتالوگ های شرکت که در آن‌ها کالا و خدمات به خوبی معرفی، بررسی و مقایسه شده اند نیاز پیدا می کند. در طراحی کاتالوگ های شرکتی طرح هرم افزایش آگاهی راجع به برند مشاهده می شود. 
در طراحی کاتالوگ های شرکتی طرح هرم تنها به عکس های کالا و خدمات شرکت اکتفا نمی کنند. در این کاتالوگ ها استفاده از عکس های شرکت، کارخانه و واحدهای مختلف نیز مشاهده می شود. در این کاتالوگ از تصاویر گرافیکی برای افزایش جذابیت استفاده می شود اما تعداد آن‌ها زیاد نیست. در طراحی جلد کاتالوگ های شرکتی نیز خلاقیت و  عناصر که باعث جلب توجه می شود را به اوج می رسانند. در چاپ کاتالوگ های شرکتی طرح هرم معمولاً از کاغذ گلاسه و براق استفاده می شود و به خدمات پس از چاپ مانند سلفون کشی، یووی، مخمل کشی و ... توجهی ویژه می شود. 
ویژگی های طراحی کاتالوگ های شرکتی به مکانی که قرار است در آن محل استفاده گردند هم بستگی دارد و کاتالوگ های شرکتی معمولاً در نمایشگاه ها، همایش ها و در خود شرکت به مخاطبینی که راجع به شرکت اطلاعات کمی دارند تقدیم می شود. انتشار این کاتالوگ ها به صورت دیجیتال نیز بسیار مرسوم بوده و به صورت سی دی در تیراژ بالا توزیع می شوند. 

نکات طراحی کاتالوگ صنعتی

کاتالوگ های صنعتی بعد از کاتالوگ های شرکتی بیشترین میزان سفارش را دارند. کاتالوگ های صنعتی به منظور کالا و خدمات شرکت طراحی و چاپ می گردند. شرکت طرح هرم در زمینه طراحی کاتالوگ های صنعتی دارای نمونه کارهای فراوانی می باشد که تمامی آن‌ها دارای بازدهی بالا هستند. برای داشتن بازدهی بالا و سودآوری از سفارش کاتالوگ صنعتی تیم طرح هرم نکاتی را رعایت می کنند که در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم:
در طراحی کاتالوگ های صنعتی طرح هرم هدف از طراحی کاتالوگ را معرفی و بررسی یک کالا و یا فهرستی از کالا یا خدمات شرکت قرار می دهند، مخاطبین کاتالوگ های صنعتی بعد از مطالعه کاتالوگ نیاز خرید را در خود احساس می کنند و هدف از تولید محتوا کاتالوگ صنعتی در طرح هرم افزایش فروش و القای حس خرید در مخاطب است. در زمان طراحی کاتالوگ های صنعتی ابتدا ویژگی های کالا و خدمات ذکر می گردد بعد با دیگر محصولات مقایسه می شود و در انتها از لحاظ قیمت بررسی می شود. در زمان طراحی کاتالوگ صنعتی طرح هرم سعی می شود از کالاهای شرکت متناسب با کاتالوگ عکس های مناسب با افکت های طبیعی تهیه گردد. طرح های گرافیکی معمولاً در این کاتالوگ ها استفاده نشده و اکثر عکس ها واقعی هستند. افکت های مناسب عکس با فتوشاپ اعمال می شود تا عکس از حالت اصلی خود خارج نشده و به مخاطبین حس واقعی بودن عکس منتقل شود. 
در طراحی جلد کاتالوگ طرح هرم نیز از خود کالاها با ترکیب جذاب استفاده می گردد. مخاطبین کاتالوگ های صنعتی طرح هرم پس از مشاهده کاتالوگ نیاز به خرید را احساس کرده و با اطمینان و آگاهی کامل خرید می کنند.

