ایده های تولید و اجرای تبلیغات

بروشور غذا

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

استفاده از روش ها و رسانه های تبلیغاتی ، در هر کسب و کاری ضروری و بدون تبلیغات سود مورد انتظار کسب نخواهد شد. هم اکنون استفاده از تبلیغات آنلاین بسیار رایج است اما تبلیغات کاغذی ، در دسترس تر می باشد . اولین گام در فروش محصولات و خدمات، شرح خصوصیات و ویژگی های آن با استفاده از بروشور است . محتوای بروشور (برخلاف کاتالوگ که درباره مجموع محصولات شرکت بیان می شود) ، درج اطلاعات محصول و نحوه ی استفاده از آن را شامل می شود.

بروشور غذا

بروشور غذا :

غذا جزئی از زندگی است و توجه به آن ، توجه به شیوه ی صحیح زیستن است . غذا و فرهنگ استفاده از آن در هر کشوری متفاوت است . برخی از غذاها (یا نوشیدنی ها) در مراسم و مناسبت های خاص (مانند جشن ها ، عزاداری ها یا غذاهای نذری) سرو می شوند. زندگی شهری و شهرنشینی ، انسان را به سوی کار و فعالیت بیشتری سوق داده و از پرداختن به کارهای زمانبر باز داشته است و به همین علت استفاده از غذاهای رستوران و تهیه های غذا ، نسبت به سال های گذشته در حال افزایش بوده و صاحبان این اماکن سعی در تبلیغ و جذب مشتریان بیشتری دارند .

بروشور غذا

 از پایه ای ترین روش تبلیغ در رستوران ها ، بروشور غذاست. بروشور غذا یا منوی غذا (رستوران و کافی شاپ) از بروشورهای خاص و مخصوص معرفی منوی رستورانی می باشند . درج منو ، قیمت ، شماره تلفن ، آدرس ، ساعات کاری رستوران (کافی شاپ) ، لوگو، شعار تبلیغاتی، نمونه تصاویر و ... از الزامات بروشور غذایی است .

طراحی بروشور غذا :

بروشور در اندازه های استاندارد A4 یا A5 و خلاقانه طراحی و چاپ می شود . بروشور به علت های صرفه ی اقتصادی ، تولید آسان، طراحی زیبا و قابلیت توزیع گسترده از محبوب ترین رسانه های تبلیغاتی است. به منظور طراحی حرفه ای بروشور غذا ، استفاده از متن و شعار تبلیغاتی، عکاسی صنعتی، و استراتژی های تبلیغاتی لازم است . استفاده از طرح ها ، قطع ها و مطالب خاص (مثل دستور پخت غذا) موجب جذاب تر شدن و افزایش دقت و تمرکز مشتریان بر روی غذاهای موجود خواهد شد .

بروشور غذا

طراحی و چاپ بروشور اولین گام تبلیغات می باشد و بدون روش های بازاریابی مانند : شناختن مخاطبان ، نواحی جغرافیایی مناسب برای توزیع بروشور ، استفاده از استراتژی های تبلیغاتی مانند چاپ کوپن های تخفیف بر روی هر بروشور، تخفیف های فصلی ، درج منوی متفاوت با سایر همکاران، پرده برداری از غذاهای جدید به مناسبت های خاص و مواردی از این دست ، موجب کم اثر شدن تلاش های شما خواهد شد. هم چنین توجه به تازه تاسیس یا قدیمی بودن رستوران و گستره فعالیت آن، در طراحی بروشور غذا ضروری است .