طراحی و چاپ تقویم رومیزی 

در فرهنگ لغت دهخدا از تقویم به عنوان : محاسبه کردن وقت‌ها، اوراقی چند که در آن حرکات کواکب و تأثیرات آن را نویسند، گاه‌شمار و … یاد شده است. در استفاده از تقویم رومیزی 1401، افراد معمولاً به دو گروه تقسیم می شوند1-  افرادی که تاریخ روز برایشان اهمیت بسیار دارد. امروز چه روزی است؟ چند روز تا تاریخ موعود باقی مانده؟ رویداد مهم روز کدام‌اند؟ و ...، طراحی تقویم رومیزی سال 1403 باید بگونه ای باشد که برای تمام مخاطبان به راحتی قابل استفاده باشد، و کیفیت چاپ تقویم رومیزی 1403 نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.  به طور کلی این افراد از تقویم برای تنظیم قرارها و همچنین مشخص کردن مبدأ و مقصد زمانی و سایر مختصات زمانی استفاده می کنند. 2- افرادی که از تقویم برای برنامه ریزی زمانی و برنامه ریزی آینده استفاده می کنند. کاربرد تقویم ها به دوره  زندگی اجتماعی و کشاورزی بشر و نیاز او برای تعیین زمان‌بندی کشاورزی باز می گردد.

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی 1400

 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از وسایل الکترونیکی باز هم تقویم ها از زندگی بشر قابل حذف نیستند. تمامی ابزار هایی که در 100 سال گذشته بر روی میز های کار وجود داشته، امروزه به نرم افزار هایی روی رایانه و تلفن همراه تبدیل شده اند اما تقویم ها جزء ابزاری هستند که  متدام و به شکل کاغذی مورد نیازند و کاربردشان از قدیم ثابت مانده است. یکی از مهم ترین مصارف تقویم رومیزی1403 تبلیغات است، شرکت تبلیغاتی طرح هرم با طراحی و چاپ تقویم رومیزی اختصاصی 1403 به شرکت ها و برند هایی که از تقویم رومیزی به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده می کنند کمک می کند تا تقویمی درخور شان و نام برند خود تولید و به مشتریان خود اهدا نمایند.

از قدیم الایام تقویم ها بر روی پوست یا لوح ها چاپ می شدند و در یک مکان عمومی برای استفاده همگان نصب می شدند اما امروز تقویم ها یکی از متنوع ترین ابزار چاپی هستند و هر فردی امکان دارد چندین نمونه تقویم در محل کار خود، در محل زندگی خود و همراه خود داشته باشد.  

با این توضیحات، با شروع قرن جدید و سال 1403 نیز بعید به نظر می‌رسد که از کاربرد تقویم های کاغذی کاسته شود، بلکه برعکس بر محبوبیت آن ها بین افراد، شرکت ها، سازمان ها و یا ارگان ها نیز افزوده می شود. یکی از محبوب ترین پر استفاده ترین تقویم ها، تقویم های رومیزی است. تقویم رومیزی همان‌طور که از نام آن پیداست جهت استفاده بر روی میز در مکان های مختلف می باشد، که در ادامه به بررسی کاربرد های مختلف تقویم رومیزی می پردازیم.

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی 1400

 

کاربرد تبلیغاتی تقویم رومیزی 1403

تقویم های رومیزی اولین کاربردشان، تقسیم ایام است، شما هیچ میز شرکت و یا اداره ای را خالی از تقویم رومیزی نمی بینید. همین ویژگی باعث شده که تقویم رو میزی به یک هدیه تبلیغاتی تبدیل شود.

حالا می خواهیم بررسی کنیم که چرا تقویم رومیزی یک هدیه مناسب تبلیغاتی است؟

هدایای تبلیغاتی چیست ؟ هدایای تبلیغاتی کالایی می باشند که برند، لوگو و یا شعار تبلیغاتی کسب و کار بر روی آن حک می شود. هدایای تبلیغاتی کاربرد گسترده ای برای معرفی یک محصول، سازمان و یا شرکت دارند. اول اینکه خود هدیه یک وسیله کاربردی برای ایجاد حس مثبت در طرف مقابل است. اما زمانی که شما یک وسیله محبوب و پر استفاده را به طرف مقابل هدیه می دهید علاوه بر این حس مثبت، هر بار که هدیه شما مورد استفاده قرار می گیرد، شما در ذهن مخاطبتان یادآوری می شوید. ارسال تقویم رومیزی به مشتریان و مخاطبان ارزشمند، به شما کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل نمایید همواره اطلاعات تماس شما در دسترس آن‌ها خواهد بود و نام شرکت شما همیشه اولین نامی است که به ذهن آن‌ها خطور می کند. این کاربردها باعث شد که شرکت های تبلیغاتی برای هدایای تبلیغاتی سال از تقویم های رومیزی استفاده کنند. تقویم رومیزی حداقل یک سال و هر روز نام برند شما را در ذهن مخاطب یادآوری می کند.

چاپ تقویم رومیزی اختصاصی 1403 یکی از مؤثرترین روش های تبلیغاتی است، چرا که شما در هر خانه یا محل کاری بروید به ندرت میزی را می بینید که تقویم رومیزی روی آن نباشد. مزیت چاپ  و خرید تقویم رومیزی و سفارش تقویم رومیزی برای ارگان ها و شرکت ها این است که با چاپ تبلیغ خود بر روی تقویم رومیزی می توانید  به‌طور مداوم در ذهن مخاطب قرار بگیرند و هر روز تکرار شوند. برای افزایش کارایی و کاربرد تقویم رومیزی ، آن‌ها را به صورت برگه هایی یادداشت دار طراحی و چاپ می کنند. زمانی که تقویم های رومیزی در یک شرکت یا یک مکان عمومی مورد استفاده قرار می گیرند تنها برای هدیه گیرنده کاربرد ندارند، بلکه هر فردی که کنار میز قرار می گیرد و هر مراجعه کننده ای به تقویم رومیزی و برگه یادداشت آن نیاز پیدا می کند.

با اضافه شدن این قابلیت به تقویم رومیزی علاوه بر کاربرد بیشتر باعث شده که تقویم تنها روی میز باقی نماند و برگه های یادداشت همراه با مراجعه کنندگان در ادارات جا به جا شود. این ویژگی محبوبیت تقویم رومیزی تبلیغاتی را افزایش داده است و اثر بخشی هدیه تبلیغاتی را بیشتر کرده است.

آنچه که در اینجا عنوان شد تنها بخش کوچکی از کاربرد های تقویم رومیزی است. که برای بررسی های بیشتر می توانید به دیگر مقالات طرح هرم مراجعه کنید.

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی 1400

 

انواع تقویم رومیزی 1403

تقویم های رومیزی انواع و دسته بندی های مختلفی را به خود اختصاص می دهد. این تقویم ها مناسب برای مکان های اداری و شرکت‌ها طراحی و چاپ می شوند و از مهم‌ترین ویژگی های آن ها می توان به این نکته اشاره کرد که در وهله اول باید به سادگی قابلیت دسترسی به تاریخ را داشته باشد. خوانایی در تقویم رومیزی مهم‌ترین بخش است.  زیبایی تقویم رومیزی شامل چند چیز می‌شود 1.برش مدل‌دار 2. یووی  برجسته 3. سلفون مات یا براق 4. ترتیب 5. طراحی اختصاصی 6. چاپ طلاکوب یا نقره‌کوب. در این مقاله چند نمونه از دسته بندی های مختلف تقویم رومیزی را بررسی می کنیم. تقویم رومیزی در شرکت طرح هرم  در مدل های مختلف ، قطع های مختلف و تعداد صفحات متفاوت طراحی و تولید می شود که در ادامه به برخی از این تقسیم بندی ها اشاره می کنیم:

 1. تقویم رو میزی بر اساس نوع طراحی

تقویم های رومیزی را معمولاً به دو صورت سفارش می دهند: تقویم های رو میزی عمومی، تقویم های رومیزی اختصاصی.