نکات طراحی کاتالوگ خدمات

همیشه یک کسب و کار کالا برای ارائه ندارد، برخی از کسب و کارها خدمات برای ارائه دارند. این شرکت ها برای معرفی خدماتشان از کاتالوگ های خدماتی استفاده می کنند. کاتالوگ های خدماتی معمولاً کاتالوگ هایی هستند که به معرفی یک کار خدماتی که کالا نیست می پردازند. خدمات یک شرکت چون به صورت کالا قابل مشاهده و ملموس نیستند، در طرح هرم برای طراحی کاتالوگ های خدماتی معمولاً از محتوای متنی بیشتری استفاده می شود تا مخاطبان کاتالوگ بتوانند به راحتی با نوع خدمات آشنا شوند و ابهامات و سؤالاتشان به خوبی پاسخ داده شود. برای کاتالوگ های خدماتی در طرح هرم واحد طراحی برای تولید محتوای متنی بخشی جداگانه در نظر می گیرد تا محتوایی خوانا و قابل فهم نگارش نماید. محتوای کاتالوگ خدماتی طرح هرم از لحاظ نوع فونت، سایز فونت، فاصله جملات، صفحه آرایی و ... به گونه ای ویرایش می شود که مخاطب را خسته نکند و از طرفی به بررسی کاتالوگ ترغیب نماید. برای محتوای تصویری کاتالوگ های خدماتی معمولاً از طرح های خلاقانه و تصاویر گرافیستی حرفه ای و منحصر به فرد استفاده می شود. گرافیستان طرح هرم با خلاقیت بالا و تجربه کافی از عهده این کار به خوبی بر می آیند. طراحی و چاپ کاتالوگ های خدماتی نسبت به کاتالوگ های صنعتی نیاز به تجربه و خلاقیت بیشتری دارد زیرا شما کالایی برای نمایش نداشته و خدمات ملموس نیستند. طرح هرم به شما این اطمینان را می دهد که طراحی و چاپ کاتالوگ های خدماتی را به گونه ای انجام می دهد تا در بازدهی و فروش شرکت نتایج قابل مشاهده ای را ایجاد نماید.

نکات طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

کاتالوگ های تبلیغاتی و ویژگی هایشان در همین مقاله مورد بررسی قرار گرفت، اما چون کاتالوگ های تبلیغاتی بیشترین میزان سفارش را بین کاتالوگ های طرح هرم دارند در ادامه به بررسی نکات طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی می پردازیم:
در طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی طرح هرم مبنا را بر این اساس می گذارند که چه کنیم تا کاتالوگ مؤثر واقع شود؟
در طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی طرح هرم بر نقاط قوت برند و نقاط قوت کالا و خدمات تأکید می شود. آنچه که برند را منحصر به فرد می‌کند مطمئناً در مخاطب احساس رضایت و اعتماد ایجاد می کند. نقاط قوت کالا و خدمات، نه فقط ویژگی هایشان، بلکه وجه تمایزشان با دیگر کالاها بررسی شده و آنچه که کالا  خدمات را خاص می‌کند را بولد می سازیم.
در طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی طرح هرم حتماً از رنگ آمیزی کامل استفاده می شود. در تحقیقاتی که در زمینه تأثیرگذاری کاتالوگ ها انجام شده است به این نتیجه رسیده اند که کاتالوگ های 4 رنگ بیش از کاتالوگ های 2 رنگ تأثیرگذار هستند، به همین علت در چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی طرح هرم حتماً از رنگ آمیزی کامل استفاده می شود. 
دسته بندی و لیست کردن کالا و خدمات شرکت در کاتالوگ های تبلیغاتی کاملاً خلاقانه انجام می‌گیرد تا در ذهن مشتری به بهترین شکل ثبت شود. در زمان طراحی سعی می شود حتماً از لوگو و نام برند در تمامی صفحات استفاده شود تا با تکرار ارتباط بصری نام برند و لوگو در ذهن مشتری ماندگار گردد. 

نتیجه:
اکنون می توانیم با اطمینان نتیجه بگیریم که کاتالوگ ها و ویژگی هایشان برای هر تجارتی ضروری است. کاتالوگ های طرح هرم راهی هستند که مشتریان بتوانند با یک شرکت، کالا و خدماتش آشنا شوند. برخی از مواردی که در همه طراحی های کاتالوگ های طرح هرم مشترک هستند: تعیین بازار هدف – تعیین ابعاد کاتالوگ – تولید محتوای متنی و تصویری – طراحی جلد منحصر به فرد – چاپ با کیفیت کاتالوگ – نظارت بر تمامی مراحل طراحی و چاپ – قیمت مقرون به صرفه 
با این ویژگی ها منتظر چه هستید؟ هم اکنون با واحد فروش شرکت تبلیغاتی طرح هرم تماس بگیرد!