ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ تقویم دیواری

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

چگونگی پیدایش تقویم
از هنگامی که انسان به زراعت و کشت و کار مشغول شد ، توجه به  گذر زمان ، فصل ها  و آمد و شد شب روز برایش اهمیت بیشتری پیدا کرد . پس کوشید سالنامه یا تقویمی را طراحی کند تا با آن بتواند وضعیت آب و هوا را پیش بینی کند حتی مصریان قدیم برای پیش بینی طغیان رود نیل از تقویم استفاده می کردند . کاربرد تقویم های امروزی ، علاوه بر آنچه پیشینیان مورد استفاده قرار می دادند، نظم دهی ،سامان دهی و برنامه ریزی امور روزمره ، مناسبت های دینی ، تنظیم دفاتر مالی ، تعیین زمان جنگ ، تعیین زمان های سعد و نحس و ... می باشد .

تقویم دیواری خلاقانه

انواع تقویم

طراحی تقویم دیواری

اقسام کلی تقویم خورشیدی ، قمری ، شمسی ـ قمری و میلادی هستند . اما از نظر فیزیکی نیز تقویم ها را می توان دسته بندی کرد : تقویم های جیبی ، کیفی ، رومیزی ، کتابی ، سررسید ، چسبی و دیواری .

هرکدام از تقویم ها کاربرد خاص خود را دارند و در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند .

چاپ و توزیع تقویم دیواری

کیفیت ، وضوح و دقت نوشته ها ، عکس ها و تصاویر از مهم ترین بخش های تقویم دیواری هستند . تقویم ها را می توان به عنوان هدیه در مدارس ، مناسبت ها ، اعیاد ، رویداد های مهم سازمانی ، شرکتی ، کسب و کاری استفاده کرد . چاپ تقویم علاوه بر ابزار و تجهیزات جدید و قوی ، نیازمند طراحی قوی می باشد .

چاپ تقویم دیواری

چرا از تقویم دیواری استفاده کنیم ؟

موارد استفاده از تقویم دیواری

اساسی ترین رکن در طراحی تقویم ها  استفاده آسان از تقویم و در معرض دید مستمر بودن آن است .

تقویم دیواری چه در داخل و چه در خارج از ایران ، به علت حجم کم ، سبک بودن ، قرار گرفتن در معرض دید و ارزان بودن مورد استفاده قرار می گیرد . از این تقویم ها به عنوان تبلیغات و یا هدیه  به خصوص در هنگام رسیدن به سال نو استفاده می شود . این تقویم ها قابلیت مانور تبلیغاتی زیادی دارند . چرا که در تمام طول سال به شکلی غیر مستقیم ، تبلیغ شما باقی خواهد ماند . همچنین سایز تقویم ، قدرت تاثیر گذاری تبلیغات را تحت تاثیر قرار می دهد .

معمولا جنس کاغذ تقویم های دیواری را از نوع گلاسه انتخاب می کنند چرا که در مقابل آب مقاوم است . برگه های کاغذ توسط منگنه ، سیم و یا گیره ی پلاستیکی به هم متصل می باشند . البته تقویم های دیواری می توانند چند برگ و یا تک برگ باشند .

اطراف کاغذ می تواند فضای مناسبی برای طراحی و نوشتن مطالب می باشد و قابلیت سفارشی شدن بالایی دارد .