الف) تقویم رو میزی اختصاصی:

این تقویم رومیزی اختصاصی نه تنها در ایران بلکه در دیگر کشورهای جهان  نیز بسیار محبوب و پر کاربرد است. تقویم رومیزی اختصاصی دارای تنوع بسیار گسترده و کاربرد های مختلف است. بیشترین کاربرد تقویم رومیزی اختصاصی در هدایای تبلیغاتی است. تقویم رومیزی اختصاصی که در پک های هدیه حضور دارد اولین وظیفه اش ایجاد حس مثبت نسبت به برند در مخاطب است. در وهله بعدی چون این تقویم رومیزی هر روز و به طور مداوم در یک سال استفاده می شود هر روز برند شما را به مخاطب یادآوری کرده و باعث ثبت برند در ذهن مخاطب می گردد.

تقویم رومیزی اختصاصی تنها برای یک شخص که بر روی میز تقویم را قرار می دهد کاربرد ندارد، اطرافیان و مراجعه کنندگان نیز از این تقویم می توانند استفاده کنند. به همین دلیل در شرکت طرح هرم در هر پک هدیه تبلیغاتی حتماً یک تقویم رومیزی اختصاصی قرار می دهند تا به تعداد افراد بیشتری برند را یادآوری کنند.

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی 1400

 

از مزیت های طراحی و چاپ تقویم رومیزی اختصاصی این است که طراحی و چاپ این تقویم ها چون به صورت اختصاصی است این امکان را فراهم می کند تا شما هر روز یک مطلب جدید را راجع به برند خود را در یک صفحه چاپ کنید. به معنای دقیق تر مخاطب هر روز با ابعاد جدیدی از کالا و خدمات شما و به طور کلی تجارت شما آشنا می شود.

ب) تقویم رومیزی عمومی 1403

طراحی و چاپ تقویم رومیزی عمومی پیش از سال تحویل در شرکت های تبلیغاتی به حداکثر میزان خود می رسد. امسال نیز پیش بینی می‌شود که قبل از آغاز سال 1403 سفارش تقویم های رومیزی عمومی همین قدر پر طرفدار باشد.

تقویم های رومیزی عمومی نیز اولین کاربردشان، تقسیم ایام است اما زمان طراحی و چاپ تقویم رومیزی عمومی حتماً نام برند، لوگوی شرکت و راه های ارتباطی را بر روی تقویم رومیزی عمومی درج می کنند تا تقویم جنبه تبلیغاتی نیز داشته باشد. یک تقویم رومیزی عمومی بدون این اطلاعات می تواند یک هدیه جذاب و زیبا باشد اما رسالت تبلیغاتی شما را به دنبال نخواهد داشت. و تقویم در یک سالی که استفاده می شود نمی تواند که برند شما را در ذهن مخاطب ثبت کند. سفارش طراحی و چاپ تقویم رومیزی عمومی توسط تمامی ارگان های عمومی، شرکت های خصوصی و دولتی به منظور ارائه تبلیغات، انجام می شود. چاپ تقویم رومیزی عمومی تبلیغاتی  برای همه مکان هایی که یک میز ثابت دارند کاربردی و مفید است. هر چه رفت و آمد به این مکان ها بیشتر باشد تأثیر گذاری تبلیغات برند شما نیز بیشتر می شود.

حال که تا سال 1403 فرصت کافی برای سفارش دارید، بهتر است در پخش تقویم های رومیزی عمومی 1403 خود کمی وسواس به خرج دهید و ارزش هدیه خود را در ذهن مخاطب بالا ببرید. همیشه ارزش محصول را صاحب محصول مشخص می‌کند نه دریافت‌کننده آن. مطمئناً اگر شما تقویم های رومیزی عمومی 1403 خود را در کنار مغازه خود به هر رهگذری بدهید، از ارزش واقعی آن کاسته‌اید. وقتی شخص دریافت‌کننده می‌بیند که پس از خودش افراد دیگری نیز از شما به رایگان تقویم دریافت می‌کنند، این ذهنیت به او القا می شود که این هدیه صرفاً جنبه تبلیغاتی داشته و از ارزش کمی برخوردار است. اما اگر همین هدیه را فقط به افراد یا مشتریان خاص و با آداب و احترام هدیه کنید، در اصل برای محصول خود ارزش سازی کرده‌اید و به شخص مقابل القا می‌کنید که برای شما فردی محترم و ارزشمند است که هدیه‌ای گران‌بها به او داده‌اید و این‌گونه یک حس اعتماد و علاقه به شما و کسب‌وکار و برند شما در ذهن اطرافیان ایجاد می شود.

شرکت طرح هرم در زمینه طراحی و چاپ تقویم های رومیزی عمومی به شما کمک می کند تا علاوه بر داشتن یک هدیه تبلیغاتی با کیفیت و با ارزش، در زمینه تبلیغات برند خود نیز از این تقویم حداکثر استفاده را داشته باشید.

 1. انواع تقویم رومیزی 1403بر اساس جنس کاغذ

به طور کلی جنس کاغذ و نوع آن در تمامی تقویم ها از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا این جنس و نوع کاغذ است که کیفیت تقویم را نشان می دهد. در تقویم های رو میزی چون تقویم یکسال به طور مدام در دسترس است و معمولاً روزی چند بار ورق می خورند. جنس تمامی ورق های تقویم رومیزی ثابت است و از انواع کاغذ با گرماژهای مختلف در این تقویم استفاده می شود. انتخاب نوع کاغذ و گرماژ کاغذ در تقویم های رومیزی به میزان زیادی بستگی به نوع استفاده از تقویم رومیزی دارد. به عنوان مثال در تقویم های رومیزی که همراه برگه یادداشت طراحی و چاپ می شوند معمولاً از کاغذ تحریر 80 گرم استفاده می شود ولی در تقویم های رومیزی که حالت فانتزی دارند اکثراً از کاغذ گلاسه استفاده می شود.

بودجه مشتری و تعداد صفحات تقویم نیز در انتخاب نوع کاغذ و گرماژ آن تأثیر گذار است. به عنوان مثال در تقویم های رومیزی 13 برگی از کاغذ گلاسه با گرماژ 250 تا 300 استفاده می کنند. این نوع کاغذ با این گرماژ مسلماً برای تقویم رومیزی روز شما مناسب نیست، زیرا هم هزینه بالایی را بر دوش سفارش دهنده می گذارد و هم این تعداد صفحه با ضخامت کاغذی بالا از زیبایی نهایی کار می کاهد. حتی اگر قرار است از کاغذ گلاسه در تقویم های رومیزی روزشمار 1403 استفاده شود از گرماژهای پایین تر مانند 135 یا 150 گرم استفاده می شود.

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی 1400

 

کیفیت کاغذ در کیفت چاپ تقویم رومیزی تأثیر گذار است و در تقویم های با کاغذ نا مرغوب، جوهر روی کاغذ پخش شده، ضخامت نهایی تقویم افزایش یافته و در نهایت تقویم سنگین می شود. حتی یکی از این موارد خود به تنهایی یک تقویم رومیزی را بی کیفیت کرده و کاربرد تقویم را کاهش می دهد.

