طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی و چاپ فولدر

  • نویسنده: یوسفی
  •     
  • :تاریخ

طراحی و چاپ فولدر

مقدمه

اگر قصد دارید برگه های حقوقی، تبلیغات و قرارداد های خود را به دست مشتریان برسانید، چطور این کار را انجام می دهید؟ بهترین راه برای نشان دادن اینکه شما چقدر در کارتان حرفه ای و جدی می باشید، قرار دادن این برگه ها درون فولدر و ارائه آن ها به مشتری یا همکاران است.

در این مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد طراحی فولدر و چاپ فولدر بدانید. در پایان این مطلب شما نیز با ما هم عقیده خواهید بود که به یک فولدر برای کسب و کار خود نیاز دارید.

 

طراحی و چاپ فولدر

 

کاربرد فولدر

فولدر علاوه بر بالا بردن هویت لوگو و برند شما، کاغذ ها را از لک و تا خوردگی محافظت می کند. فولدر همچنین امکان دسته بندی اوراق را می دهد. این کار سبب می شود رد صورت نیاز برای پیدا کردن یه کاغذ خاص سریع تر آن را بیابید.

فولدر می تواند شامل کاغذ، سی دی، بروشور و... باشد و در واقع یک بسته تبلیغاتی یا اطلاع رسانی را به افراد عرضه نماید. فولدر را در نمایشگاه ها یا همایش ها به افراد و یا سایر سازمان ها می دهند تا آن ها را از محصولات یا خدمات خود اگاه سازند.

طراحی فولدر

طراحی فولدر به صورت حرفه ای و به کار گیری ایده های نو در طراحی موجب چشم گیر شدن فولدر شما خواهد بود. به طور کلی استفاده از ایده های نو، راهکاری های تبلیغاتی جدید و ایجاد آثاری خاص موجب تمایز برند شما از سایر برند ها خواهد بود.

به همین دلیل است که شرکت های زیادی تمایل دارند از شرکت های طراحی بسیار حرفه ای کمک بگیرند تا تبلیغاتشان با سایر تبلیغات متفاوت بوده و مورد استقبال بیشتری قرار گیرد.

علاوه بر طراحی یکی از نکات مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، بسته شدن درب فولدر بدون چسب است. بدین معنا که باید با طراحی یک برش و زبانه کاغذی یک قفل ایجاد نمایید. به این ترتیب فولدر قفل خواهد شد و از چسب نیز استفاده نمی شود. زیرا چسب علاوه بر عمر کم، زیبایی ظاهر نهایی فولدر را نیز کاهش می دهد.

 

طراحی و چاپ فولدر

 

در ادامه به برخی از نکات طراحی فولدر که باید مورد توجه قرار دهید، اشاره می کنیم:

تصاویر کمتر

امروزه فولدر هایی باب هستند که در طراحی آن ها از تصاویر کمتری استفاده شده باشد یا به عبارتی طراحی آن ها به صورت مینیمال باشد. همچنین استفاده از اشکال هندسی نیز در فولدر ها رواج یافته است.

البته این به آن معنا نیست که باید قواعد خاصی را رعایت کنید و دچار تکرار شوید؛ شما همیشه می توانید ایده های جدید خود را داشته باشید. اما سعی کنید از تصاویر زیادی که فولدر را شلوغ می کنند پرهیز کنید.

 

طراحی و چاپ فولدر

 

متن کمتر

علاوه بر تصاویر، متون نیز نباید به میزانی باشند که چشم خواننده خسته شود و از خواندن آن صرف نظر نماید. سعی کنید روی فولدر تنها عکس، لوگو و متنی کوتاه وجود داشته باشد. داخل آن نیز در صورت لزوم آدرس وبسایت یا مواردی این چنینی را قرار دهید و از شلوغ کردن زیاد از حد آن خودداری کنید.

مقالات مرتبط: 

#  فولدر دکمه دار

# فولدر چرمی

# فولدر تبلیغاتی چیست؟