طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

کارت ویزیت لمینیت برجسته

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

کارت ویزیت چیست؟

کارت ویزیت ابزارارتباطی قدرتمندیست  که توسط آن میتوانیم خودمان ،حرفه ، صنعت،شرکت و یا موسسه ی خود را به دیگران معرفی کنیم.این ابزار کوچک و کارامد میتواند تاثیر به سزایی در برقراری روابطمان داشته باشد.

کارت ویزیت لمینیت برجسته

اهمیت کارت ویزیت

کارت ویزیت به نوعی شناسه شرکت است بنابراین از اهیت زیادی برخوردار است و باید برای طراحی آن وقت گذاشته شود.استفاده از طرح های بی معنی و مفهوم نه تنها به شرکت در امر معرفی و بازار یابی کمک نمیکند بلکه  باعث میشود اعتبار شرکت کم شده  و غیر حرفه ای به نظر برسد.

پیشینه استفاده از کارت ویزیت

کارت ویزیت برای اولین بار در انگلستان توسط بازرگانان مورد استفاده قرار گرفت،برای این  کار از روش حکاکی روی صفحات نازک مسی  استفاده میکردند.و بعد ازآن در قرن 18 در امریکا و در اواسط قرن 19 استفاده از کارت ویزیت  در اروپا رواج یافت.ثروتمندان واشراف زادگان  و اشخاص معروف ،برای  تنظیم قرار ملاقات های خود از کارت ویزیت استفاده میکردند.برای این کار از پارچه و تکه های چرم استفاده میکردند.

کارت ویزیت لمینیت برجسته

انواع کارت ویزیت

از گذشته تا به امروز از روش های مختلفی برای طراحی  کارت ویزیت استفاده کرده اند.از حکاکی روی مس گرفته تا استفاده از چرم و پارچه .کارت ویزیت انواع مختلفی دارد که شما بسته به نوع صلیقه ،زمینه ی حرفه ای ویا بودجه میتوانید از آن ها استفاده کنید.

برخی از انواع کارت ویزیت عبارتنداز : کارت ویزیت کتان، کارت ویزیت شیشه ای،کارت ویزیت سلفونی،کارت ویزیت پارچه ای،کارت ویزیت لمینت.

در ادامه به معرفی یک نمونه، تحت عنوان کارت ویزیت لمینت برجسته میپرداریم.

عمل برجسته سازی

ایجاد برجستگی روی کارت ویزیت یک عمل مکانیکی است که طی یک فرایند اعمال فشار و حرارت بر روی ماده اولیه کارت صورت میگیرد.به این نکته دقت کنید که اگر طرح های شما به هم نزدیک است ممکن است طی فرایند برجسته سازی ،این طرح ها باهم ادغام شوند و یک طرح به نظر برسند ،در نهایت نتیجه ی مطلوب حاصل نشود .سعی کنید طرح هایتان درشت و با فاصله باشند.

کارت ویزیت لمینت برجسته

کارت ویزیت لمینت برجسته از جنس لمینت سرد میباشد ، انعطاف پذیری پایینی دارد،در مقابل آب مقاوم است،ضد خط و خش است و مقاومت بالایی در برابر پارگی دارد.این نوع کارت به دلیل برجستگی ظاهری زیبا دارد و میتواند در نوع خود یکی از کامل ترین کارت ها باشد.

کارت ویزیت لمینیت برجسته