 1. انواع تقویم رومیزی بر اساس  پایه

تقویم های رومیزی چون قرار است بر روی یک سطح قرار بگیرند در دو مدل پایه دار و بدون پایه طرحی و چاپ می شوند. تقویم های رومیزی که دارای پایه هستند یکی از پز طرفدارترین اجزاء هدایای تبلیغاتی هستند. یکی از فاکتورهای کیفیت تقویم های رومیزی کیفیت پایه تقویم و یکی از معیارهای تقسیم بندی تقویم های رومیزی جنس پایه تقویم است. که در ادامه به بررسی پایه های تقویم های رومیزی می پردازیم.

الف) جنس پایه تقویم رو میزی

پایه تقویم رومیزی باید ایستای و مقاومت لازم را برای روی میز قرار گرفتن به مدت طولانی داشته باشد. حداقل زمانی که یک‌یک پایه تقویم باید مقاومت داشته باشد 365 روز است. اگر پایه ایستایی و مقاومت مناسب را نداشته باشد، تقویم پس از مدتی کج خواهد شد و یا پایه آن می‌شکند. از انواع کاغذ ها با جنس های مختلف و گرماژ های مختلف در تولید پایه تقویم رو میزی استفاده می شود. پایه هایی که به طور معمول برای تولید تقویم رومیزی استفاده می شود به دو نوع تقسیم می شوند پایه های سخت و پایه های سست.

 • پایه سخت: متداول ترین نوع پایه در تقویم های رومیزی است که به صورت عمومی نیز توسط بسیاری از شرکت های تولید کننده ، طراحی و چاپ می شوند. برای تولید پایه های سخت از مقوای کرجی با روکش های مختلفی استفاده می کنند. این پایه به طور معمول به صورت جلد سازی شده مورد استفاده قرار می گیرد که به آن جلد سخت گفته می شود.  از متریال های مختلف می توان برای پوشش پایه سخت تقویم رومیزی استفاده کرد که پرکاربردترین آن‌ها پوشش گالینگور  یا گلاسه چاپ شده و سلفون خورده ( اصطلاحاً پایه سلفونی) می باشند. این نوع پایه به دلیل وزن نسبتاً سنگین مقوای جلدسازی ایستایی بسیار مناسبی دارد.

طراحی و چاپ تقویم رومیزی 1400

 

 • پایه غیر سخت (یا تقویم رومیزی مقوایی): به منظور کاهش هزینه های تولید تقویم رومیزی در تیراژ بالا می توان پایه تقویم رومیزی را از جنس غیر سخت انتخاب کرد. برای تولید تقویم رومیزی پایه غیر سخت از مقوای ۳۰۰ گرم یا ۴۰۰ گرم گلاسه استفاده می شود و می توان طرح دلخواه را بر روی آن چاپ کرد گاهی در تولید این تقویم های رومیزی از کاغذ فانتزی نیز استفاده می شود. این محصول ایستایی خوبی بر روی میز ندارد اما با سرعت عمل بالا به چاپ می رسد و در ردیف تقویم رومیزی ارزان قیمت قرار می گیرد.

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی 1400

 

به طور متداول جنس پایه تقویم های رومیزی مقوای گرماژ بالا (برای جلد سازی هم استفاده می شود)، گلاسه 135، پلکسی، پلاستیک و... است. در صورت استفاده از مقوا، روی پایه را می توان پوششی از جنس گالینگور، گلاسه، پارچه، سلفون و... قرار داد، که دارای رنگ های بسیاری در بازار هستند این پوشش ها علاوه بر زیبایی و مقاومت و ایستایی پایه تقویم های رومیزی می افزاید. در تقویم های عمومی تر برای پایه تقویم رومیزی از روکش با جنس گالینگور استفاده می شود. که از نظر رنج قیمت در سطح متوسط بازار است. برای تبلیغات روی این محصول از تکنیک هایی مانند طلاکوب، نقره کوب و داغ کوب استفاده می شود که بر روی تقویم از پیش تولید شده زده خواهد شد.

 • تقویم رومیزی پایه چوبی

یکی از مؤثرترین راهکارهای تبلیغاتی پرکاربرد برای نمایش محصولات و فعالیت های شرکت های تولید کننده سفارش چاپ تقویم رومیزی شکیل چوبی است. تقویم چوبی با استقبال بی نظیری از سوی مدیران شرکت های و مؤسسات مختلف جهت قرارگیری بر روی میز قرار گرفته است. زیرا مخاطبانی که این تقویم ها را دریافت می کنند حتماً به طور مداوم و یک سال از آن‌ها استفاده می کنند. ویژگی اصلی این تقویم در پایه چوبی به کار گرفته شده در ساختار آن می باشد. جنس پایه های آن از ام دی اف سه میل است،که با استفاده از چاپ لیزر برش داده می شود و به تولید می رسد. از نظر شکل ظاهری تقویم رومیزی چوبی دارای تنوع بالایی است، زیرا چوب ها به راحتی و به انواع شکل ها برش می خورند و از طرف دیگر این پایه مقاومت بالاتری نسبت به دیگر پایه ها دارد. به یاد داشته باشید قیمت تقویم های رومیزی با توجه به تعداد برگ های آن، میزان دقیقه چاپ لیزر، پایه تقویم و مدل پایه به کار گرفته شده در ساختار آن و سایز پایه محصول تعیین می شود. و تقویم هایی که پایه چوبی دارند، در حالت برابر (تعداد صفحات) در مقایسه با تقویم های پایه کاغذی، قیمت بالاتری دارند.

تفاوت در کوچک ترین اجزا و خاص بودن نوع چوب، موجب شده است که این محصول، حتی با وجود قیمت بالاتر، به عنوان یکی از پرکاربردترین محصولات تبلیغاتی مورد انتخاب مشتریان قرار گیرد.

 • تقویم رومیزی پایه پلکسی 1403

ورق پلکسی نوعی پلاستیک می باشد که ظاهری بسیار شفاف و شبیه به شیشه دارد. جنس ورق پلکسی از نوعی پلی کربنات شفاف می باشد که نوعی پلیمر است. از دیگر ویژگی های ورق پلکسی، مقاومت زیاد آن نسبت به شیشه است. ورق پلکسی در دو نوع مات و شفاف در رنگ های مختلف تولید می شود و دارای ضخامت ها بین ۱ میلی متر تا ۴۰ میلی متر می باشد. این ویژگی ها باعث شده تا از این پلکس برای پایه تقویم رومیزی استفاده  شود. استفاده از پلکس در تقویم رومیزی، علاوه بر زیبایی های بصری، مقاومت بالایی نیز در تقویم ها ایجاد کرده است. به علاوه اینکه این تقویم های رومیزی بسیار سبک هستند. تقویم رومیزی پلکسی پایه دار با مشخصه بدنه پلکسی شفاف و انحنای صفحه اصلی خود احساسی جذاب و چشمگیر به مخاطب القا می کند. عدم پیوستگی صفحات تقویم با بدنه امکان استفاده از بدنه پلکسی آن را به عنوان قاب عکس برای سال‌ها مقدور می سازد. همچنین برای استفاده در سال های بعد می توان تنها با تهیه صفحات داخلی تقویم از قاب پلکسی استفاده چندباره نمود.

