ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ کاتالوگ با رنگ اختصاصی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

بسیاری از سازمان ها و شرکت ها خواستار پیام رسانی مختصر، قابل حمل، حجم کم و موثر برای معرفی محصولات خود هستند. کالا نما یا کاتالوگ وسیله ای است که با استفاده از تصاویر و متون مرتبط ، راهنمایی لازم را به خریداران و مصرف کنندگان ارائه می دهد. کاتالوگ، در دو نوع تک محصولی و چند محصولی عرضه می شود. هدف از انتشار کاتالوگ به شکل تک محصولی، معرفی یک محصول یا خدمت و در کاتالوگ چند محصولی، معرفی محصولات و خدمات جدید با عملکرد ، اهداف و روش های مختلف مصرفی می باشد. همچنین امکان استفاده از کاتالوگ های چند محصولی در زمان های مختلف وجود دارد و مختص یک محصول و مکان خاص نیست.

چاپ کاتالوگ با رنگ اختصاصی

سفارش کاتالوگ :

روند چاپ کاتالوگ شامل : طراحی بر اساس سایز های استاندارد (خشتی کوچک، خشتی بزرگ، پالتویی، A4، A5، B4، B5)، صفحه بندی (تصویر سازی، تایپ، حروفچینی، ترجمه، عکاسی، اسکن تصاویر)، چاپ کاتالوگ در رنگ های با کیفیت و مرغوب ، خدمات جانبی در چاپ کاتالوگ (مثل روکش گذاری ، سلفون های مات ، براق ، حرارتی ، UV ، طلاکوب یا نقره کوب ، استفاده از کلیشه برجسته ، استفاده از رنگ پنجم یعنی رنگ های فسفری، طلایی و رنگ های پنتون) ، صحافی و چاپ نهایی می باشد. باید درنظر داشت که علاوه بر طراحی کاتالوگ لازم است بر محتوای آن توجه لازم را لحاظ نمود.

چاپ کاتالوگ با رنگ اختصاصی

چاپ کاتالوگ رنگی :

کاتالوگ بر روی کاغذ ها و در اشکال متفاوتی چاپ می شوند و نوع رنگ های به کار برده شده بر روی کاتالوگ بر اساس جنس کاغذ ، انتخاب می شود. جنس کاغذ های انتخابی در انواع  پنبه، کتان، چوب و نیشکر بوده و کیفیت کاغذ انتخابی در چاپ و نمایش طیف رنگ های به کار برده شده در کاتالوگ اثرگذار است. استفاده از کاغذهای با گراماژ 80 تا 350 برای کاتالوگ های با تصاویرزیاد، به منظور گرفتن خروجی با کیفیت لازم و ضروری است. اما معمولا  با افزایش تعداد صفحات از گراماژ کاغذ می کاهند و تعداد صفحات کاتالوگ را در مضربی از 4 انتخاب می کنند.

چاپ کاتالوگ با رنگ اختصاصی

 معمولا برای چاپ کاتالوگ رنگی، از چاپ چهار رنگ بر روی کاغذ گلاسه استفاده  می شود . استفاده از رنگ های مناسب و تکنیک روانشناسی رنگ ها در انتقال مفاهیم مورد نظر موثر است به طوری که برای به هیجان آوردن مخاطبین و جلب توجه  ، آسودگی، سکون، جذب ناگهانی خریداران ، آسودگی، سکون و ... از ترکیب رنگ ها استفاده می کنند. همچنین متخصصین صنعت چاپ از کد رنگی CMYK برای طراحی استفاده می کنند.

چاپ کاتالوگ با رنگ اختصاصی