ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ کاتالوگ صنعتی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

کاتالوگ چیست ؟

کاتالوگ یک دفترچه است که یک شرکت میتواند از مجموعه محصولات خود به همراه کلیه اطلاعات لازم برای معرفی محصولات گرد آوری کند.می توان گفت  ،کاتالوگ های صنعتی بیشترین رکورد مطالعه و استفاده را دارند، زیرا افراد برای استفاده از دستگاه ها و آشنایی با آن ها و همچنین نحوه ی راه اندازی دستگاه ها نیازمند اطلاعات درج شده در این کاتالوگ ها می باشند.

چاپ کاتالوگ صنعتی

موارد استفاده از کاتالوگ ها

کاتالوگ ها را می توان در هر زمینه ای مورد استفاده قرار داد ، برای نمونه ،تولید ،صنعت ،خدمات ،خدمات گردشگری ،محصولات آرایشی و بهداشتی، ساخت و ساز و هر گونه فعالیت دیگری که نیاز به معرفی  و تبلیغات داشته باشد.

 

برای طراحی  کاتالوگ صنعتی به موارد زیر توجه کنید.

 

اندازه کاتالوگ

اینکه اندازه کاتالوگ شما چقدر باشد ،بستگی به انتخاب شما دارد،باید اندازه  ی کاتالوگ را متناسب با نوع کار ویا محصول  انتخاب کنید. مثلا برای انتخاب اندازه ی یک کاتالوگ صنعتی  باید، در نظر داشته باشید که تصویر دستگاه ها و توضیحات مربوط به آن ها ترجیحا در یک صفحه جای بگیرند.

 

متن کاتالوگ

متن کاتالوگ، یکی از مهمترین  موضوعات مربوط به طراحی کاتالوگ  است .متن یک کاتلوگ صنعتی معمولا نام دستگاه های به کار رفته در صنعت  مورد نظر، توضیحاتی مر بوط به نحوه ی عملکرد دستگاه ها و نحوه ی  راه اندازی و استفاده از دستگاه می باشد.

چاپ کاتالوگ صنعتی

تصویر کاتالوگ

استفاده از تصویر در طراحی کاتالوگ ضروری میباشد،تقریبا بیشتر قسمت های کاتالوگ باید دارای تصویر باشد.برای کاتالوگ های صنعتی معمولا از تصاویر تخصصی استفاده می کنند تا تصاویر جذاب وخیره کننده.

 

جنس کاتالوگ

از کاتالوگ کاغذی کمتر استفاده کنید. سعی کنید از کاغذ های مرغوب و ترجیحا روغنی و یا گلاسه استفاده کنید که جذابیت بیشتر و مقاومت بالا تری دارند.

چاپ کاتالوگ صنعتی