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی 1400

 

 • تقویم رومیزی پایه چوبی با جنس بدنه پلکس:

تقویم رومیزی پلکسی پایه چوبی، ترکیبی از کاغذ، چوب و پلکس، است و هماهنگی این ترکیب برای مخاطبان این نوع از تقویم رومیزی بسیار خوشایند است. همرنگ شدن بدنه شفاف پلکسی با پس زمینه های مختلف، زیبایی و کنتراست تصاویر را دوچندان می کند. ترکیب چوب و پلکس، علاوه بر زیبایی مقاومتی دوچندان در تقویم ایجاد می کند. در محیط های صنعتی که تقویم نیاز به مقاومت بالا در برابر ضربه و مواد شیمیایی را دارد، این نوع تقویم ها کاربرد فراوان دارند. اما چون قیمت این تقویم ها بالا است، معمولاً در چاپ آن‌ها از تعداد صفحات کم استفاده می شود.

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی 1400

 

جنس های روکش پایه نیز تنوع زیادی دارند که متداول ترین آن‌ها گالینگور، ترمو و کاغذ های گلاسه با چاپ روکش سلفون می باشند.

روکش های چاپی مناسب مؤسساتی است که می خواهند روی پایه تقویم نیز اطلاعات خود را داشته باشند و پایه تقویم را تا حد امکان به المان ها و رنگ های سازمانی خود نزدیک نمایند. که در نگاه اول بیننده شرکت مد نظر را در ذهن بیننده تداعی نماید. این المان ها شامل اطلاعات تماس، لوگوی شرکت مربوطه، تصاویر محصولات تولیدی و … در هرکدام از صفحه های تقویم رومیزی می باشد.

جنس تقویم رومیزی ها را می توانید به صورت اختصاصی و با سلیقه خودتان متریال دیگری را ترکیب کنید. مثلاً شاید بخواهید بر روی تمام صفحات یک لایه ضخیم تر استفاده کنید. یا برای پایه، مقوا ضخیم را با مقداری پارچه ادغام کنید، که کمتر کسی این کار را می کند چون هزینه بالاتری دارد که مقرون به صرفه نیست

 • تقویم رومیزی بدون پایه یا زیر دستی

 سایز استاندارد برای تقویم های زیر دستی 30*45 و 35*50 می باشد، به صورت هفته شمار بوده (52 برگی) که برگه ها به صورت سرچسب و یا فنر داخل پایه قرار می گیرد، می توان از جنس مقوا، چوب و روکش چرم و گالینگور برای پایه استفاده نمود.

استفاده از لت گلاسه و چاپ تصاویر اختصاصی در صفحات نیز می تواند خدمات اختصاصی این نوع تقویم باشد.

 1. انواع تقویم رومیزی بر اساس تعداد صفحات

به طور کلی تقویم ها و سررسیدها  بر اساس روزه، ماه و سال تقسیم بندی می شوند و این تقسیم بندی در تقویم های رومیزی نیز صادق است و تقویم رومیزی روزشمار، تقویم رومیزی ماه شمار و ... طراحی و چاپ می شود.  

تقویم های رومیزی اکثراً به صورت ماه شمار بوده و از ۱۳ برگ یا ۲۶ صفحه جهت تولید آن‌ها استفاده می شود می‌باشد که از لحاظ معرفی محصولات می‌تواند کاملاً مفید و تمامی محصولات در ۲۶ صفحه تقویم معرفی شود. البته باید توجه داشت تقویم های رومیزی بسیار متنوع بوده و به صورت هفته شمار  و با تعداد برگ های گوناگونی (معمولاً 52 برگی) هم تولید می شوند، ولی اکثر آن‌ها ۱۳ برگی و ماه شمار هستند.

 نوع دیگر تقویم رومیزی ۷ برگی است این مدل تقویم رومیزی همان‌طور که از اسمش مشخص است ۷ برگ تقویم دارد. در این مدل  تقویم رومیزی، برگه اول که به عنوان تبلیغ و معرفی سال طراحی می شود. در پشت صفحه اول فروردین قرار می‌گیرد. در روی صفحه دوم اردیبهشت، پشت صفحه دوم خرداد و.. به همین ترتیب ادامه پیدا می‌کند تا روی صفحه آخر یعنی صفحه هفتم که اسفندماه قرار می‌گیرد و پشت برگه هفتم یا همان برگه آخر تعطیلات رسمی و چاپ می‌شود.

گاهی این تقویم به صورت دیگر نیز چاپ می شوند. این تقویم های سالنامه ای که برای 12 ماه سال طراحی می گردند، دارای 4 صفحه برای 4 فصل می باشند. برای اتصال این تقویم ها معمولاً از فنری در بالای تقویم استفاده می شود که استحکام بالایی برای متصل کردن صفحات به یکدیگر دارند.

نوع دیگری از تقویم های رومیزی وجود دارند که روز شمار هستند. در این تقویم ها هر روز سال در یک صفحه تقویم قرار می گیرد که نام دیگر این تقویم ها، تقویم رومیزی یادداشتی، تقویم رومیزی اداری و ... است.

 1. انواع تقویم های رومیزی بر اساس ابعاد:

تقویم های رومیزی چون قرار است بر روی میزهای اداری قرار گیرند، ابعادشان بیشتر از یک حد استاندارد تجاوز نمی کند. در واقع تقویم رومیزی باید به اندازه ای باشد که وقتی روی میز قرار می گیرد، نه آن‌قدر کوچک باشد که به راحتی قابل استفاده نباشد، و یا آن‌قدر بزرگ نباشد که جای زیادی را اشغال کند و مزاحمت ایجاد کند. بسته به نوع تقویم، جنس برگه‌های آن و نوع طراحی تقویم ابعاد نیز تغییر می کند و الگوی ثابتی ندارد.

 1. انواع تقویم رومیزی بر اساس کاربرد:

الف) تقویم رومیزی اداری

تقویم رومیزی اداری که معمولاً بر روی هر میز کاری قرار گرفته می تواند در مدل های مختلفی تولید شود. معمولاً تقویم رومیزی اداری به‌صورت تقویم روزشمار و در ابعاد کوچک بر روی پایه چوبی، پایه پلاستیکی و پایه فلزی پانچ می شود. تقویم رومیزی اداری معمولاً در ابعاد 10*8 بوده و هرروز از هفته در یک صفحه قرار گرفته و بر روی میز فضای کوچکی را اشغال می کند. شما می توانید بر روی صفحات تقویم رومیزی اداری طرح و لوگوی خود را در تمام صفحات به‌صورت تک رنگ یا چاپ رنگی چاپ نمایید. نام های دیگر تقویم رومیزی اداری، تقویم رومیزی کوچک، تقویم رومیزی یادداشتی و تقویم پانچی می باشد. تقویم رومیزی یادداشت دار در انواع مختلف دیگری نیز چاپ می شوند. مثل مدل تقویم رومیزی کلاسیک یادداشتی، این تقویم به دلیل داشتن صفحات یادداشت کاربرد بسیار بالایی دارد. با ارائه این مدل تقویم رومیزی به مشتریان به کاربرد های تقویم رومیزی می افزایید.تقویم رومیزی کلاسیک یادداشت دار دارای 12 برگ و 24 صفحه می باشد. 12 صفحه از هر برگ دارای تصاویر کلاسیک و تقویم  می باشد و رو به روی هر برگه صفحه یادداشت و در کنار آن مناسبت‌های هر ماه چاپ شده است. تقویم رومیزی کلاسیک یادداشتی با سه پایه متداول است، تقویم رومیزی کلاسیک یادداشتی با پایه ایندلبورد، تقویم رومیزی یادداشتی با پایه کرافت و تقویم رومیزی کلاسیک یادداشتی با پایه سلفون سخت. به یاد داشته باشید تقویم رومیزی اداری اختصاصی را با طراحی مورد دلخواه خودتان، ابعاد و تعداد روز مد نظر خود چاپ نمایید.

