ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ عکس روی تخته شاسی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

شاسی چیست؟

تخته شاسی امروزه جایگزین قاب عکس های پر نقش و نگار قدیمی برای درج عکس ها شده است.البته این ابزار در تبلیغات استفاده ی بیشتری دارد زیرا در سطح شهر نمیتوان برای درج عکس تبلیغاتی از قاب عکس استفاده کرد.این ابزار امروزه با جنس های مختلفی از قبیل ام دی اف ،تخته سه لا و فیبر موجود میباشد و میتوان در ابعاد واندازه های دلخواه آنها را تهیه کرد.

چاپ بر روی ام.دی.اف

اگر ابعادعکس شما کوچک باشد عکس به صورت مستقیم بر روی تخته قابل انجام است،اما اگر ابعاد عکسی که میخواهید چاپ کنید بزرگ باشد ،ابتدا آن را بر روی کاغذ مخصوص چاپ میکنند وسپس روی تخته شاسی می چسبانند.

چاپ عکس روی تخته شاسی

چاپ بر روی فوم برد

فوم برد نیز یکی از انواع تخته شاسی می باشد که جنس آن از چوب یا فراورده های چوبی نیست،بلکه از جنس پلی استایرن فشرده است.سبک است،قابلیت چاپ روی آن وجود دارد البته به روش دیجیتال،از نطر اقتصادی به صرفه است،قابلیت برش داردو مقاوم است.

 

چاپ لاستر

این نوع کاغذ برای عکس های کم کیفیت ساخته شده و جزئیات را به خوبی نمایش نمیدهد.این کاغذ درون بافت خود مقداری بافت پلاستیکی نیز دارد ، همچنین درخشندگی اندکی دارد، بنابر این انعکاس نور کمتر روی آن تاثیر میگذارد و اثر انگشت روی آن باقی نمیماند یا کمتر باقی میماند.

چاپ سیلک

این کاغذ شباهت های زیادی  به چاپ لاستر دارد، تراکم کمتری نسبت به لاستر دارد اما از نقطه نظر اشباع رنگ از آن بهتر است،بافت درشتی دارد ،لک اثر انگشت  و انعکاس نور کمی دارد.

چاپ عکس روی تخته شاسی

چاپ متالیک

کاغذ متالیک گرانترین نوع کاغذ است وبسیار براق میباشد،به دلیل جنس براقی که دارد، برای چاپ عکس های تبلیغاتی بسیار مناسب است ،انعکاس نور بالایی دارد.از این کاغذ دو نوع  ساده و وی سی موجود است . نوع ساده آن در تمام دستگاه ها قابل استفاده است ،اما نوع وی سی مخصوص دستگاه های لیزریست.

کیفیت چاپ

کیفیت چاپ بر روی تخته شاسی به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند:

کیفیت عکس گرفته شده

کیفیت کاغذ استفاده شده برای چاپ

نوع تخته شاسی انتخاب شده برای چاپ

کیفیت دستگاه استفاده شده برای چاپ