ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ کاتالوگ اختصاصی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

کاتالوگ چیست ؟

کاتالوگ یک دفترچه است که یک شرکت میتواند از مجموعه محصولات خود به همراه کلیه اطلاعات لازم برای معرفی محصولات گرد اوری کند.کاتالوگ نوعی  تبلیغات  در زمینه های مختلف است.طراحی و چاپ کاتالوگ هزینه بالایی دارد به همین دلیل به تعداد کمی تهیه میشود و در اختیار مشتریانی اصلی یا افرادی که به صورت عمده خرید میکنند قرار میگیرد.

چاپ کاتالوگ اختصاصی

 

موارد استفاده از کاتالوگ ها

کاتالوگ ها در زمینه هایی مانند تولید ، صنعت ، خدمات ، خدمات گردشگری ،محصولات ارایشی و بهداشتی،ساخت و ساز و هر گونه فعالیت دیگری که نیاز به معرفی  و تبلیغات داشته باشد مورد استفاده قرار میگیرند.

 

 

انواع کاتالوگ

از نظر مدل چاپ و طراحی، سه نوع  کاتالوگ وجود دارد

  • لت دار:در طراحی کاتالوگ در سایز بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد.
  • منگنه ای: این نوع نسبت به دو نوع سیمی و لت دار کمتر مورد استفاده قرار میگیرند.
  • سیمی:این نوع نیز به دلیل هزینه ی بالای طراحی و چاپ کمتر استفاده میشود.

چاپ کاتالوگ اختصاصی

چند نکته برای طراحی کاتالوگ مناسب

 

اندازه کاتالوگ

اینکه اندازه کاتالوگ شما چقدر باشد از استاندارد خاصی پیروی نمیکند و این بستگی به انتخاب شما دارد . باید اندازه  ی کاتالوگ را متناسب با نوع کار ویا محصول  انتخاب کنید. اما معمولا نباید  خیلی بزرگ باشد که غیر قابل حمل باشد ویا انقدر کوچک باشد که غیر قابل خواندن .

متن کاتالوگ

متن کاتالوگ، یکی از مهمترین  موضوعات مربوط به طراحی کاتالوگ  است .قدرت کلمات در متقاعد کردن افراد بی نظیر است.سعی کنید محصول ویا خدمات خود را کاملا حرفه ای معرفی کنید.تمام ویژگی هایی که محصول شما را از دیگر محصولات متمایز  میکند را ذکر کنید. دقت کنید که طولانی بودن کاتالوگ مشتری را خسته میکند ،بنا بر این با کمترین جملات بهترین نتیجه را بگیرید.

عکس کاتالوگ

استفاده از عکس در طراحی کاتالوگ ضروری میباشد.سعی کنید از تصاویر جذاب و خوش رنگ و رو که توجه مشتریان را جلب میکند استفاده کنید.تقریبا تمام قسمت های کاتالوگ باید دارای تصویر باشد.از تصاویر خیلی ساده استفاده نکنید اما توجه کنید که استفاده بیش از حد از تصویر نیز باعث میشود که محصول خیلی به چشم نیاید.

جنس کاتالوگ

از کاتالوگ کاغذی کمتر استفاده کنید. سعی کنید از کاغذ های مرغوب و ترجیحا روغنی و یا گلاسه استفاده کنید که جذابیت بیشتر و مقاومت بالا تری دارند.

هر چه طراحی کاتالوگ شما متفاوت تر و خلاقانه تر باشد ، توجه مشتریان را بیشتر جلب میکند.