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی 1400

 

ب) تقویم رومیزی اسلیمی

یکی از شکیل ترین و زیباترین ، تقویم رومیزی طرح اسلیمی می باشد. این مدل تقویم  رومیزی برای مدیران و مشتریانی که هدیه خاص می‌خواهند گزینه مناسبی می باشد. و جز یکی از تقویم رومیزی سایز کوچک و 12 برگ این مجموعه می باشد.

پ) تقویم رومیزی عمومی با طرح های طبیعت: به دلیل استقبال زیاد مشتریان ، هر ساله نمونه تقویم رومیزی با تصاویر طبیعت ایران در چاپ خانه ها به چاپ می رسد . مدل تقویم رومیزی طبیعت معمولاً به‌صورت 12 برگ ( 24 صفحه ) از تصاویر زیبای طبیعت آماده فروش می باشد. این تقویم ها معمولاً اختصاصی نبوده و به صورت آماده، فقط برای کسانی که به تقویم خام و زیبا نیاز دارند، چاپ می شود.

ت) تقویم رومیزی فانتزی

تقویم رومیزی فانتزی به تقویمی گفته می شود که دارای سبک و طراحی خاصی باشد. این تقویم ها در ابعاد و اندازه های متنوع برای فضاهای متفاوت طراحی و چاپ می شوند. برندها، شرکت ها و سازمان ها نیز برای معرفی و جذب بهتر مخاطبان از این مدل تقویم های رومیزی استفاده می کنند. در بسیاری از تقویم های رومیزی فانتزی از اشکال خاص، طرح حیوانات و … استفاده می شود. مسئله ای که در طراحی این تقویم های رومیزی بسیار حائز اهمیت است برش دقیق و حرفه ای این مدل تقویم ها است. هر چه برش پیچیده تر و سخت تر مسلماً هزینه چاپ آن تقویم نیز افزایش پیدا می کند و یا حتی امکان دارد برخی از طرح ها عملی نباشند.

سفارش تقویم رو میزی 1403

تقویم رومیزی یکی از هدایای ارزشمند شب عید محسوب می شود و به دلیل استفاده زیاد از تقویم رومیزی توسط افراد، شرکت ها تمایل دارند با سفارش تقویم همواره جلوی دیده مخاطبانشان باشند. تقویم رومیزی در تمام دفاتر تجاری کاربرد دارد .همین موضوع باعث می شود تا همانند یک مدار درختی تمام شرکت های صنعتی را به هم لینک می کند و باعث می شود تا جواب دهی عالی در صنعت تبلیغات داشته باشیم .

سفارش تقویم رومیزی توسط کارخانه‌ها، کارگاه ها و تولیدی ها (برای معرفی محصولاتی که تولید می کنند)، فروشگاه ها، داروخانه ها، کلینیک ها، مراکز درمانی، مراکز تجاری، برای شرکت های بارزگانی، واردات و صادرات (برای معرفی محصولاتی که وارد و یا صادر می کنند)، مجموعه های ورزشی، مراکز آموزشی، مراکز خدماتی، کلینیک ها، آژانس های مسافرتی و... به منظور ارائه تبلیغات، انجام شود. چاپ تقویم رومیزی تبلیغاتی برای همه مکان هایی که یک میز ثابت دارند کاربردی و مفید است. هر چه رفت و آمد به این مکان ها بیشتر باشد تأثیر گذاری تبلیغات برند شما نیز بیشتر می شود. فرآیند تولید انواع تقویم رومیزی متفاوت است و هر یک دارای مزایا و معایبی است که پیش از سفارش باید از آن‌ها مطلع شوید. سفارش تقویم رومیزی شامل دو مرحله می شود، قسمت طراحی تقویم رومیزی، قسمت چاپ و صحافی تقویم رومیزی. بهترین زمان برای سفارش تقویم رومیزی آذر ماه است چرا که زمان برای طراحی و چاپ تقویم خود به دور از شلوغی ها و افزایش قیمت ها در ماه های پایانی سال را خواهید داشت، شرکت تبلیغاتی طرح هرم با انجام کلیه مراحل طراحی و چاپ تقویم رومیزی اختصاصی می تواند به شما برای این منظور کمک کند.

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی 1400

 

در ادامه به بررسی این دو مرحله از تقویم رومیزی می پردازیم:

 

طراحی تقویم رومیزی اختصاصی

همیشه مهم‌ترین بخش در تبلیغات یک شرکت و تبلیغات یک محصول به قسمت طراحی آن برمی‌گردد. طراحی تأثیر بسزایی در جذب مخاطب دارد. بر اساس همین موضوع در پک های تبلیغاتی نیز طراحی حائز اهمیت است و مهم‌ترین بخش تولید و چاپ تقویم رومیزی نیز طراحی تقویم رومیزی می باشد. طراحی تقویم رومیزی یکی از ابزارهای تبلیغاتی متداول و مؤثر است که هر ساله توسط شرکت های تبلیغاتی و شرکت های طراحی انجام می شود و مخاطب در طی یکسال با این طراحی در ارتباط است.

در طراحی تقویم رومیزی باید موارد مختلفی در نظر گرفته شود از جمله: باید صفحه اول تقویم رومیزی جوری طراحی شود که با یک نگاه مخاطب را به خود جذب کند. در صفحه اول معمولاً زمان تحویل سال- و عدد سال جدید را طراحی می کنند. طرح  و مضمون تقویم می تواند طرح کلاسیک، طبیعت، توریستی و  سنتی و... باشد. به طور معمول در طراحی اکثر تقویم های رومیزی از عکس استفاده می شود زیرا علاوه بر ایجاد جذابیت های بصری، فضایی را برای مشتریان فراهم می کند که مشتریان می توانند عکس های اختصاصی خود را جایگزین این عکس ها نمایند و تقویم خود را به صورت اختصاصی سفارش دهد. معمولاً ابعاد و سایز تقویم به تولید کننده بستگی دارد ولی در طراحی تقویم رومیزی باید حتماً تقویم به‌صورت خوانا همراه با اعداد شمسی و قمری و میلادی باشد و تعطیلات و مناسبت ها نیز در گوشه ای از تقویم مشخص شده باشد.  فقط لازم به ذکر هست که برای طراحی تقویم رومیزی باید از قسمت بالا حدود 1 سانتی فضا برای فنر، و از چپ و راست و پایین  حدود 4-5 میلی متر فضا برای برش قرار داده شود. در طراحی تقویم می توان از هر رنگ و مدلی استفاده کرد، در طراحی اختصاصی تقویم های رومیزی استفاده از رنگ سازمانی، عکس های محصولات و خدمات و استفاده از شعار های تبلیغاتی متداول تر است.

نکاتی که برای طراحی تقویم های رو میزی رعایت کرد:

نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است، در طراحی و چاپ یک تقویم اختصاصی، تأثیر به سزایی دارد:

• یک تم داشته باشید.

