چاپ تقویم دیواری

نویسنده: نسیم نیری     تاریخ: 2017-08-23

چگونگی پیدایش تقویم
از هنگامی که انسان به زراعت و کشت و کار مشغول شد ، توجه به  گذر زمان ، فصل ها  و آمد و شد شب روز برایش اهمیت بیشتری پیدا کرد . پس کوشید سالنامه یا تقویمی را طراحی کند تا با آن بتواند وضعیت آب و هوا را پیش بینی کند حتی مصریان قدیم برای پیش بینی طغیان رود نیل از تقویم استفاده می کردند . کاربرد تقویم های امروزی ، علاوه بر آنچه پیشینیان مورد استفاده قرار می دادند، نظم دهی ،سامان دهی و برنامه ریزی امور روزمره ، مناسبت های دینی ، تنظیم دفاتر مالی ، تعیین زمان جنگ ، تعیین زمان های سعد و نحس و ... می باشد .

تقویم دیواری خلاقانه

انواع تقویم

طراحی تقویم دیواری

اقسام کلی تقویم خورشیدی ، قمری ، شمسی ـ قمری و میلادی هستند . اما از نظر فیزیکی نیز تقویم ها را می توان دسته بندی کرد : تقویم های جیبی ، کیفی ، رومیزی ، کتابی ، سررسید ، چسبی و دیواری .

هرکدام از تقویم ها کاربرد خاص خود را دارند و در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند .

چاپ و توزیع تقویم دیواری

کیفیت ، وضوح و دقت نوشته ها ، عکس ها و تصاویر از مهم ترین بخش های تقویم دیواری هستند . تقویم ها را می توان به عنوان هدیه در مدارس ، مناسبت ها ، اعیاد ، رویداد های مهم سازمانی ، شرکتی ، کسب و کاری استفاده کرد . چاپ تقویم علاوه بر ابزار و تجهیزات جدید و قوی ، نیازمند طراحی قوی می باشد .

چاپ تقویم دیواری

چرا از تقویم دیواری استفاده کنیم ؟

موارد استفاده از تقویم دیواری

اساسی ترین رکن در طراحی تقویم ها  استفاده آسان از تقویم و در معرض دید مستمر بودن آن است .

تقویم دیواری چه در داخل و چه در خارج از ایران ، به علت حجم کم ، سبک بودن ، قرار گرفتن در معرض دید و ارزان بودن مورد استفاده قرار می گیرد . از این تقویم ها به عنوان تبلیغات و یا هدیه  به خصوص در هنگام رسیدن به سال نو استفاده می شود . این تقویم ها قابلیت مانور تبلیغاتی زیادی دارند . چرا که در تمام طول سال به شکلی غیر مستقیم ، تبلیغ شما باقی خواهد ماند . همچنین سایز تقویم ، قدرت تاثیر گذاری تبلیغات را تحت تاثیر قرار می دهد .

معمولا جنس کاغذ تقویم های دیواری را از نوع گلاسه انتخاب می کنند چرا که در مقابل آب مقاوم است . برگه های کاغذ توسط منگنه ، سیم و یا گیره ی پلاستیکی به هم متصل می باشند . البته تقویم های دیواری می توانند چند برگ و یا تک برگ باشند .

اطراف کاغذ می تواند فضای مناسبی برای طراحی و نوشتن مطالب می باشد و قابلیت سفارشی شدن بالایی دارد .


درباه طرح هرم

رساتریـن شیـوه برقـراری ارتبــاط بــا جهــان امــروز، هنـــر زبــان نوشتــاریسـت. بهترین و موفق ترین روش در این راستا، تبلیغات با ایده های نوین است. موسسه طرح هرم با یک دهه سابقه‌ی درخشان و فعالیت مستمر در زمینه تبلیغات،در سایه‌ی مهندسین مشاور و کادری مجرب، هنر و خلاقیت نوین و بهره گیری از مدرنترین دستگاههای چاپ توانسته است اهداف خود را در راستای پاسخگوئی به نیاز مشتری تحقق بخشد. از سوی دیگر ... ادامه مطلب

تماس با ما

تلفن تماس با دفتر مرکزی
02126291519 \ 02126291502

Tarh Heram Advertising Group © Copy Right 2016