طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

بیلبورد یا آگهی نما

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

به تابلوی بزرگی که در فضایی مناسب در سطح شهر قرار میگیرد و محلی برای نصب آگهی تولیدکنندگان و عرضه کنندگان بوجود می آورد بیلبورد میگویند. بیلبوردها امروزه بصورت تابلوهای بسیار بزرگ همراه با نورپردازی تعبیه شده اند که بر روی پایه های بلند قرار میگیرند, بطوریکه از فاصله های دور نیز قابل مشاهده هستند.

بیلبورد تبلیغاتی


علت اصلی جذابیت یک بیلبورد چیست؟

علت جذابیت بیلبوردهای تبلیغاتی

بدون شک دلیل اصلی جلب توجه رهگذران و رانندگان تنها بزرگی یک بیلبورد تبلیغاتی نیست, بله پیام و طرح خلاقانه آن میتواند در جذابیت آن تاثیرگذار باشد, در نظر داشته باشید که اگر بیش از اندازه حرفه ای کار کنید نیز باعث عدم دریافت پیام تبلیغاتی شما به مخاطب میشود. بیلبورد یکی از بهترین و سریعترین راه های تبلیغات موثر برای انتقال پیام یک سازمان به عموم مردم میباشد, در نتیجه طراحی و خلاقیت در اجرای آن اهمیت خاصی پیدا میکند.
نکته مهم و اساسی که در طراحی بیلبوردهای تبلیغاتی موثر است انتقال پیام در مدت زمان کوتاه به مخاطبان است. در بزرگراه ها و خیابان های شلوغ نباید تابلوهای تبلیغاتی که دارای محتوایی شلوغ و عناصر تصویری زیادی باشند را استفاده کرد, زیرا افرادی که  سوار خودرو هستند نمیتوانند مفهوم پیام شما را در آن محیط شلوغ درک کنند و سریع از آن خیابان عبور میکنند.


بیلبوردهای تبلیغاتی به سه دسته تقسیم میشوند:
بیلبوردهایی که در خیابان ها یا بزرگراه های اصلی شهر نصب میشوند و معمولا مستطیل شکل هستند.
بیلبوردهایی که در پیاده روها نصب میشوند و بعلت فضای کم محیط معمولا عمودی شکل هستند.
بیلبوردهایی که در راهروها و آسانسورها نصب میشوند.

 

چگونه تبلیغات موثری روی بیلبورد داشته باشیم؟

تبلیغات موثر با بلیبورد

برای موثر واقع شدن تبلیغات سازمان بر روی بیلبورد بهتر است از متخصصین و مشاورین مجرب در این زمینه بهره مند شد. متخصصین با بررسی نوع محصولات, برند و مخطبان شما و در نظر گرفتن بودجه مورد نظرتان میتوانند بیشترین تاثیرگذاری و موفقیت در آگهی را برای سازمان شما به وجود آورند. تبلیغات روی بیلبوردها دارای حساسیت زیادی هستند, در نتیجه تصاویر این تبلیغات باید در عین سادگی و وضوح از رنگ ها و جزئیات تاثیرگذار بهره مند باشند تا بتوانند پبام اصلی را به سرعت انتقال دهند و ماندگاری بالایی را در ذهن مخاطب ایجاد کنند.