تقویم هایی که در بازار موجود می باشند، اکثراً تقویم هایی هستند که دارای موضوعی هستند مانند طبیعت، محیط زیست، مردم شناسی و … . شما نیز می توانید در خط کسب و کارتان تمرکز کنید و تصاویری را انتخاب کنید که معرف شما باشند. از جمله ایده هایی که امروزه در جهان نیز برای تصاویر تقویم ها استفاده می کنند و با استقبال فراوانی نیز رو به رو شده، استفاده از عکس ها، نقاشی ها، تصویرسازی ها و سایر هنرهای بصری است که هنرمندان در رابطه با کسب و کار شما خلق می کنند. این تصاویر علاوه بر اینکه تقویم شما را خاص می کند، می تواند معرف هنرمندان جامعه تان هم باشد و به رشد آن‌ها کمک کند. در انتخاب تصاویر دقت بسیاری داشته باشید. هرچه تقویم شما جالب تر، زیباتر و هیجان انگیزتر باشد نزد مشتریانتان محبوب تر خواهد بود.

سعی کنید چندین مفهوم یا تم برای تقویم بیابید و برخی از نظرات را از همکاران خود دریافت کنید. توجه به این نکته که آیا طرح تقویم رومیزی با موضوع کلی شرکت و اهداف شرکت در ارتباط است و آیا یک مفهوم جذاب را ایجاد کرده است، بسیار حائز اهمیت است.

طراحی و چاپ تقویم رومیزی 1400

 

• تصویرسازی

اگر شرکت شما فعالیت های صنعتی دارد که وضوح بصری ندارد، بهتر است از یک تصویرگر برای ایجاد تصاویر چشمگیر کمک بخواهید. این تصاویر می تواند مربوط به هر چیزی که کسب و کار شما را نشان می دهد، باشد. یک  تصویرگر  خوب می  تواند تقویمی رومیزی جذاب و مرتبط با حرفه شما در اختیارتان قرار بدهد.

• درباره یک پیام فکر کنید

هنگامی که تم تقویم رومیزی انتخاب می شود، این مفهوم باید با یک پیام جذاب تقویت شود که خدمات برتر و یا محصولات کسب و کار شما را به خوبی به نمایش بگذارد. یک پیام عالی به شما کمک می کند که شرکت خود را در یک روش منحصر به فرد برجسته کنید و نام تجاری خود را با این پیام در ذهن ها ثبت نمایید.

• تعیین تعداد صفحات

هنگامی که شما تصمیم می گیرید که چند ماه در هر صفحه می خواهید، همچنین باید درباره دورو و یا یک رو بودن تقویم رومیزی نیز تصمیم بگیرید. اگر دو طرفه بودن را انتخاب کنید، شما به مشتریان خود تقویم های سازگار با محیط زیست ارائه خواهید کرد، زیرا این کار تعداد صفحات مورد استفاده را کاهش می دهد. مشتریان شما از تعهد شما به شیوه های سبز قدردانی خواهند کرد.

• بخش بندی کنید.

اجازه دهید این بخش را با یک مثال توضیح دهیم. تقویم های رومیزی متداول ماه شمار بوده و دارای 12 صفحه هستند که باید ۱۲ تصویر برای آن‌ها انتخاب کرد. برای بخش بندی دقیق این تقویم شما باید به عنوان هر بخش صفحات فکر کنید، رویدادهای مهمی که در هر ماه رخ می دهند (مانند اعیاد، جشن ها و …) را در نظر بگیرید و در طراحی های خود قرار دهید. این بخش بندی ها در دیگر تقویم ها نیز رعایت می گردند.

• خودنمایی کردن

از تقویم های رومیزی به عنوان رزومه ای برای نمایش نمونه کارهایتان استفاده کنید. باید تصمیم بگیرید که کدام تصاویر یا محصولات و کدام پیام یا شعار تبلیغاتی بهترین توصیف برای نمایش کسب و کار شما می باشد. سعی کنید صفحات تقویم رومیزی را با بهترین و تاپ ترین نمونه کارهایتان پر نمایید. تصویری که قرار است بر روی تقویم چاپ شوند، باید دارای کیفیتی بالا و وضوح تصویر خوبی باشد.

تقویم رومیزی ابزاری کمکی برای یادآوری شما به مشتریان و کاربرانتان می باشد. در نهایت تصمیم گیرنده آن‌ها می باشند که با شما کار کنند یا خیر.

برخی دیگر از تقویم های رومیزی دارای طرح های حجمی خاص و منحصر به فردی هستند. در بسیاری از موارد به کمک طرح های اوریگامی می توان طرح های مد نظر مشتری و یا سفارش دهنده را طراحی کرد و ساخت، که انجام این کار تنها توسط افراد حرفه ای امکان پذیر خواهد بود. در غیر این صورت امکان دارد طراح، حجم را به روش های پیچیده و یا غیر اصولی طراحی کند. این طرح های پیچیده و خاص زیبایی های بصری فوق العاده ای به تقویم های رومیزی می دهند و آن‌ها را منحصر به فرد می کنند.

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی 1400

 

• نام تجاری و برند

تقویم تبلیغاتی شما یک ابزار بازاریابی است، بنابراین مطمئن شوید که برند شما در معرض دید باشد و اصطلاحاً به چشم آید. از رنگ های برند، سبک طراحی تان و لوگوی خود در هر صفحه استفاده کنید. طراحی باید به گونه ای باشد که مشتریان شان در اولین نگاه بدانند که تقویم ها برای شما می باشد. سعی کنید تقویم های رومیزی را با نمونه کارهایتان بسیار جذاب کنید! هر ماه و هر روز یک فرصت عالی برای به نمایش گذاشتن طرح های فوق العاده، خدمات و  یا محصولات شما است. به عنوان مثال، یک فروشنده محصولات آشپزخانه باید تقویم رومیزی با استفاده از عکس‌های آشپزخانه و وسایل آن طراح و چاپ کند.

• کیفیت بالا

محصولات با کیفیت بالا همواره توجه، اطمینان و حس مثبت را به مخاطبان منتقل می کنند. پس توجه داشته باشید که برای تقویم های رومیزی که سفارش می دهید همیشه بهترین متریال ها را انتخاب کنید. افرادی که تقویم های شما را دریافت می کنند با توجه به کیفیت تقویم رومیزی تان می توانند سلیقه شما و کیفیت محصولات تولیدی تان را حدس بزنند.

انتخاب تاریخ نمایش کاربردی

اگر می خواهید یک تقویم رومیزی منحصر به فرد طراحی کنید، مطمئن شوید که آن را جذاب خوانا طراحی کرده اید. از آنجایی که در طول یک سال تقویم رومیزی استفاده می شود، باید یک نمایش تاریخ عملکردی، که برای چشم لذت بخش است انتخاب کنید. خوانایی تقویم از مهم‌ترین ویژگی هر تقویم است. زیرا اگر این قسمت از تقویم کاربردی نباشد دیگر کاربرد های تقویم به چشم نمی‌آمده و عملاً تقویم رومیزی شما بلااستفاده می شود.

تکنیک های چاپ تقویم رومیزی 1403

هنگامی که تقویم رو میزی طراحی شده است، مرحله نهایی در فرایند تولید، چاپ است. جلسه ای با چاپگر خود داشته باشید تا در مورد تکنیک های چاپی که از کیفیت طراحی شما نمی کاهد، صحبت کنید. چاپ خانه ها باید دارای بهترین ابزار، با کیفیت‌ترین خدمات در زمینه چاپ افست و چاپ دیجیتال را به شما ارائه دهد تا تقویم رومیزی نهایی کیفیتی مطابق با طرح شما داشته باشد.

 اطمینان حاصل کنید و تصمیم بگیرید که روی کاغذهای مات یا براق چاپ کنید و یا نوع اتصالاتتان دوخته شده، سیم یا سیم پیچ یا منگنه و … باشد.

