ایده های تولید و اجرای تبلیغات

طراحی و چاپ لیف لت

  • نویسنده: سعید هدایتی
  •     
  • :تاریخ

 

لیف لت ها نیز مانند بروشور ها و کاتالوگ ها برای معرفی کالا و خدمات شرکت ها طراحی و چاپ می شوند،طراحی لیف لت معمولا توسط طراحان گرافیک و شرکت‌های تبلیغاتی انجام می گیرد. چاپ لیف لت ها نیز باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد تا بتواند به خوبی معرف کالا یا خدمات برند باشد.

 لیفلت ها معمولا از جنس کاغذ گلاسه تهیه می شوند، چاپ لیف لت یکی از ساده ترین و ارزان ترین روش‌های تبلیغات محسوب می گردد.

 

 

 در طراحی لیف لت‌ها باید به نکاتی دقت کنید. جذابیت محصول، دقیق و مفید بودت متون و محتوای لیف لت،   کیفیت مناسب چاپ و کاغذی که لیف لت با آن چاپ تولید شده است. این موارد در طراحی لیفلت بسیار ضروری است. به همین دلیل بهتر است برای طراحی لیف لت بهتر است به شرکت‌های تبلیغاتی معتبر و یا طراحان گرافیک کاربد و حرفه ای مراجعه نمایید.

معرفی لیفلت

لیف لت چیست؟ لیف لت یک برگه کاغذی یا مقوایی است که روی آن اطلاعات و یا پیام هایی در مورد کالا یا خدمات برند، با هدف ترقیب مشتریان به خرید چاپ گردیده است. معمولاً صاحبان کسب و کار و تبلیغات از برای توسعه کسب و کار خود و نفوذ بیشتر در بازار هدف به گزینه‌های متفاوتی متوسل می شوند که یکی از آنها لیف لت است.

لیف لت ها ابعاد گوناگونی دارند که رایج ترین انواع آن  A4و  A5می باشد. اما طرح های متنوع تری در لیف لت وجود دارد. این گروه بلند و کشیده و باریک هستند، این گروه از لیف‌لت‌ها ممکن معمولا با استفاده از تا به چند قسمت کوچکتر و مساوی تقسیم می شوند مثلا لیف لت 66 در 22 سانتی متری که در حالت تا شده 22 در 22 سانتی متر می شود. با توجه به نوع کار و میزان حجم محتوای لیفلت، طراحان گرافیک می توانند ابعاد، برش و یا تعداد خط تای لیفلت را تعیین کنند و بر آن اساس اقدام به طراحی لیفلت نمایند.

 

 

 برای برخی از تبلیغات بخصوص تبلیغات بصری این گروه از لیف لت ها بسیار مناسب هستند. البته بسته به نیاز مخاطب، نیاز مشتری و سفارش دهنده نوع طرح و ماهیت کاری که دارد می توان انواع گزینه ها را آزمایش کرد. سلیقه و استراتژی های مختلف بازاریابی باعث تنوع کار در سفارش لیف لت ها می شود که البته لیف لت ها قادر به پیاده سازی این طرح ها هستند.

هر روز که می گذرد نقش لیف لت در بازار تبلیغات به خصوص بازار ایران افزایش می یابد. این محصول چاپی در صنعت تبلیغات بروز و ظهور بیشتری پیدا می‌کند. اما مزایای لیف لت برای کار تبلیغاتی چیست؟

 اول آن که قیمت لیف لت بسیار مناسب است و پیوندی بین شما و مشتریان بالقوه تان ایجاد می کند. به دلیل بازده بالایی که این محصول دارد گزینه بسیار مناسبی برای ارتقا کسب و کار شما است همچنین لیف لت ها پذیرای طرح های خلاقانه شما هستند و می توانید با طراحی همگون و همسو با اهداف تجاری خود طرحی مناسب به وجود آورید.

 

 

اصول طراحی لیفلت

در ادامه به اطلاعات و جزئیاتی که باید در داخل لیف لت قرار دهیم تا نتیجه خوبی از آن بگیریم می پردازیم. استفاده از عکس های مناسب و مرتبط با محصول در کنار متن ها و سایر اطلاعات مفید می تواند کمک زیادی مشتریان شما به جهت تصمیم گیری برای خرید انجام بدهد، همچنین مشتریان از طریق این لیفلت ها به مقایسه محصول و خدمات شما و سایر رقبایتان می پردازند.

اگر لیفلت را برای یک محصول خود طراحی و چاپ می کنید بهتر است از عکس های مختلف برای نشان دادن بهتر محصول خود بهره ببرید، سعی نمایید در عکس‌ها ظرایف و جزئیات محصول به خوبی نمایان باشد، اگر لیفلت را برای چند محصول مشابه با قابلیت‌های متفاوت چاپ می‌کنید ( مثلا چند مدل مختلف چایساز)، لازم است طراحی آن به گونه ای باشد که مخاطبین به راحتی بتوانند آن محصولات را باهم مقایسه و بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایند.

یک لیفلت خوب لیفلتی است که بتواند به تنهایی پاسخگوی تمام سوالات رایج در مورد کالا یا خدمات شما باشد، چرا که برخلاف فروشندگان که در فروشگاه باقی می‌مانند، لیفلت ها همراه مشتری به خانه و سایر محیط‌ها منتقل می شوند و ممکن است نظر سایرین را نیز جلب نمایند. ذکر مواردی همچون مدّت زمان گارانتی و یا خدمات پس از فروش، امکان مرجوع کردن کالا و... که می‌تواند برای خریداران جذاب باشد در لیفلت از نکات بسیار ضروری است.

 

 

انتخاب لحن مناسب و انتخاب متن مناسب برای محتوای به کار رفته شما بسیار تاثیرگذار است. مرحله بعدی انتخاب فونت مناسب است، مخاطب را با خط خوش و خوانا جذب کنید. لیف لت شما باید حاوی یک متن خوب با خطوط خوب و خوانا باشد تا قابلیت جذب مشتری شما را بیشتر کند.

در پایان در لیفت لت خود اطلاعات لازم برای تماس و معرفی برند خودتان را تهیه کنند تا مشتریان احساس کنند که با یک برند تجاری معتبر و پاسخگو روبرو هستند. از میان این گزینه‌ها می‌توانیم به شماره تلفن خدمات پس از فروش، تلفن امور مشتریان، سایت شرکت ایمیل شما، یا حساب های شبکه های اجتماعی، نشانی دفتر مرکز، نشانی سایر شعب فروشگاه و... اشاره کنید.