طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی استند

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

در مرحله اول باید بدانیم استند چیست و چه کاربرد هایی دارد.

استند یک ابزار قدرتمند تبلیغاتی است.این وسیله در شکل ها ومدل های مختلف مانند قفسه ،تابلو ویا بنر پایه دار  و...وجود دارد و بسته به نوعش در هر مکانی قابل استفاده است ،از پیاده رو های سطح شهر و دیوار ها و فروشگاه ها گرفته تا نمایشگاه ها،اماکن عمومی و خصوصی.به دلیل این قابلیت مانور بالایی که دارد امروزه به شدت در صنعت تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی استند

مزایای استفاده از استند ها

استند به هر شکل و نوعی که باشد،میتواند گستره ی تبلیغاتی  وسیعی برای محصول  شما ایجاد کند، زیرا معمولا در اماکن پر تردد مانند فروشگاه ها ،نمایشگاه ها و یا خیابان ها قابل نصب  و استفاده است.این وسیله قابلیت حمل و نقل بسیار آسانی دارد و همچنین ارزان قیمت است و در کمترین زمان پیام خود را به مخاطب میرساند.

چند نکته برای طراحی استند

استند ها در شکل ها وجنس های مختلف وجود دارند.بسته به نوع فعالیت،نیاز وسلیقه می توانید از آنها برای تبلیغ محصولات خود استفاده کنید.

جنس

استند ها از جنس های مختلفی ساخته میشوند، برای مثال چوب،شیشه،پلکسی گلاس وفلز یا فرفورژه.شما باید برای انتخاب جنس آن، این نکته را در نظر بگیرید که چه محصولی را می خواهید تبلیغ کنید ویا به نمایش بگذارید.

شکل

از اشکال غیر معمول وخیره کننده استفاده کنید.از نظر طراحی ظاهری، هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید هر شکلی را برای تولید استند طراحی کنید، پس میتوانید بایک طراحی متفاوت وخلاقانه بیشتر دیده شوید و در معرض توجه قرار بگیرید.

طراحی استند

ابعاد

ابعاد استند نیز مانند موارد دیگر از قاعده ی خاصی پیروی نمیکند.شما باید با در نظر گرفتن فضایی که در دست دارید، ابعاد استند را به گونه ای انتخاب کنید که ،چه در محیط کوچک ،چه در محیط بزرگ  طرح تبلیغاتی شما آن گونه که باید تاثیر خود را بر مخاطب بگذارد.

رنگ

رنگ اولین چیزی است که با مخاطب ارتباط بر قرار می کند.از رنگ هایی استفاده کنید که متناسب با زمینه فعالیتی شما باشند.هر رنگی مناسب هر جایی نیست.گاهی استفاده غیر حرفه ای از رنگ ها می تواند  تاثیر منفی داشته باشد، پس باید در انتخاب رنگ کاملا دقت کنید.

متن

از کلماتی استفاده کنید که مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد.شما خیلی وقت برای قانع کردن مشتری ندارید، پس باید در چند کلمه کوتاه آن را متقاعد کنید.

طراحی استند