چاپ اختصاص تقویم رومیزی به چه صورت است؟

برای چاپ تقویم رومیزی  به‌صورت اختصاصی شما می‌توانید موارد زیر را انتخاب کنید یا تغییر دهید :

• طراحی اختصاصی تقویم رومیزی: اولین گام در یک تقویم رومیزی اختصاصی، طراحی اختصاصی بر اساس سلیقه کارفرما می باشد. این طراحی اختصاصی، تقویم رومیزی را منحصر به فرد کرده و دقیقاً مطابق با رنگ سازمانی و محصولات یا خدمات شرکت تقویم رومیزی طراحی می شود.

• ابعاد تقویم رومیزی: اگر تعداد تیراژهای سفارش بالا باشد معمولاً تولید‌کننده می پذیرند تقویم‌ رومیزی را مطابق با سایزی که مشتری درخواست می کند، تولید کنند.

• تعداد برگه های تقویم (۷برگی-۱۲ برگی-۱۳ برگی-۱۴ برگی و….)

• نوع کاغذ تقویم

• تعداد سفارش

• امکان چاپ بر روی صفحات: عموماً در طراحی صفحه های تقویم رومیزی و در بخش حاشیه ی تقویم ، فضای خالی در نظر گرفته می شود تا در این قسمت طرح ، نوشته و لوگوی شرکت سفارش دهنده قرار گیرد.

• چاپ پشت صفحات(دو رو): چاپ تقویم رومیزی به این صورت است که بر روی هر برگه یک روز یا ماه از سال نوشته می‌شود. در پشت صفحه می‌توان برای تصاویر مورد نظرتان یا درج تبلیغات استفاده کرد که به عنوان بهترین قسمت می‌باشد. اگر مشتری درخواست بدهد که تصویر و پیام‌های تبلیغاتی را روی تقویم چاپ کنند می‌توان از این قسمت‌ها استفاده کرد.

• چاپ بر روی جلد ، چاپ پایه: گاهی تبلیغات و شعار های یک شرکت بر روی پایه و یا روی جلد تقویم رومیزی چاپ می شوند. چاپ روی پایه تقویم رومیزی می تواند با  انواع روش های طلاکوبی، نقره کوبی و... روی پایه درج شود.

• حک لوگو بر روی تقویم: حتماً باید لگو سفارش دهنده، با یک نگاه در تقویم رومیزی دیده شود. این حک لوگو بسته به طراحی در مکان های مختلفی می تواند، مشاهده شود.

• ضخامت صفحات: بعضی از مشتریان تمایل دارند ضخامت برگ های تقویم را بیشتر بگیرید یا اینکه برای زیبایی بیشتر امباس طرح چرم یا چروک استفاده کنند.

• پوشش صفحات یا پایه: یووی موضعی یا سلفون، مات یا براق، بسته به سلیقه مشتری یا نوع تقویم رومیزی می تواند انتخاب گردد. برای پایه تقویم رومیزی می‌توان از روکش های مختلف مثل گالینگور یا گلاسه ۱۳۵ گرم سلفونی با تمپلات چاپی یا ساده و یا چاپ ۴ رنگ استفاده کرد.

•  جنس پایه: انتخاب جنس پایه تقویم رومیزی، ابتدا به بودجه کارفرما و سپس به سلیقه آن باز می گردد. برای پایه اگر از مقوای ایندل بورد استفاده شود قیمت تمام شده تقویم ارزان‌تر می شود، یا اینکه ضخیم تر گرفته می شود و تقویم رو میزی جلد سازی می شود. البته بعضی افراد فارغ از قیمت برای تقویم های خود از پایه های خاص مانند پلکسی و چوب MDF یا ترکیب این دو استفاده می کنند.

• اضافه کردن برگه و لت به تقویم رومیزی: می توانیم در طراحی و سفارش چاپ تقویم رومیزی تعدادی صفحه به انتها یا ابتدای تقویم رومیزی جهت درج اطلاعات یا تبلیغات اضافه کنید.

به طور کلی هر آنچه که مدنظر کارفرما می باشد را ابتدا  با طراح در میان گذاشته می شود و سپس با چاپگر بررسی می شود. با این تفاسیر در طراحی و چاپ اختصاصی تقویم های رومیزی  قدرت انتخاب مشتریان زیاد خواهد شد.

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی 1400

 

جهت ارزان‌تر شدن تقویم رومیزی چه کار هایی می توان انجام داد؟

گاهی از تقویم های رومیزی قرار است برای یک نمایشگاه و یا به تعداد بالا چاپ کرد، و یا گاهی بودجه کارفرما پایین است. برای این منظور راهکار هایی وجود دارد تا هزینه تمام شده را کاهش داد:

1. می‌توان به جای استفاده متداول  از کاغذ گلاسه ۲۵۰ گرم از کاغذ ۲۰۰ گرم استفاده کرد که این کار باعث کاهش قیمت می‌شود

2. به جای اینکه تقویم را در ۱۳ برگ چاپ کنیم  می‌توانیم در ۷ برگ چاپ کنیم و باعث کاهش قیمت می‌شود.

3. از پایه کارتی به جای پایه جلد سازی استفاده کنیم و کاهش قیمت داشته باشیم.

امسال با توجه به رکود بازار ایران به دلیل بیماری کرونا و همین‌طور گران شدن ارز، باید بتوانید بهترین بازدهی را از هزینه‌ای که بابت سفارش تقویم رومیزی می‌پردازید داشته باشید.یعنی اگر شما قرار X تومان هزینه برای چاپ تقویم بپردازید در مقابل در کوتاه‌مدت و درازمدت حداقل بازدهی آن X  ضربدر 10 باشد. در نظر داشته باشید در اغلب کسب‌وکارها تمامی هزینه‌ای که بابت تبلیغات پرداخت می شود را نهایتاً می‌توان از یک یا دو مشتری ثابت برگرداند. پس در سفارش تقویم رومیزی تبلیغاتی دست و دل‌باز باشید.

چرا تقویم رومیزی تبلیغاتی را به عنوان هدیه انتخاب می کنند؟

قیمت مناسب: اگر به دنبال یک هدیه کارآمد با قیمت مناسب هستید، تقویم رومیزی اختصاصی 1403 بهترین گزینه برای شما خواهد بود. از مهم ترین دلایل انتخاب تقویم رومیزی به عنوان یک هدیه تبلیغاتی مؤثر،می توان به قیمت تمام شده مناسب آن اشاره کرد.  تقویم رومیزی جزء گزینه هایی است که روی هر میز کاری پیدا می شود و همه افراد به آن احتیاج دارند. با درج لوگو یا شعار تبلیغاتی خود بر روی تقویم رومیزی، برند شما در طی یک سال به صورت مداوم در نظر مشتری قرار خواهد داشت.

تنوع طراحی : طراحی و تنوع  این تقویم رومیزی به اندازه ای زیاد است که گاهی انتخاب نوع خاص از بین آن دشوار می شود . اما در بین این تنوع وسیع حتماً نمونه ای متناسب با سلیقه شما و مخاطبانتان پیدا کرد که علاوه بر زیبایی کاربردهای فراوانی را نیز داشته باشد.

تطبیق پذیر: تقویم رومیزی از نظر ابعاد، هیچ گونه محدودیتی ندارد و به راحتی می توان سایز و همچنین طرح و رنگ مورد مشتری را در آن اعمال کرد.

