تخته شاسی

نویسنده: نسیم نیری     تاریخ: 2017-08-28

اهمیت تصویر بر همگان آشکار است . تصاویر مربوط به حس بینایی انسان می باشند که بر احساسات، استنباط ها، خاطرات و تصمیم گیری های افراد اثر گذارند. تصاویر بر اساس تکنیک های گرافیکی و عکاسی خاص طراحی و چاپ می شوند ؛ سپس قاب بندی شده تا دربرابر آب ، باد، گرما ، حرارت یا آسیب های احتمالی محفوظ مانده و در معرض دید قرار گیرند. در سال های اخیر میزان استفاده از تابلو شاسی ها به عنوان قاب و نگهدارنده ی عکس ها و تصاویر به طور گسترده، مورد استفاده قرار گرفته است.

تخته شاسی

تابلو شاسی:

تابلو شاسی ها بر اساس ابعاد عکس و تصویر انتخاب می شوند . البته به این معنی نیست که تابلو شاسی های طراحی شده از استاندارد خاصی پیروی نمی کنند. تابلو شاسی ها ابعاد و سایز های ۱۰ × ۱۵ و ۱۳ × ۱۸ و ۲۰ × ۲۰ و ۲۰ × ۲۵ و ۲۰ × ۳۰ و ۳۰ × ۴۰ و ۳۰ × ۶۰ و ۴۰ × ۶۰ و ۵۰ × ۶۰ و ۵۰ × ۷۰ و ۶۰ × ۹۰ و ۱۰۰ × ۷۰ می باشند. جنس تخته شاسی از فیبر یا تخته سه لا در اندازه های مختلف و بر اساس اندازه های بالا می باشد . همچنین چاپ برروی تخته شاسی به صورت های لاستر (مات) ، چاپ سیلک و چاپ متالیک صورت می‌پذیرد .

تابلو شاسی

تخته شاسی شامل قسمت لبه، تخته و چسب می باشد. برای لبه ی تخته از نوار استفاده می شود . تا لبه سطح سخت چوب را بپوشاند .تخته را  نوار پی وی سی با مقاومت و سختی خوب بیشتر از نوارهای اتویی مورد استفاده قرار می گیرند . برای چسباندن نوارهای پی وی سی نیازمند ابزار و وسایل مکانیزه هستند اما نوار های اتویی ، همان طور که از اسمشان پیداست ؛ توسط اتو چسبانده می شوند.جنس تخته از نوع چوب است که ام دی اف پرساخت ترین آن است. از چسب نیز برای چسباندن تصویر استفاده می شود . چسب تخته دارای یک لایه ی کاغذی می باشد که هنگام استفاده ، برداشته شده و قطعه مورد نظر چسبانده می شود .

تخته شاسی

چه موقع از تابلو شاسی استفاده می شود؟

تابلوشاسی ها را می توان به عنوان نگهدارنده و قاب عکس های شخصی و خانوادگی، عکس ها و نقاشی های دکوری در ادارات، سازمان ها استفاده کرد. نمایش عکس ها و تصاویر گرافیست ها و طراحان، عکس گزارشات سازمانی، ابزار موثر تبلیغاتی در نمایشگاه های مرتبط ، همایش ها و کنفرانس ها می باشد. برخی از شرکت ها نمودارهای تصویری خود را بر روی تخته شاسی و در محل های لازم قرار می دهند . مزیت تخته شاسی ها علاوه بر موارد فوق شامل زیبایی و سادگی در طراحی می باشد .

طراحی تابلو شاسی


درباه طرح هرم

رساتریـن شیـوه برقـراری ارتبــاط بــا جهــان امــروز، هنـــر زبــان نوشتــاریسـت. بهترین و موفق ترین روش در این راستا، تبلیغات با ایده های نوین است. موسسه طرح هرم با یک دهه سابقه‌ی درخشان و فعالیت مستمر در زمینه تبلیغات،در سایه‌ی مهندسین مشاور و کادری مجرب، هنر و خلاقیت نوین و بهره گیری از مدرنترین دستگاههای چاپ توانسته است اهداف خود را در راستای پاسخگوئی به نیاز مشتری تحقق بخشد. از سوی دیگر ... ادامه مطلب

تماس با ما

تلفن تماس با دفتر مرکزی
02126291519 \ 02126291502

Tarh Heram Advertising Group © Copy Right 2016