ایده های تولید و اجرای تبلیغات

چاپ تامپو

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

چاپ به معنی فشار دادن سطحی بر سطح دیگر یا کوبیدن و حرکت مداوم همراه با کوبیدن است . صنعت چاپ با گذشت زمان دچار تغییر و تحولات گوناگونی شده است اما هدف صنعت چاپ همیشه کمک به انسان ها برای جلوگیری از اضافه کاری ، ذخیره زمان ، ایجاد زیبایی ظاهری بوده است.

هم اکنون از چاپ های مختلفی برای حکاکی نوشته ها و تصاویر استفاده می شود که به چاپ صنعتی معروفند .

چاپ تامپو

چاپ تامپو Tampo

چاپ تامپو سطح چاپی را گود می کند . گویا چاله ای بر روی اجناس افتاده است . هزینه تمام شده این چاپ نسبت به سایر روش های چاپی ارزان تر و طبیعتا نسبت به روش های چاپی معمولی ، از ماندگاری خوبی برخوردار است .  پنج مرحله اصلی برای چاپ تامپو وجود دارد و شامل دو کوبش است . کوبش اول مرکب را برمی دارد و کوبش دوم  شامل انتقال مرکب است. در فاصله ای که با کوبش دوم مرکب از روی پد بر روی چاپ شونده منتقل می شود. مرکب از مخزن برداشت و در روی گراور مالیده می شود، و با استفاده از یک تیغه یا همان کاردک مرکب اضافی برداشته شده و در نتیجه مرکب فقط در گودی قرار گرفته آماده برداشت می شود.

چاپ تامپو

 

چاپ تامپو بر روی چه وسایلی صورت می گیرد ؟

 امروزه چاپ بر روی اجسام مختلفی صورت می پذیرد مثلا چاپ بر روی چوب ، سنگ و کاشی و سرامیک ، چاپ بر روی پلکسی و تندیس ، چاپ روی مقوا و کاغذ ، چاپ روی مواد پلاستیکی و ... از این دسته اند . بر اساس جنس اجسام ، دستگاه ها و روش های چاپی متغیرند .

مورد مصرف چاپ تامپو معمولا بر روی ظروف پلاستیکی و فلزی کوچک ، تخت ، کره ای شکل و وسایل غیر هندسی مثل خودکار ، لیوان ، سی دی ، ظروف پلاستیکی مواد خوراکی ، خط کش ، وسایل کمک آموزشی ، بطری دارو ، قطعات تزئینی ماشین ، اجاق گاز ، یخچال ، اسباب بازی ها و... می باشد.

چاپ تامپو

چاپ تامپوی تبلیغاتی

شرکت ها می توانند از چاپ تامپو برای عملی کردن اهداف خود استفاده کنند . چاپ تامپو به راحتی قابلیت سفارشی سازی دارد و می تواند مطابق با خواست مشتریان استفاده شود . چاپ تامپو می بایست بسیار دقیق صورت پذیرد زیرا برای طرح های بسیار دقیق انتخاب می شوند پس نیازمند طراحی دقیق می باشد . سازمان ها به دلیل این که این چاپ به راحتی قابل تخریب نمی باشد می توانند با چاپ آرم و نوشته ی خود بر روی هدایای تبلیغاتی ، محصولات خود را به مشتریان خود هدیه دهند .

چاپ تامپو