طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی لوگو و برند سازی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

لوگو چیست؟

لوگو یک نشان یا سمبل است که مختص یک شرکت ، محصول ، فروشگاه ،سازمان یا گروه است و همه آن سازمان را با این نشان می شناسند .این نشان همان چیزیست که تمایز شما را نسبت به سایرین کاملا مشخص میکند ،در واقع می توان گفت امضای شماست.

طراحی لوگو و برند سازی

برند چیست؟

برند یک نام است ،یک نام تجاری که شما برای کسب و کار و محصولات خود انتخاب کرده اید و همه شما را با آن نام         می شناسند.

 

تفاوت لوگو و برند

شاید این گونه به نظر بیاید که لوگو و برند هردو، یکی هستند و تفاوتی با هم ندارند ، در صورتی که این فکر اشتباه است و این دو مبحث با هم یکی نیستند ولی، با یک دیگر در ارتباط هستند.برند یک نام است و لوگو یک نشان گرافیکی یا خلاصه ی این نام ، که مکمل یکدیگرند.

 

نکاتی برای طراحی لوگو و برند

لوگو ها شناسه های هر برند ویا شرکت تجاری هستند ، بنا بر این باید در طراحی آن ها نهایت دقت و خلاقیت  به کار برده شود. در ادامه چند نکته را بررسی می کنیم.

 

از قالب ها ویا طرح های آماده که هیچ ارتباطی با شما وفعالیت شما ندارند بپرهیزید ،این کار شما وکسب کارتان را غیر حرفه ای نشان می دهد.

سعی کنید متفاوت باشید. برای اینکار میتوانید از یک تصویر متفاوت یا لوگوی حرفه ای وحتی یک شعار معروف که همه شما را با آن شعار میشناسند کمک بگیرید.

رنگ ها القا کننده ی احساس مختلف هستند.برای مـثال اگر می خواهید القا کننده حس قدرت و جدیت باشید ،از رنگ طوسی ویا مشکی استفاده کنید و یا از رنگ های گرم برای انتقال حس شادی استفاده .

 

باید در طراحی گرافیک و حروف و چیدمان آن ها در کنار هم خلاقیت داشته باشید در غیر این صورت به عنوان مثال هزاران شرکت یا موسسه وجود دارد که  مخفف آن ها یک سری حروف کاملا مشابه می باشد.شما اگر بخواهید فقط رنگ یا فونت آن ها را تغیر دهید، در اصل هیچ کاری نکرده اید.شما باید قدرت طراحی یک حرف ،به شکل کاملا متفاوت را داشته باشید .

برای انتخاب برند، معمولا از نام شخص سازنده یا طراح اصلی استفاده میکنند.مانند برند های معروف لویی ویتون یا دیوید جونز.

گاهی برند ها الهام گرفته از یک جمله می باشند ،که شعار تبلیغاتی معروف خود نیز هست، مانند برند LG که مخفف جمله Life Good می باشد.

طراحی لوگو و برند سازی