طراحی بیلبورد خلاقانه

نویسنده: نسیم نیری     تاریخ: 2017-08-08

یکی از ابتدایی ترین راه ها برای طراحی بیلبورد این است که ابتدا موضوع خود را مشخص کنید و از اینکه چه پیامی را میخواهید  به مخاطب منتقل کنید آگاه باشید. سپس باید یک نقشه ذهنی برای آن موضوع در نظر بگیرید, نقشه ذهنی باعث میشود تا شما بتوانید ایده های بزرگ خود را عملی کنید.
برای شروع این کار بهتر است هر ایده ای که در ذهن دارید را روی کاغذ بنویسید و ایده های مرتبط را با هم در یک دسته بندی قرار دهید, در آخر با بررسی و تحلیل آن ها ایده نهایی را برگزینید.این نکته را بدانید که توسط ایده مناسب است که میتوانید پیام خود را به مخاطب منتقل کنید.

تصاویر در طراحی بیلبورد

تصاویر در طراحی بیلبورد

تصاویری که در طراحی بیلبورد مورد استفاده قرار میگیرند باید در سایز بزرگ باشند تا توجه مخاطبین را به خود جلب کنند, تصاویر خیره کننده و گیرا میتوانند تاثیر بیشتری بر روی مخاطب بگذارند و پیام شما را به آن ها برسانند.

پیام بیلبورد
پیام یک بیلبورد باید در عین خوانایی سریع, محرک و تاثیرگذار باشد. به همین دلیل بهتر است پیام خود را در یک متن کوتاه بیان کنید. در طراحی بیلبورد مهم ترین مسئله خوانا بودن پیام است, زیرا مردم در حال عبور با آن مواجه میشوند و حداکثر طی 7 تا 8 ثانیه زمان دارند تا پیام شما را دریافت کنند, در نتیجه پیام باید در یک نگاه و از فاصله دور قابل خواندن باشد.

رنگ های مورد استفاده در طراحی بیلبورد
با استفاده از رنگ های متناسب با موضوع سازمان شما, بر اساس علم رنگ شناسی میتوان حس های متفاوتی را به مخاطب انتقال داد. بهتر است از رنگ هایی استفاده کرد تا طراحی شما را متمایز کند و توجه مخاطبین را به خود جلب کند.
نکته نهایی در انتخاب رنگ در طراحی بیلبورد این است که رنگی مورد استفاده قرار بگیرد که نوشته و تصویر با وضوح بیشتری در آن نمایان شود.زمینه یا بک گراند در طراحی بیلبورد

زمینه یا بک گراند در طراحی بیلبورد


زمینه بیلبورد هر چه ساده تر باشد پیام اصلی بیلبورد بیشتر در معرض دید و توجه مخاطب قرار میگیرد.
 

استفاده از کلمات مناسب در طراحی بیلبورد
با توجه به مدت زمان رویت یک بیلبورد میتوان از 8 تا 10 کلمه در یک تابلو استفاده کرد تا در همان مدت زمان کوتاه قابل رویت باشد. نوشته های بیلبورد باید تاثیرگذار, کوتاه و قابل رویت باشد تا به راحتی توسط رانندگانی که با سرعت 60 تا 80 کیلومتر در ساعت از کنار آن عبور میکنند خوانده شود.


درباه طرح هرم

رساتریـن شیـوه برقـراری ارتبــاط بــا جهــان امــروز، هنـــر زبــان نوشتــاریسـت. بهترین و موفق ترین روش در این راستا، تبلیغات با ایده های نوین است. موسسه طرح هرم با یک دهه سابقه‌ی درخشان و فعالیت مستمر در زمینه تبلیغات،در سایه‌ی مهندسین مشاور و کادری مجرب، هنر و خلاقیت نوین و بهره گیری از مدرنترین دستگاههای چاپ توانسته است اهداف خود را در راستای پاسخگوئی به نیاز مشتری تحقق بخشد. از سوی دیگر ... ادامه مطلب

تماس با ما

تلفن تماس با دفتر مرکزی
02126291519 \ 02126291502

Tarh Heram Advertising Group © Copy Right 2016