کیفیت ساخت بالا: اگر در طراحی و تولید تقویم رومیزی مشکل بودجه وجود نداشته باشد، بهترین متریال ها را می توان در این تقویم استفاده کرد. حتی اگر از متریال خیلی قوی در این تقویم استفاده نشود باز هم کیفیت این تقویم بالا است. به علت سایز کوچک تقویم رومیزی نسبت به دیگر تقویم ها، و یا تعداد صفحات کمتر، در چاپ این تقویم می توان کمترین هزینه و بالاترین کیفیت را داشت. تقویمی با کیفیت است که در طی یک سال استفاده تغییر رنگ ندهد و از خوانایی آن کم نشود..

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی 1400

 

قابلیت اختصاصی سازی بالا:ب ه بیانی می توان گفت شما می توانید تک تک اجزای تقویم رومیزی را به صورت اختصاصی طراحی و چاپ کنید. قسمت هایی مثل پایه تقویم رومیزی، قسمت رویی هر صفحه، پشت هر صفحه، پلاک فلزی روی پایه و حتی فضای داخل پایه را می توان مطابق با خواسته شما طراحی و تولید نمود.

فضای تبلیغاتی کارآمد: فضایی که برای درج لوگو، طرح یا شعار تبلیغاتی و تصاویر شما در نظر گرفته شده است، بیشترین توجه را به خود جلب کرده و باعث می شود بتوانید برای یک سال متوالی، آیتم های مورد نظر خود را در دید مخاطب تان قرار دهید.

ساختار مستحکم و ایستا:در ساخت پایه تقویم باید از متریال های مرغوب، ضخیم و با کیفیت استفاده شود. قدرت ایستایی بسیار بالا و محکم و استوار بودن از مهم‌ترین ویژگی های یک پایه مناسب است. از بین رفتن فرم، واژگون شدن، کنده شدن صفحات و کج شدن فنر، در مورد تقویم های رومیزی نباید اتفاق افتاد. زیرا این مسائل دید مخاطبان راجع به شرکت شما را تغییر می دهد.

روند تولید و ارائه تقویم از نوع رومیزی:

روند تولید تقویم های رومیزی به این صورت می باشد که پس از سفارش مشتری به شرکت تبلیغاتی مورد نظر مراحل طراحی صفحات آن  آغاز می شود و پس از اتمام طراحی سفارش به چاپ می رسد و به مشتری تحویل داده می شود. با توجه به این که انواع تقویم رومیزی  به عنوان هدایای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند بهتر است برای سفارش چاپ به صحافی های معتبر که دارای تجهیزات پیشرفته صحافی می باشند مراجعه شود تا محصول نهایی با بالاترین کیفیت به چاپ برسد.

انتخاب چاپخانه تقویم رومیزی اختصاصی :

امروزه تعداد تولید کنندگانی که در زمینه کارهای تبلیغاتی از جمله چاپ سررسید و تقویم رومیزی در انواع مختلف فعالیت دارند نسبت به گذشته افزایش یافته است و انتخاب چاپخانه خوب جهت سفارش محصولات مورد نظر برای افراد کمی مشکل تر شده است. برای انتخاب یک چاپخانه خوب نکات مختلفی باید در نظر گرفته شود که مهم ترین آن‌ها شامل:

تجربه و مهارت نیروهای فعال در چاپخانه، استفاده از دستگاه های پیشرفته در چاپخانه و ارائه قیمت مناسب نسبت به کیفیت تولید بالا می باشد.

شرکت های تبلیغاتی چون طرح هرم که دارای واحد طراحی و واحد چاپ، در یک مکان هستند بهترین گزینه برای سفارش تقویم های رومیزی تبلیغاتی هستند.

صحافی انواع تقویم رومیزی 1403:

شکل نهایی و جذابیت یک تقویم رومیزی 1403 به میزان زیادی به صحافی آن بستگی دارد. صحافی از مهم‌ترین بخش های تقویم های رومیزی می باشد زیرا تقویم یک سال باید با کیفیت و بدون هیچ ایرادی استفاده شود. تعداد صفحات تقویم های رومیزی بسیار متغیر است، از پر طرفدارترین صحافی هایی که برای انواع تقویم های رومیزی استفاده می شود می توان به  پانچ و سیم اشاره کرد. البته این نوع صحافی ها نیز باید مرتب و دقیق انجام شود اما نسبت به دیگر صحافی ها هم ز هزینه مناسب تر و هم از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.

زمان سفارش تقویم رومیزی:

با توجه به این که از مهم ترین نگرانی های سفارش دهندگان تقویم رومیزی دریافت به موقع آن‌ها می باشد بهتر است در ثبت سفارش خود تعلل نکنند. تعلل در ثبت سفارش علاوه بر دیرتر آماده شدن تقویم رومیزی تبلیغاتی موجب افزایش هزینه ها به دلیل افزایش قیمت کاغذ و خدمات تولید کنندگان می گردد. به دلیل این که تولید کنندگان معتبر تقویم رومیزی و سررسید در هفته های پایانی سال با حجم زیادی از سفارش ها مواجه می شوند ممکن است ثبت سفارش برخی از محصولات را نپذیرند. بنابراین بهتر است سفارش به موقع انجام شود تا تقویم رومیزی نهایی با بالاترین کیفیت به چاپ برسد و به موقع در اختیار مشتری قرار گیرد.

 

طراحی و چاپ تقویم رومیزی 1400

 

ارائه تقویم رومیزی

بهتر است در پخش تقویم های خود کمی وسواس به خرج دهید و ارزش هدیه خود را در ذهن مخاطب بالا ببرید. همیشه ارزش محصول را صاحب محصول مشخص می‌کند نه دریافت‌کننده آن. مطمئناً اگر شما تقویم های رومیزی خود را در کنار قروشگاه های خود به هر رهگذری بدهید، از ارزش واقعی آن کاسته‌اید. وقتی شخص دریافت‌کننده می‌بیند که پس از خودش افراد دیگری نیز از شما به رایگان تقویم رومیزی دریافت می‌کنند، این ذهنیت به او القا می شود که این هدیه صرفاً جنبه تبلیغاتی داشته و از ارزش کمی برخوردار است. اما اگر همین هدیه را فقط به افراد یا مشتریان خاص و با آداب و احترام هدیه کنید، در اصل برای محصول خود ارزش سازی کرده‌اید و به شخص مقابل القا می‌کنید که برای شما فردی محترم و ارزشمند است که هدیه‌ای گران‌بها به او داده‌اید و این‌گونه یک حس اعتماد و علاقه به شما و کسب‌وکار و برند شما در ذهن اطرافیان ایجاد می شود.

سعی کنید همیشه در ذهن خود بین مشتریان خود تفاوت قائل شوید و آن‌ها را از هم تفکیک کنید. شما باید مراقب دو دسته از مشتریان خود باشید، مشتریان تازه‌کار و مشتریان دائم.

می‌توانید با هدیه تقویم رومیزی ارزشمند خود به مشتریان تازه‌کار سعی کنید برند خود را با ارزشی بالا به آن ها معرفی کنید. اما بهتر است برای مشتریان ثابت خود هدیه‌ای بیشتر در نظر بگیرید تا وجه تمایز آن‌ها را به خودشان ثابت کنید. به‌طور مثال می‌توانید در یک ساک دستی شکیل علاوه بر تقویم رومیزی، یک خودکار تبلیغاتی و یک سررسید اروپایی نیز به آن‌ها هدیه کنید. به‌هیچ‌عنوان به این موضوع فکر نکنید که مشتریان ثابت قرار نیست شمارا ترک کنند. بلکه آن‌ها نیاز به مراقبت دارند تا برای کسب‌وکار شما همیشگی شوند.