طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

سررسید اروپایی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

طراحی و چاپ سررسید، در هر کشور و شهری به دلیل تنوع کاربردی و فرهنگی با یکدیگرمتفاوت است. اخیرا شاهد معرفی نوعی از سررسید به نام اروپایی و توسعه چاپ آن در ایران می باشیم . اما این نوع سررسید توسط شرکت های طراحی و چاپ، بر اساس خواسته ی سفارش دهندگان ایرانی، امکان سنجی و نیاز سنجی شده و در اندازه (قطع) های متفاوت ارائه می گردد.

سررسید اروپایی

نکات هنگام چاپ سررسید اروپایی:

در هنگام چاپ سررسید به شیوه ی صحافی توجه ویژه ای داشته باشید . کاغذ بدرقه (محل اتصال سررسید به جلد) باید ضخیم بوده (مشابه کاغذ های بدرقه کتب قرآنی) و چسب استفاده شده یک سانتی متر بالای سررسید را پوشش داده و برای اتصال برگه ها از دوخت و چسب، توامان استفاده شود. استفاده از طراحی مناسب و مرتبط با جنس  اوراق سررسید موجب زیبایی بصری و افزایش کاربرد پذیری آن می شود . به خصوص این که اغلب شرکت ها و سازمان ها از سررسید به عنوان یک ابزار تبلیغاتی ماندگار استفاده می کنند، چاپ سررسید با خصوصیاتی مثل طراحی نو، حجم کم و قابلیت حمل آسان، بر کاربرد آن می افزاید و منجر به اثر بخشی هزینه و انرژی مصرفی می گردد.

سررسید اروپایی

سررسید اروپایی :

سررسید اروپایی در اندازه ی استاندارد 13*13.5 ، 21*11.5 و 21*22 سانتی متر چاپ می شود . گاهی از سررسید پالتویی با نام های رقعی و پالتویی نیز یاد می کنند. طراحی این سررسید به علت اندازه ی کوچک (سبک تر و قابل حمل تر) خود، در انواع دستیار مهندسی، دستیار هفتگی، روز مار، دو روزه، هفته شمار، ماهیانه در جلد های دلخواه صورت می پذیرد. از لحاظ صفحه بندی مواردی همچون: استفاده از تاریخ شمسی به جای، مشخصات دارنده سالنامه ، مناسبت ها، سال در یک نگاه، تعطیلات رسمی، اطلاعات تکمیلی رویداد های نجومی ، صفحات یادداشت و...  رعایت می شود. همچنین بر روی جلد نام و آرم شرکت چاپ می گردد.

 

انواع سررسید اروپایی:

سررسید های اروپایی را براساس جنس، اندازه و طراحی جلد و صفحات، در انواع مختلفی دسته بندی می کنند. سررسید اروپایی ارگانایز مدیریتی (در قطع رقعی، جلد ترمو، به شکل کلاسوری ، دارای محل خودکار و کارت) ، سررسید اروپایی ترمو (در قطع رقعی و کش دار) و سررسید اروپایی با طرح دیپلمات، دستیار، جلد اشبالت، ارگانایز، لوکس و ... در دسترس مشتریان قرار می گیرد. انتخاب نوع سررسید به عواملی مانند هزینه، حیطه فعالیت شرکت، استفاده کنندگان سررسید و ... بستگی دارد.

سررسید اروپایی