طراحی گرافیک و چگونگی کاربرد آن در تبلیغات

نویسنده: نسیم نیری     تاریخ: 2017-08-01

وقتی صحبت از طراحی گرافیک میشود اولین چیزی که به ذهن عموم افراد میرسد مواردی همچون نقاشی, کتاب و شاید یک پوستر باشد. اما اگر بخواهیم تعریف دقیق و صحیحی از طراحی گرافیک داشته باشیم باید بدانید که طراحی گرافیک یک مهارت است که به غیر از تبلیغات, مجلات و کتاب ها, میتواند طراحی گرافیک فیزیکی, دیجیتالی, یا ترکیبی از هر دو باشد.

مفهوم طراحی گرافیک

هدف اصلی طراحی گرافیک چیست؟

هدف اصلی طراحی گرافیک

هدف اصلی طراحی گرافیک, رساندن پیام کالا به صورت بصری است, هر پروژه ای که که یک طراح گرافیک کار میکند, پیامی خاص و نتیجه ای مطلوب از آن پیام دارد, که این پیام میتواند شامل اطلاعاتی مثل فروش یک محصول یا دعوت به اندیشیدن باشد.

کاربردهای امروزی طراحی گرافیک

با توجه به گسترش ارتباطات به شکل گسترده و چشمگیر مانند فضای مجازی وشبکه های تلویزیونی و انبوه اطلاعات, مخاطبان به سمت محصولاتی با گرافیک بهتر تمایل پیدا میکنند. زیرا مجلات, شبکه های تلویزیونی یا وبسایت ها با طراحی گرافیک بهتر میتوانند ارتباط عمیق تری با مخاطبان برقرار کنند. به همین علت امروزه طراحی گرافیک تنها یک هنر محسوب نمیشود, بلکه برای درک آن بهتر بصورت کارکرد رسانه ای بررسی شود.

انواع طراحی گرافیک

شاخه های مختلف طراحی گرافیک شامل گرافیک محیطی, گرافیک و معماری, گرافیک پوستر, گرافیک آرم و لوگو, گرافیک وبسایت, گرافیک مجلات و نشریات, اینوگرافی و ... میباشد, که هر کدام بصورت تخصصی جداگانه به حساب می آیند.

روانشناسی رنگ ها در طراحی گرافیک

در طراحی گرافیک به وسیله روانشناسی رنگ ها, چیدمان و ترکیب بندی فضای کاری شما میتواند به نمایش گذاشته شود, مثل مواردی چون:

تاثیر زیاد روی احساسات بیننده در 90 ثانیه اول
تاثیر بر روی رفتار افراد
تاثیر رنگ میتواند مخاطب را ترغیب به خرید محصولات شما کند
هر رنگ به تنهایی پیامی خاص به چشم بیننده میفرستد
یک رنگ در فرهنگ های مختلف برداشت و تاثیر متفاوتی دارد

مشاهده نمونه کارهای طراحی شده توسط شرکت طرح هرم


درباه طرح هرم

رساتریـن شیـوه برقـراری ارتبــاط بــا جهــان امــروز، هنـــر زبــان نوشتــاریسـت. بهترین و موفق ترین روش در این راستا، تبلیغات با ایده های نوین است. موسسه طرح هرم با یک دهه سابقه‌ی درخشان و فعالیت مستمر در زمینه تبلیغات،در سایه‌ی مهندسین مشاور و کادری مجرب، هنر و خلاقیت نوین و بهره گیری از مدرنترین دستگاههای چاپ توانسته است اهداف خود را در راستای پاسخگوئی به نیاز مشتری تحقق بخشد. از سوی دیگر ... ادامه مطلب

تماس با ما

تلفن تماس با دفتر مرکزی
02126291519 \ 02126291502

Tarh Heram Advertising Group © Copy Right 2016