ایده های تولید و اجرای تبلیغات

رول آپ

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

استفاده از رول آپ های تبلیغاتی در کنفرانس ها و نمایشگاه ها، یک پتانسیل بالقوه برای تبلیغ می باشند که اگر بر طبق اصول موثر هدایت شوند باعث توجه و تمایل بیشتر مخاطبان در جهت خرید محصول یا خدمت ارائه شده می گردند. جهت موفقیت بیشتر در رول آپ های تبلیغاتی نیازمند اجرای اصول کاربردی در راستای افزایش جذابیت آن ها است. رول آپ ها فضای مناسبی برای نمایش آگهی در اختیار عرضه کنندگان دولت و صنعتگران قرار می دهد .

عوامل موثر در بکارگیری رول آپ تبلیغاتی:

عواملی که در بکارگیری رول آپ تبلیغاتی تاثیر گذارند شامل نوع فعالیت شرکت تجاری، میزان اندازه شرکت، ادراک شرکت ها نسبت به تبلیغات، اثر بخشی، فعالیت رقبا در صنعت مورد نظر، توان مالی شرکت ها نسبت به چاپ رول آپ ، منافع این نوع بازاریابی، میزان تقبل ریسک پذیری شرکت، جذابیت بصری و... می باشند.

 

فرهنگ عنصر اساسی تبلیغ با رول آپ :

فرهنگ هویت دهنده ی یک جامعه و مهمترین عامل در شخصیت دادن و شکوفا کردن استعدادهای درونی افراد جامعه به شمار می رود . تبلیغات با ارسال پیامی جانبدارانه به مخاطب وبا کوششی آگاهانه و حساب شده به منظور تغییر ادراک و همسو نمودن رفتار مخاطب با انگیزه ی سازنده ی تبلیغات صورت می گیرد. رول آپ استند با مخاطبین و بازدیدگنندگان ارتباطی دوسویه برقرار می کنند. تصاویر نقش بسته بر رسانه های تبلیغاتی در عین حال که بر ذهن و فکر مردم اثر می گذارند خود نیز متاثر از نوع فرهنگ و ذهنیت همین مخاطبین هستند .

 

طراحی رول آپ استند ثابت:

رول آپ استند ثابت، یک بنر تبلیغاتی است که بر روی پایه ای ایستاده شده است. طراحان رول آپ با استفاده از مواد و تکنیک ها و با تلفیق روش های مختلف مواد گوناگون را در کنار هم به کار می برند. از آنجا که تجربه خلاقیت را به همراه دارد، استفاده از رول آپ استند ثابت برای بیان تجربه های جدید و خلاقیت، واسطه ای جذاب و مناسبی است. امروزه چاپ رول آپ به تجربه های خلاق دست پیدا کرده و ترکیبی از تکنیک های مختلف طراحی و چاپ را شامل می شود. چاپ رول آپ استند ثابت این امکان را می دهد تا آثاری تبلیغی در نسخه های متعدد و محدود با توجه به این که تاثیرات آن ها بر روی بیننده متفاوت است ، داشته باشیم. توجه کنید که شناخت مواد چاپی و استفاده از آن ها در انواع شیوه های چاپ رول آپ مستلزم صرف وقت ، حوصله و تجربه بسیار است.