ایده های تولید و اجرای تبلیغات

طراحی و چاپ کارت ویزیت شیشه ای

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

کارت ویزیت  چیست و چه کار برد هایی دارد؟

کارت ویزیت  ابزار کوچک وبسیار قدرتمندیست که در معرفی شما و کسب و کارتان کمک بسزایی می کند .

علاوه بر معرفی شما وکسب و کارتان یک روش تبلیغاتی کوچک ودر عین حال قدرتمند است.

باعث ایجاد حس  اعتماد در مشتری میشود و شما را حرفه ای معرفی میکند.

این کارت رابط بین شما و مشتری هایتان است و اولین چیزیست که شما را معرفی میکند، پس باید آن را به صورتی  طراحی کنید که در همان لحظه اول تفاوت شما با رقبایتان را مشخص کند و یک تصویر قوی از شما به نمایش بگذارد.

سعی کنید کارت خود را به گونه ای طراحی کنید که ذهن مخاطبتان را درگیر کند .

طراحی و چاپ کارت ویزیت شیشه ای

پیشینه استفاده از کارت ویزیت

کارت ویزیت برای اولین بار در انگلستان توسط بازرگانان مورد استفاده قرار گرفت،برای این  کار از روش حکاکی روی صفحات نازک مسی  استفاده میکردند.و بعد ازآن در قرن 18 در امریکا و در اواسط قرن 19 استفاده از کارت ویزیت  در اروپا رواج یافت.ثروتمندان واشراف زادگان  و اشخاص معروف ،برای  تنظیم قرار ملاقات های خود از کارت ویزیت استفاده میکردند.برای این کار از پارچه و تکه های چرم استفاده میکردند.

انواع کارت ویزیت

از گذشته تا به امروز از روش های مختلفی برای طراحی  کارت ویزیت استفاده کرده اند.از حکاکی روی مس گرفته تا استفاده از چرم و پارچه.نمونه ها رایج امروزی عبارتند از :کارت ویزیت لمینت،کارت ویزیت پارچه ای،کارت ویزیت سلفونی،کارت ویزیت شیشه ای و...

برای ادامه  کاربه طراحی کارت ویزیت شیشه ای  میپردازیم.

 

کارت ویزیت شیشه ای

این کارت ها نوعی طلق است که به عنوان کارت ویزیت شیشه ای شناخته میشوند. کارت ویزیت های شیشه ای با اشکال و ضخامت های متفاوت مورد استفاده قرار میگیرند . کارت ویزیت های شیشه ای دو رو نیستند و به دلیل جنسی که دارند نمیشود از دو طرف آن استفاده کرد و چاپ در یک سمت انجام میشود.

طراحی و چاپ کارت ویزیت شیشه ای

کارت ویزیت شیشه ای مات

این نوع کارت بسیار مقاوم است و از انعطاف کمی برخودار هستند وبه راحتی تا نمیشوند،خیس نمیشوند،ضد خط وخش هستند،نمیتوان روی آنها چیزی نوشت .

 

کارت ویزیت  شیشه ای شفاف

این کارت تمام خصوصیات کارت ویزیت های مات را دارا میباشد با این تفاوت که شفاف هستند.

 

کارت ویزیت شیشه ای  پی وی سی 

این  نوع کارت ، کارتی با ظاهری  لوکس است و امروزه در هر صنف وهر سن وسالی طرفداران زیادی پیدا کرده است و با ضخامت های متفاوتی تهیه میشود.

طراحی و چاپ کارت ویزیت شیشه ای