ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ افست پنج رنگ

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

چاپ افست چیست ؟

 

چاپ افست یا همان چاپ اتوماتیک که بیشترین کاربرد را در زمینه چاپ داردو می شود گفت که یکی از ورد استفاده ترین روش های چاپ در کشور است.این نوع چاپ بر خلاف چاپ سیلک دستی نیست و توسط دستگاه های اتوماتیک انجام میشود .

در این نوع چاپ دیگر محدود به یک رنگ نیستید و هر طرح با هر تعداد رنگ را میتوانید انتخاب کنید، زیرا دستگاه چاپ افست  از چهار رنگ اصلی آبی ، زرد ، قرمز و مشکی استفاده می کند و طیف دیگر رنگ ها را با ترکیب این رنگ های اصلی ایجاد می کند.

دستگاه های چاپ افست قیمت بسیار بالایی دارند و روز به روز مدرن تر میشوند و کیفیت چاپ انها بالاتر میرود.این مدل چاپ مناسب برای چاپ ، با تیراژ بالا مانند بروشور ، کارت ویزیت یا کاتالوگ می باشد.

چاپ افست پنج رنگ

 

چاپ افست پنج رنگ

دستگاه های چاپ افست ، روز به روز در حال پیشرفته تر شدن و ارائه تصاویر چاپی طبیعی تر و واقعی تر هستند . بری از دستگاه های چاپ افست چهار رنگ هستند که از همان چهار رنگ اصلی (cmyk) را استفاده می کنند ، و برخی دیگر از دستگاه های چاپ افست پنج رنگ هستند .

دستگاه چاپ افست پنج رنگ ، علاوه بر چهار رنگ اصلی ، از یک رنگ دیگر مانند رنگ طلایی ، نقره ای و یا رنگ هایی که فرمول منحصر به فردی دارند و ساختگی هستند ، استفاده می کنند .

استفاده از این رنگ ها در چاپ ، می تواند برای کار های چاپی تزئینی ، مفید و کار آمد باشند و این امکان را برای تولید کننده و مصرف کننده به وجود آورد که دایره حرکت و انتخاب گسترده تری داشته باشند .

چاپ افست پنج رنگ