ایده های تولید و اجرای تبلیغات

طراحی و چاپ بسته بندی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

طراحی چاپ بسته بندی

محصولاتی که تولید کننده آنها انسان ها هستند  و با استفاده از منابع طبیعی تولید می شوند نیازمند بسته بندی اند. چند جنبه ی گوناگون این نیاز: امنیت، ایمنی و سلامت ،  حمل و نقل و در آخر هویت بخشی ، همگی نیاز ضروری به بسته بندی برای رسیدن به هدف دارند.

طراحی و چاپ بسته بندی

آیا می توانید محصولی را نام ببرید که در بسته بندی عرضه نشود؟

شاید بتوانید چند نمونه را نام ببرید ولی این محصولات تعداد بسیار اندکی دارند. امروزه حتی محصولات  باغی و زراعی نیز دست کم یک لیبل دارند و لیبل نیز شکل دیگری از بسته بندی است.

طراحی و چاپ بسته بندی

بسته بندی اولین  نیاز هر محصول قبل از عرضه به مراکز فروش  است زیرا تولید کنندگان برای معرقی محصولات خود و محافظت از آن ها درزمان حمل و نقل و همچنین نگهداری پیش از فروش به آن نیاز شدیدی دارند.

بسته بندی فوایدی مانند خواص، مشخصات فنی و شیمیایی،  معرفی نام، قیمت، طریقه مصرف و نگهداری صحیح، تاریخ مصرف، محافظت آن کالا را تا زمان رسیدن به دست مشتری به عهده  می گیرد و در ضمن یک بسته بندی مناسب این توانایی را دارد که موجب افزایش زمان حفظ و نگهداری کالای فاسد شدنی باشد

نقش بسته بندی

بسته بندی کالا در تمامی دنیا دو نقش بسیار اساسی را ایفا می‌کند.

۱- معرفی بیشتر کالا و تشویق افراد به خرید آن( عرضه محصول و بازار رقابت)

۲- مظروف ساختن محصول ( نگهداری محصول)

طراحی و چاپ بسته بندی

در حقیقت می‌توان اینگونه بیان کرد که بسته بندی به عنوان یک فروشنده قلمداد می‌شود، زیرا کالا ها به طور مستقیم خود را به خریدار نمایش نمی ‌دهند و این بسته بندی آنها است که با شکل های مختلف و جمله هایی کوتاه، معرف محصول داخل آنها می باشد واطلاعات لازم را در مورد آن محصول به خریدار ارائه می‌دهد

 

بسته بندی اولین وسیله ارتباط بصری با خریدار است.

میتوان گفت بسته بندی، مانند چراغ قرمزی است برای توقف عابران جلوی ویترین خرده فروشی ها و اساسا آن را به عنوان فروشنده خاموش می شناسند. بسته بندی،  مانند چهره برای  کالاست چون مخاطب از طریق بسته بندی محصول را می شناسد. بسته بندی پیام تولید کننده را به مشتری انتقال میدهد.

طراحی و چاپ بسته بندی